Adana Formatörlük...

Kodla Büyü

baynadir

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Adana'daki formatörlük duyumlarınız ve bildiklerinizi buradan baylaşın arkadaşlar...

şu an bir çalışma görülmüyor...

Sıkıntılar var. Yetkili kişiyle konuştum görevlendirmenin olmama ihtimali var olursa da zorunlu görevlendirme olmayacak sadece isteyen formatörlüğü devam edecek.

Neden olmama ihtimali varmış anlamış değilim.Bütün iller yaparken Adana da neden farklı uygulamalar yapılıyor.?

aralığın sonunda bitecek geçen yıllarda ocak ayının ilk haftasının içinde yazı geliyordu, bu yıl ne olur bilmem.

Formatörlük Görevlendirmemiz 1 Temmuz -31 aralık arasında olmuştu.Yalnız hatırlarsanız yazın ortalık bayağı karışmıştı.Önce oldu sonra olmadı tekrar oldu.Arap saçına dönmüştü görevlendirmeler.Büyük ihtimalle Ocak ayı içerisinde yine bazı saçmalıklar bizi bekliyor. :)

Sabah Mehmet beyi aradım. Daha belli değil dedi. Ama belli olmayan ne olduğunu konuşmasından anlayamadım. Gerekli bilgileri btadana sitesine atarsanız. sizi aramak zorunda kalmayız dedim. bakalım...

formatörlük olmazsa, okullarda norm fazlası durumlar patlar. karmaşa yaşanır. zaten çoğu kişinin okulunda dersi yok. okul okul gezmeler başlar. kaosa merhaba deriz.

cyberhills' Alıntı:
Neden her görevlendirmede adana formatör sorunu diye başlık açılıyor adana da işler yürümüyormu?
maalesef her görevlendirme döneminde sıkıntı yaşanıyor adanada. hala bir düzene oturmadı. her dönem böyle formatörlük görevlendirmesinin yapılıp yapılmayacağını tartışır dururuz.

Bence yine geçen seneki gibi olacak.Ocak 1-Haziran 31 arası görevlendirilme yapılacak.Millet de şubat tatilinde yıllık izin alıp kullanacaklar.Yani öğretmeniz güya, ama nedense işlerimizdiğer öğretmenler gibi olmuyor.

Bu konuda bu kadar uzamasına sasırıyorum. Yapılacaksa bu zamana kadar netleşmesi gerekiyor. Ama nedense sürekli oldu olucak denilip uzuyor...

bizde görevlendirme bittikten sonra duyuruya çıkılıyor...

oysa bazı illeri görüyoruz görevlendirme bitmeden 15 gün önce işler yürütülüyor ve rahat bir şekilde gerçekleştiriliyor...

bunu anlamak zor...

Bekleyecek ne var anlamak mümkün değil ?Ya Yapın ya da yapmıyorum deyin.Bir açıklama yapmak çok mu zor .Bt adana ne işe yarıyor anlamadım.

İsteğe bağlı olacak olması güzel. En azından isteyen formatör olur. Ancak diğer yandan görevlendirme yapmazlarsa da bir çoğumuz 15 saati dolduramıyoruz. Ya başka okullara görevlendirileceğiz ya da ek ders alamayacağız. Bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek. Ek ders almadan geçinmek de zor :?

arkadaşlar bt adana sitesine aklaşık 1 yıldır giriyordum ancak son 2 haftadır kullanıcı girişi yapamıyorum yeni üye olacaklar için şifrelerinizi idareden alın demiş ama ben yeni de değilim. kullanılmakta olan şifreleri iptal mi ettiler acaba bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Arkadaşlar formatörlük 2012 de adanamızda bırak sıkınlıtı olacak gibi. Müdürümüz Abdulgafur hocamız; sıcak bakmıyormuş. Pazartesi-Salı günü tam belli olur. yoksa yazın ki gibi hareketli günler yaşayacağız. Eğitim bir sen ve türk eğitim sen başkanlarımızla gene konuyu konuşmak gerekecek. Beklemede kalın, biraz sabır...
iyi geceler.

BAHADIRHAN' Alıntı:
Arkadaşlar formatörlük 2012 de adanamızda bırak sıkınlıtı olacak gibi. Müdürümüz Abdulgafur hocamız; sıcak bakmıyormuş. Pazartesi-Salı günü tam belli olur. yoksa yazın ki gibi hareketli günler yaşayacağız. Eğitim bir sen ve türk eğitim sen başkanlarımızla gene konuyu konuşmak gerekecek. Beklemede kalın, biraz sabır...
iyi geceler.
Rasim Hocam Milli Eğitim Müdürü formatörlüğe sıcak bakmıyor ama bundan kimsenin haberi yok... İl Formatörü nedendir bilinmez herhangi bir bilgilendirme yapmıyor. Pazartesi ayın 26 sı pazartesi yazı çıkmaya kalksa yine 1 ocak a yetiştiremezler. daha önce milli eğitim müdürünün görüşü alınsaydı da bizler de kendimizi ona göre ayarlasaydık daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Ne desek boş bu saatten sonra yine kendi göbeğimizi kendimiz keseceğe benziyoruz...

her sene aynı muhabbet il mem müdürü sıcak bakmıyormuş. niye acaba. formatörlük dediler zorunlu yaptılar bırak isteyen olsun sonra bt dışındakileride yaptılar. bu iş kabak tadı verdi. dediğiniz gibi arıyoruz ili belli değil diyorlar yani açıklama yapmak çok mu zor. il formatörü intel girişleri için okullara üç dört defa yazı gönderiyor kurs açılıp açılmadığı için birde telefonlara arar. ama biz bilgi almak isteyince bilgilendirme yok.

site 3 gündür bakımdaymış (inandırıcı değil)...

ben il milli eğitim müdürü olsam bende sıcak bakmam... müdür bey ile 1 yıl önce 8-10 arkadaşla beraber gittik konuştuk gayet anlayışlı karşıladı ve bizlere hak verdi... ama ne dedi "SADECE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİNİN BU GÖREVİ YAPMASINI İSTİYORUM." demişti... beraber gittiğimiz arkadaşlarda bunu teyid edeceklerdir...

ancak şube müdürü ne dedi çıkışta "ONUN DÜŞÜNCESİ FARKLIDIR BENİM Kİ FARKLIDIR" gülermisin ağlarmısın... madem bunu söyleyecek dilin vardı neden içeride söyleyecek yüreğin olmadı? şimdi o şube müdürüde değişti. ve müdür bey olaya sıcak bakmıyor diyorlar. tabi bakmaz... bir insan benim dediğim şeyi suistimal ederse bende ona sıcak bakmam...

"BU İŞ YAPILACAKSA SADECE İSTEYEN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ YAPMALI" bunun üstünde bir anlayış olmamalı...

"BİRDE ŞU VAR... İNTEL KURSUNU VERDİK. FORMATÖRLÜĞÜN BİTTİĞİ GÜN BİTİYOR. EĞERKİ İNTEL KURSU İÇİN BİZE SÖYLENEN SON TARİH 1 OCAK 2012 OLMAYACAKSA VE FORMATÖR OLMAYIP 2012 DE NORMAL ÖĞRETMENLİĞİMİZE DEVAM EDECEKSEK OZAMAN BİZİ ENAYİ YERİNE KOYANLARDAN BUNUN HESABINI SORMAK FARZ OLACAKTIR... SAYGILAR...

BAHADIRHAN' Alıntı:
Hocam milli eğitim müdürü ile görüşülmüş mü acaba yoksa geçen yaz olduğu gibi milli eğitim müdürünün konudan haberi mi yok? Oturup bekleyerek milli eğitim müdürü ildeki arkadaşlara yaw sizin görevlendirme zamanınız geldi listeyi getirin de onaylayayım demez... Adam geçen yaz samimi olarak bizle konuştu ve çekincelerini anlattı ama görevlendirme listesi Milli Eğitim müdürünün söylediği gibi çıkmadı. Adam bu konuda haklı... Gelelim Adanadaki Formatörlük yanlışlarına;
1. Zorunlu görevlendirme olmaz. Ben nasıl görevlendirme istiyorsam başka bir arkadaşta ben istemiyorum deme hakkına sahiptir.
2. Farklı branşların Formatör olmasına Milli Eğitim müdürü baştan beri karşı ama buna rağmen görevlendirme yapıldı. şimdi sıcak bakmamasını buna bağlıyorum.
3. İl Formatörlüğü ile Okul Formatörü arkadaşlar arasında bilgi alışverişi ve iletişim daha güçlü olmalı...
4. İntel kursu açılmasına yönelik gösterilen üstün mücadelenin bu konuda da gösterilmesini bekliyorum.
Bugün Yada Yarın konunun netliğe kavuşmasını ve buna göre hareket etmemizi temenni ediyorum...

Geri