Acronis yüklü bilgisayar kapanırken çıkan uyarı.

Kodla Büyü

zeitgest

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yabancı forumlar dışında bu sorunla karşılaşan ve çözen var mı arkadaşlar? Etkileşimli tahtaya acronis kurdum ve yedeğini aldım. Keşke bootable acronis flashıyla alsaydım. Bazı tahtalarda kapanırken aşağıdaki uyarıyı veriyor.Ve bazısında 10 dakika bazısında 20 bazısında saatlerce geç kapanıyor tahta.

“Operations are in progress, please wait. The machine will be turned off automatically after the operations are complete.”

Ekli dosyalar

• IMG_20150305_081010 (1024 x 576).jpg
    IMG_20150305_081010 (1024 x 576).jpg
    89.4 KB · Görüntüleme: 1,432
Güncellemeler yapıldıktan sonra çıkmaz. Birde kontrol edin programda otomatik yedek almalar açıktır bu ayarı kapatmanız gerekiyor aksi taktirde sürekli yedekleyecektir.

Microsoft güncellemeleri mi hasari hocam? Otomatik yedek almalardan ben de şüpheleniyorum ama her bilgisayarda yapmaması ilginç. Sistem saatleri farklı olduğundan olabilir mi acaba. Senkronizasyon yapıyor gibi bir simge beliriyor sistem tepsisinde.

Her hafta microsoft salı günleri güncelleme yayınlıyor bunlardan ötürü yapıyor olabilir en iyisi otomatik yedeklemeyi kapatman zira sürekli böyle devam eder. Birde HDD de sürekli yedeklendiği için HDD bir süre sonra dolar ve oda uyarı vermeye başlar. Saatleri düzeltmen de de yarar var. Senkronizasyon yapmıyor genelde yeni yedek alıyor HDD ki yedeklerden kontrol edersen doğrulamış olursun.

Geri