Acronis True İmage Disk Problemi

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar;

Labaratuvarlardaki makinelerin yedeğini almak istiyorum. Acronis True İmage ile yedek alacağim. Bir bilgisayara kurdum. Yedeğini aldım. Diğer bilgisayara yedeği atmak istediğimde Recovery bölümünde Diski görmüyor. :!: Görse de şöyle bir durum var. Yedek atılacak makinedeki disk tek bölüm olsa onu da bölmek gerekiyor mu. ?

Saygılar.

Fikri olan var mı arkadaşlar. Backup kısmında diski görürken recovery kısmında göremiyorum. ?

sayın hocam recovery kısmında önce image dosyasını seçiyorsun, sonraki sayfalarda image atacağın diski seçiyorsun

Geri yükleme seçeneklerinde backup da sadece c yi seçerseniz hedef hdd de sadece c yi seçersiniz diski bölümlendirme gerekmez. full disk backup yaptı iseniz hedef hdd de tüm disk silinir ve imaj aldığınız disk ile ayni olacak sekilde bolumlendirir

Ayrıca yedek işlemleri için acronisi programını bilgisayara kurmanıza gerek yok. internetten acronis başlatma cd si diye aratırsanız o cd yi kullanarak image alabilir ve de diğer bilgisayarlara yükleyebilirsiniz.

Teşekkürler Sayın Hocam. Şimdi gördüm. :shock: Bir bilgisayarda tüm diski sildim. Tek disk ama ben de c ve 350 Mb bölüm var. Boyutlarını aynı şekilde bölümlendirmeli miyim . ? Yoksa tek disk seçebiliyor muyum. ?

Bir de elimde sadece bir Usb CD sürücüsü var. Bootable Usb yapmaya çalışacağım.

utkuay' Alıntı:
Ayrıca yedek işlemleri için acronisi programını bilgisayara kurmanıza gerek yok. internetten acronis başlatma cd si diye aratırsanız o cd yi kullanarak image alabilir ve de diğer bilgisayarlara yükleyebilirsiniz.

Evet Hocam. İndirdim. Şimdi nasıl Usb bootable yapabilirim diye bakıyorum. Teşekkürler.

usb CD sürücü var demişsiniz indirdiğiniz dosyayı CD'ye yazıp hemen deneyebilirsiniz.
Ayrıca image atacağınız bilgisayarların diskleri aynı ölçüde olmayabilir ya da sadece C olabilir. bu problem teşkil etmez.

Anladım hocam. Bir tane makineye attım. Bootable Usb konusunda yardımcı olabilir misiniz.? Saygılar.

ugurkorkmaz' Alıntı:
Anladım hocam. Bir tane makineye attım. Bootable Usb konusunda yardımcı olabilir misiniz.? Saygılar.

Sayın Hocam, wintoflash, Windows USB - DVD Tool bu iki programı kullanarak iso dosyalarından bootable usb yapabilirsin.
Yalnız her anakart bootable usb desteklemeyebilir.

Geri