Acronis Samsung M3 Portable'ı görmüyor

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
merhaba arkadaşlar, samsung M3 Portable 1TB harici HDD var, bu hdd'i 2'ye böldüm, 2.parçasınıda FAT32 ile biçimlendirdim, Acronis 2014'te bootable media oluştur dediğimde nedense bu harici HDD'i bir türlü görmüyor, ne yapmam gerekiyor?
teşekkürler.

FAT32 olarak biçimlendirilmiş bir diski Acronis neden görmez bilen yok mu arkadaşlar?

başka bir imaj programı mı deneseniz acaba. Mesela macrium reflect benim favorimdir. Ayrıca tamamen ücretsizdir.

Sayın hocam,
Acronis'in yardım sayfalarında FAT32 olan flash bellek ya da bootable medyalara bu işlemi yapabileceği söyleniyor.
Buradan hareketle sabit diskinizi ikiye bölmüşsünüz ancak birinci bölümü değil ikinci bölümü FAT32 yapmışsınız. Ancak sabit disklerde boot edilebilen kısım birinci bölümdür. Dolayısıyla denemeniz gereken şey, birinci bölümü FAT32 olarak biçimlendirmek ve o şekilde acronis'e göstermek olacaktır.
Eğer yine de olmazsa bu durumda Bilgisayarım/sağl tık/yönet/disk yönetimi kısmından harici sabit diskinizin birinci bölümünü etkin hale getirin.
Yine de olmazsa acronisin sadece Flash belleklerle işlem yaptığını varsaymak gerekecek. Bu durumda bootable medyayı ISO ile elde edip, çeşitli programlar YUMI, multiboot yapım araçları ile o iso'yu sabit diskinize yazmak gerekecek.

Geri