Acronis imaj boyutu düşürme

Kodla Büyü

jhake

Üye
Arkadaşlar forumda daha önceki konularda bir arkadaş bahsetmişti ama bulamadım. Acronis ile imaj alırken windows içindeki bir dosyayı sildiğinden ve imaj boyutunun azaldığından bahsetmişti. İmajı tekrar yüklediğinde dosya tekrardan windows tarafından oluşturulduğu için sıkıntı çıkmıyormuş. Bu konuda fikri olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

jhake' Alıntı:
Arkadaşlar forumda daha önceki konularda bir arkadaş bahsetmişti ama bulamadım. Acronis ile imaj alırken windows içindeki bir dosyayı sildiğinden ve imaj boyutunun azaldığından bahsetmişti. İmajı tekrar yüklediğinde dosya tekrardan windows tarafından oluşturulduğu için sıkıntı çıkmıyormuş. Bu konuda fikri olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
hiberfil.sys ve pagefile.sys bu ikisini imaj alırken siliyorum

Teşekkür ederim hocalarım [emoji122]

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Acronisi uzun yillardir dönem başlarında kullanirim ancak bu sene anlayamadığım bir sorun var.
Faz1 tahtalarda kullandigim Vestel saf imaj 22gb civarinda. 3 yıl önce güncelleme ve niniteden 7-8 program atarak 25 gblik kendime uygun imaj elde etmiştim. Bu sene de kendi imajın üzerine guncellemeleri yaparak ve niniteden programları güncelleyerek yeniden imaj almaya çalışıyorum. Acronisde yaklaşık boyut 40gb gözüküyor. C ve d toplamı hatta winre sürücüsü toplamı 30 kusur GB.
Ancak, imaj aldığımda hdddeki boyut 62 GB. 3 tahtada kurdum ama imajı atması 45 dakika sürüyor. Bu başlıkta geçen 2 dosyadan mi olur yoksa neyi gözden kaçırıyor un acaba?
Program içinde Back-Up, next next her zamanki işlemlerim.

Geri