Acronis İmaj Alma Sorunu Yardım!

Kodla Büyü

forzabilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamün Aleykum. Okuldaki tahtalara Faz2 Acronis 2016 kullanarak windows8 olan bozuk tahtalara windows 10 imajı atmaya çalışıyorum. Şöyle anlatayım önce Back up yapıyorum karşıma 5 seçenek geliyo ben NTFS Windows C yi seçtim Bide EFI system partitionu seçiyorum sonra flası gösterip proceed yaptım yedeği aldım.
'Burda EFI yi seçmeden de yedek almıştım Sadece C yi ama windowsload.exe hatası aldım bende EFI li yedek aldım gene olmadı'
Recovery yaparken ise önce karşıma 3 kutucuk geliyo NTFS Windows C , Mbr And Track Ve EFI System Partition hepsini seçiyorum sonra Settings of partition sekmesinde EFI System partitionu seçiyom Setting of partititon C sekmesinde ise Ntfs Windows C yi seçip devam ediyorum ama hep hata alıyorum siyah ekran 0xc0000225 sanki hiç windows yüklenmiyo hatası veriyor arkadaşlar bi yardımcı olursanız sevinirim.Tahtalar bozuk kaldı.

Hocam imaj alırken tüm diskin yedeğini alın. Yüklerken de yine tüm diski işaretleyin.

hocam acronis ile imaj alma sorunlarını terk edip Clonezilla ile sorunsuz imaj almanı tavsiye ederim.

Hocam UEFI Sistemi yüklemeye çalışıyorsunuz. yedeklemeyi FULL Backup alarak denemelisiniz. birde yediğini aldığınız diğer kurmaya calıstığınız sistemle uyumlumudur? eyer bir başka sisteme ait yedeklemeyi yine farklı bir sisteme yüklerseniz bu sorun tekrar edecektir. zira BIOS tan UEFI seçeneğini Legacy olarak değiştirin

Geri