Acronis image yardım lazım arkadaşlar

Kodla Büyü

hasanemre

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ubak kapsamında gelen Win7 bilgisayarların bugün acronis ile image nı aldım. Fakat dikkatimi çeken sistem ayrılmış(c:) olarak asıl sistem normalde (C:) kurulu ama acronis de diğer partionlar d ve E olarak gözüküyor. ben bu şekilde image aldım diğer bilgisayara kurdum windows hata verdi hiç açılmadı. ne yapmalyım yardım eder misiniz? teşekkür ederim

hocam image alırken 100mb lık bir bölüm daha var win 7 nin otomatik oluşturduğu. imaj alırken hem o 100mb partı hemde sistemin kurulu olduğu partı seç.
diğer bilgisayara yüklerkende 2 partı seçerek yükle. kolay gelsin.

KATRE44' Alıntı:
hocam image alırken 100mb lık bir bölüm daha var win 7 nin otomatik oluşturduğu. imaj alırken hem o 100mb partı hemde sistemin kurulu olduğu partı seç.
diğer bilgisayara yüklerkende 2 partı seçerek yükle. kolay gelsin.

teşekkür ederim hocam yarın ilk işim dediğinizi yapıp imaj almak olacak.

arkadaşlar sorun devam ediyor. aynı anda iki bölümü seçme işlemi olmuyor arkadaşın dediği gibi

Hocam win 7 başlangıç cd si ile harddiski bölümle mesela image aldığın bilgisayarda 100 mb sistem alanı 50 gb image aldığın alan ise.Diğer bilgisayarlarda daha önce win 7 yok ise 100 mb alan mevcut olmuyor.Bundan dolayı win 7 cd si ile sistem kurarmışcasına 50 gb alan oluştur yada image aldığın bilgisayarda kaç gb alan ise aynısını oluştur. 100 mb kendisi sistem için oluşturur.Sonra kurulumu iptal edip acronis image dosyanı yüklersin.Öğrenince ne kadar hızlı olduğunu anlarsın 15 +1 lik bir laboratuarı 4-5 saatte tamamen ayarlarsın.Kolay gelsin.

Geri