Acronis Image geri yükleme sorunu!!!Çözüldü!

Kodla Büyü

mclaren

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2 lab var okulda, kiem labında c ye xp, d ye win7 kurdum, acronis ile yedek aldım, diğer bilgisayarlara geri yüklerken hiçbir problem olmadı. Diğer lab'da aynı işlemi yaptığımda işletim sistemi açılış sorunu diyor. Win7 ile onarma yaptım bir bilgisayarı ama win7 açılırken açılış seçeneklerinde xp görünmüyor.

tüm bilgisayarlar c 150, d 150 şeklinde bölünmüş. Yedeğini aldığım pc de ben xp ye 120 gb, win7 ye 180gb yer ayırmıştım. Yedeği aldım geri yüklediğimde sıkıntı oluşturuyor. Acaba 180 gb lık kısmı 150 gb a yüklemek istediğimden kaynaklanıyor olabilir mi?

Re: Acronis Image geri yükleme sorunu!!!Acil

Acronis ile imaj alırken bölüm büyüklüklerinin farklı olması herhangi bir soruna neden olmadı şimdiye kadarki kullanımlarımda.

Sadece işletim sistemlerinin bulunduğu bölümü değil , başlangıç bölümünü de 100 mblık kısım , imaja dahil ederek denemeniz faydalı olabilir.

diğer labldaki bilgisayarlar ilk kurduğunuz lab la aynı mı hocam?

hocam diğer labla alakası yok bu labın. Bu labdaki bir bilgisayarı kurdum, diğer bilgisayara dağıtmaya çalışıyorum. Diğer labdaki aynı işlemleri burda da yapıyorum ama diğer labda hata vermeyen şey bu labda hata veriyor.

yani normalde pc ler c: 150 gb win7 yüklü, d si bomboş. Benim image aldığım pc de c: 120 xp, d: 180 gb win 7 var. İmage alırken veya yüklerken bir problem yok ama açılışta hata veriyor, işletim sistemi yükleme hatası geliyor. Win7 yi takıp onarma yaptığımda açılışta win7 yazıyor, win7 kurtarılan yazıyor xp ortalıklarda yok, açıldığında d sürücüsünde görünüyor ama.

hocam alakası yoksa yapamazsın. acronis tarzı programları sadece anakartı aynı olan bilgisayarlar arasında kullanabilirsin. diğer labdaki bilgisayarlar birbirinin aynısı ise orayada bi kurulum yap sıfırdan image larını al tektek kur.

aksi taktirde işletim sistemin açılmaz

hocam anlatamıyorum galiba, diğer labda bir bilgisayar kurdum o labın bilgisayarlarına geri yükledim, onlarda bir sıkıntı çıkmadı.

Bu lab da bir bilgisayar kurdum, şimdi diğer pc lere dağıtıyorum sorun çıkıyor. Bir labdaki pc yi diğer laba yüklemeye çalışmıyorum.

Bugün acronis değiştirdim, boot cd si değiştirdim, yine sorunu çözemedim, yardımcı olabilecek yokmu

aslında acronis ile yedekleme ve geri yükleme de sorun yok, win7 onarma yap diyordu açılışta onarma yaptım ama bu seferde xp listelenmiyor açılışta, boot ssorununu nasıl çözerim, ya da acroniste boot da mı sorun var acaba

Diskin tümünün imajını alıyorsunuz değil mi?

Aynı disk üzerindeki bir başka bölüme yedek almak bazen sorun oluşturabilir.

Harici bir diske yedek alıp denemenizi öneririm.

Sorunu çözdüm sonunda. Problem yeni gelen pc lerde win7 yüklü olması. Win7 yüklü olan bir bilgisayara xp+win7 imagesi yüklediğinizde açılış sorunu oluşuyor. Tek tek xp cd leri ile bölümleme kısmına kadar getirip, hardiskten win7 leri uçurdum, biçimlendirdim ve imageleri geri yükledim, şimdi hiçbir sıkıntı yok.

Geri