acronis ile win 8 de nasıl image alınır

Kodla Büyü

okoyun

Aktif Üye
Arkadaşlar biliyorsunuz 2.faz da win 8 li tahtalar geliyor. kendi sistemimin yedeğini almak istiyorum. ama acronis win 8 i görmüyor galiba bana yardımcı olur musunuz? başka bir program var mı?

Yinede acronis
HBCD nin usb versiyonu kullanıp tib dosyası olarak imajı alırsınız.
Boot tan imaj aldığınız için işletim sistemi sorununuz olmaz.

Usb yi oluştururken
HBCD versiyon 10.6 ve 11 arasındaki versiyonları kullanın
Yoksa acroniste başarılı olamazsınız.

Arkadaşlar hbcd dediğiniz hiren boot cd mi? bir de acronis 11 partionları görmedi.

Hocam ben acronis 2014 versiyonu ile flash belleğimi bootable hale getirdim. Bütün tahtaların yeniden yükledim.

Yok hocam acronis etkileşimli tahtaya kurulu olması zorunlu değil. Acronis benim laptopta kurulu.

Hocam Acronis ile Win8 imajı alırken biostan boot modu olarak UEFI yerine Legacy seçmeniz lazım yoksa bootable CD veya flash bellekle başlatamayabilirsiniz. Sistemin düzgün boot edebilmesi için de imajı aldıktan sonra tekrar UEFI'ye getirmeniz gerekir.

acronis 2010 boot cd ile yapıpda sadece C sürücüsünüde yedekleye bilirsin

Onu denemedim.500 mb lık eski bir usb belleği kullanıyorum.
İmajı da aynı sistemin bölünmüş D bölümüne atıyorum.
Boot tan başladığı için İşletim sistemi farketmez.
Daha sonra aynı imajı diğer sağlıksız sistemlerin D bölümüne taşıyıp imajdan C sistemini geri yüklüyorum.
UEFİ devre dışı olmalıdır. Yoksa Boot gerçekleşmez ve sıkıntı olur.

Win 8 ve 8.1 de sıkıntı çıkmadı sanırım linux türevlerindede sorun çıkmaz

Bootable HBCD flash belleği, hbcd sitesindeki yöntemle oluşturdum.Diğer yöntemleri bence denemeyin. Yukarıdaki versiyonlara da dikkat edin.
Başarılar.

hocam şu an hbcd 15.2 yi indiriyorum. aynı sitede anlatıyor mu nasıl kullanacağım

HBCD 10.6 ve 11 versiyonları arasını kullan .
Diğerleri işe yaramıyor.
Yukarıda yazdım ve ayrıca uyarmıştım.

Telif hakları hintli arkadaşı bitirdi.
Ayrıca deponuzu doldurun bu siteden.
Yarın puf olursa büyük bir kayıp olur.
Arşivleyin ne varsa.

okoyun' Alıntı:
Arkadaşlar biliyorsunuz 2.faz da win 8 li tahtalar geliyor. kendi sistemimin yedeğini almak istiyorum. ama acronis win 8 i görmüyor galiba bana yardımcı olur musunuz? başka bir program var mı?
ben acronis 2014 le sorunsuz imaj aldım ve geri yükledim.
örnek: fatih-etkilesimli-tahta-f279/2-faz-e-t-w81-full-disk-acronis-fabrika-imaji-t135934.html

sizin yapmanız gereken:
1. https://cloud.mail.ru/public/cd27901f40 ... 5lite4.rar indirip flash belleğinizi biçimlendirin
2. https://cloud.mail.ru/public/6115a2bee5b0/ACTI14.ISO indirip hazırladığınız usb bellekte IMAGES klasörü altına kopyalayın.

sistemi usb den başlatıp acronis 2014 ile sorunsuz şekilde yedek alıp geri yükleyebilirsiniz.

menü
file.php

flash belleği hazırlama:
file.php

Aşırı reklamlı kaba boyutlu balta ile

20 fonksiyonlu İsviçre çakısına gülmüşsünüz.
Hayatınızda hbcd kullandınız mı hiç?
Kaç şifre çözdüm yada virüs temizliği yaptım yada partition magic le neler yapılır bilen varmı
Norton ghost acronis sadece aksesuarlar ından 2 si
Lütfen reklamınızı yaptğınız tool ları överken kinayeli yorum yapmayalım

COBOL' Alıntı:

Kaç şifre çözdüm yada virüs temizliği yaptım yada partition magic le neler yapılır bilen varmı
:alkis: :alkis:

ademola' Alıntı:
okoyun' Alıntı:
ben acronis 2014 le sorunsuz imaj aldım ve geri yükledim.
örnek: fatih-etkilesimli-tahta-f279/2-faz-e-t-w81-full-disk-acronis-fabrika-imaji-t135934.html

sizin yapmanız gereken:
1. https://cloud.mail.ru/public/cd27901f40 ... 5lite4.rar indirip flash belleğinizi biçimlendirin
2. https://cloud.mail.ru/public/6115a2bee5b0/ACTI14.ISO indirip hazırladığınız usb bellekte IMAGES klasörü altına kopyalayın.

sistemi usb den başlatıp acronis 2014 ile sorunsuz şekilde yedek alıp geri yükleyebilirsiniz.

menü
file.php

flash belleği hazırlama:
file.php

hocam çok teşekkür ederim. yorduk sizi.

Bir flash belleği (eski de olsa 500mb yada 1gb )sadece acronis için beklemeye değmez.

Ama hbcd gibi çok fonksiyonlu bir çakı için belki değer.

COBOL' Alıntı:

Özür dileriz ama size gulmedik, hbcd uzun zamandır kullanıyoruz detaylı bilgi sahibiyiz. yalnız arkadasin sorusuna cevap verdim zahmetsizce kesin sonuç alması için acronis 2014 önerdim
menü ise acronis iso yu usb den kullanmak için en basit ve gerekli yöntem

Bu menü ile hbcd dahil birçok aracı aynı anda kullanıp dvd cd taşıma derdinden kurtuluyoruz
menü resmini bi incelerseniz neler var neler eminim sizde kullanırsınız

Menü var.İsolar yok.
İso lar olsa 16 gb lık bellek zor yeter.
Bu arada
Bu başlıkta benden başka yorum yapan pek olmadı siz ve kaleli yazana kadar.

Geri