Acronis İle İmaj atıyorum ama pc de değişiklik yok

Kodla Büyü

alibaba37

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar;
Exper Marka 20 pclik bir BT sınıfımız var. Bir bilgisayara güzelce format atıp progrmları yükledikten sonra Acronis ile imaj aldım. Yalnız İmajı 2'ye bölerek almış.Dosya isimlerinde ......v1.tib ve .....v2.tib yazıyordu. Neyse dedeik imaj aktarmaya geçelim...v1.tib yazan dosyayı seçerek imajı attım.İmajı da attı. Yalnız pc tekrar baştan başlayınca hiç imaj atılmamış gibi eski haliyle açılıyor. Başka bilgisayarda da denedim aynı sonuç maalesef:( Yardımlarınızı bekliyorum. Bilgilendirirsseniz sevinirim.NErde hat yaptığımı bulamadım bir türlü :(
Not : bilgisayarlarda "Radix" isimli koruma programı mevcut.DeepFreeze tarzı çalışan. Ben imajı bu programı kurup aktif ettikten sonra aldım.

Acronis versiyonu kaç hocam ?
ana kart ta UEFI desteği varsa 2016 versiyonu ile oluyor. benimde başıma geldi.

güvenlik kartı etkin, yada çıkarıldıysa kaldırılmadan çıkarılmış olabilir.
IMG_3168.JPG
IMG_3168.JPG

Anakartın içinde güvenlik kartı göremedim sayın hocam.
* Radix Reload Programını pasif yapıp imaj attım yine de olmadı.
* Radix'i açılıştan kaldırdım imaj attım yine de olmadı.(Açılıştan kaldırdım ama bilgisayar açılınca "program ekle kaldır"da halen programın kendisi kuruluydu.Program ekle kaldırdan da kaldırmama izin vermedi. Normalde diğer yaptığım değişiklikler pc'de kalıcı oluyor ama imaj atınca bişi değişmiyor.)
* İmaj Acronis 2016 ile aldım yine de olmadı.
* Sadece C'yi değil tüm hdd'nin imajını alıp tekrar denedim yine de olmadı.
* Son çare disk klonlayayım dedim bu seferde Error 17 hatası verdi.

Denemediğim yol kalmadı başka fikriniz var mı hocam. Bir haftadır uğraşıyorum ama amacıma ulaşamadım.
Bilgisayarları DVD'den kuruyoruz normalde. İçinde Orjinal Windows ve Office Programları var. O yüzden bu imajın dışında başka Windows kullanmak istemiyorum. Bir de pclerde hem linux hem Win7 kurulu. Acaba bunun etkisi olabilir mi? 20 Bilgisayara tek tek uğraşmak istemiyorum.Yardım ve önerilerinize açığım. Şimdiden tşk ederim. Herkese iyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

• IMG_3169.JPG
    IMG_3169.JPG
    345.9 KB · Görüntüleme: 7
Geri