Acronis Clone Disk Hatası

Kodla Büyü

kadir26

Site Gezgini
merhaba arkadaşlar ben acronis programını kullanarak clone disk özelliği ile laboratuardaki diğer bilgisayarlara kurulum yapıyordum. yaklaşık 8 makineyi bu şekilde yaptıktan sonra aynı özelliklerdeki makineler bu sefer kopyalayamadı. clone disk operation failed diye bir hata veriyor sürekli olarak. bununla karşılaşan ve çözümünü bilen var mı teşekkürler

clone yükleme yaptığın harddiskte sorun var veya jumper ayarlarında değişiklik olmuştur. bir bakıver hocam..

harddisk kapasite farkından dolayı da olabilir.benim başıma geldi bir defa. eldeki image kaç gigabytelık bölümden alınmışsa (örneğin 32,4 gigabyte), hedef bilgisayardaki bölümü de aynı kapasitede yaptığım zaman yükleyebilmiştim.

bozdagli' Alıntı:
harddisk kapasite farkından dolayı da olabilir.benim başıma geldi bir defa. eldeki image kaç gigabytelık bölümden alınmışsa (örneğin 32,4 gigabyte), hedef bilgisayardaki bölümü de aynı kapasitede yaptığım zaman yükleyebilmiştim.

Hocam hangi programı kullandınız bu iş için ben de de 4 clone yaptıktan sonra 5.de bu hatayı verdi. birçok farklı hdd denedim hepsinde problem çıkmaya başladı.
Hddlerin hepsi aynı kapasitede aynı marka standart hdd.

mnn' Alıntı:
clone yükleme yaptığın harddiskte sorun var veya jumper ayarlarında değişiklik olmuştur. bir bakıver hocam..
Jumper derken?
Tum makinalar sata olsa A hdd master B hdd slave mi olmalı? Master-master olmaz mı?

Niye Clone Disk yapıyorsunuz? Sadece Windowsun kurulu olduğu sürücüyü(C Sürücüsü gibi) seçip Clone Partition yapsanız kapasite yada özellik farkından kaynaklanan sorunlar oluşmaz.

Sorun Çözüldü: İngilizce forumdan öğrendiğimi uygulayarak windows 7 kurulum cdsinde yükle yazısının çıktığı ekranda Sistem onarma kurtarma seçeneklerinden komut satırı ekranına girdim.

Kaynak ve hedef sürücünün ikisine de tüm sürücülerine c: d: e: f: g: kaç tane varsa tek tek girerek chkdsk/r komutu verdim.

komut satırında:

x:> ekranından c ye geçmek için c: yazın
chkdsk/r yazın.
aynı şekilde diğer sürücülere tek tek girip aynı işlemi yapın.

ayrıca herhangi bir klasörde sadece chkdsk yazın.

Geri