Açılmayan bilgisayar, açıldığında da kırmızı ekran.

Kodla Büyü

KATRE44

Site Gezgini
16 bilgisayar var ama bir tanesini kaldırıp yere vurup kırmak istiyorum. ne yaptıysam düzelmedi.
bazen açılıyor, bazen 3 - 4 kere kapatıp açtıktan sonra açılıyor.bazen hiç açılmıyor açılış ekranında her seferinde farklı bir sorun yazıyor.
kazara açıldığında en fazla 10 dakka sonra ekran kıpkırmızı olup hiçbirşey yapılmıyor. hatta netsupport da kapalı gözüküyo. sorun nedir acaba . çözüm nedir yardımcı olursanız sevinirim.

bugüne kadar
format attım
kasanın içini açıp herşeyi söküp geri taktım
monitor değiştirdim.

Tozdan arındırmak, sonrasında prizden çekili iken, kasanın düğmesine birkaç defa basarak, statik elektriğini harcatmak.

Önce tosunu alıp, sonra da sağlam bir güç kaynağı ile denemek lazım.

Muhtemelen ram arızalıdır hocam, eğer onda deneyebileciğiniz uygun ram varsa sökün başka bilgisayardan deneyin. (ram özellikleri aynı olan)

Benim 21 bilgisayar var sınıfta ve 4 senede en çok bozulan şey ram. Açılışta 5-10 kere resetleyip açılma, açılıp 2-3 dk sonra donup resetleme, açılışta ekranda şerit şerit renk cümbüşü vs... benzer sorunlar hep ram arızası çıktı bende

tahtakama' Alıntı:
Muhtemelen ram arızalıdır hocam, eğer onda deneyebileciğiniz uygun ram varsa sökün başka bilgisayardan deneyin. (ram özellikleri aynı olan)

Benim 21 bilgisayar var sınıfta ve 4 senede en çok bozulan şey ram. Açılışta 5-10 kere resetleyip açılma, açılıp 2-3 dk sonra donup resetleme, açılışta ekranda şerit şerit renk cümbüşü vs... benzer sorunlar hep ram arızası çıktı bende

hocam iki ram takılı değerleri aynı ama birini söküp deneyeyim.

KATRE44' Alıntı:
tahtakama' Alıntı:

hocam iki ram takılı değerleri aynı ama birini söküp deneyeyim.

2 ram takılı ise tek tek ramlari 2 porttada takıp deneyin, ikisinde de her portta aynı şeyi yaparsa başka bilgisayarlardan ram söküp deneyin,

KATRE44' Alıntı:
16 bilgisayar var ama bir tanesini kaldırıp yere vurup kırmak istiyorum. ne yaptıysam düzelmedi.
bazen açılıyor, bazen 3 - 4 kere kapatıp açtıktan sonra açılıyor.bazen hiç açılmıyor açılış ekranında her seferinde farklı bir sorun yazıyor.
kazara açıldığında en fazla 10 dakka sonra ekran kıpkırmızı olup hiçbirşey yapılmıyor. hatta netsupport da kapalı gözüküyo. sorun nedir acaba . çözüm nedir yardımcı olursanız sevinirim.

bugüne kadar
format attım
kasanın içini açıp herşeyi söküp geri taktım
monitor değiştirdim.
bende de benzer sıkıntı var
laptop kendi kafasına göre donup kalıyor. ekranda tek renk oluyor. sadece gri, sadece kırmızı gibi. ancak güç düğmesine 4 sn basılı tutarak kapatabiliyorum yoksa hiçbir tuş çalışmıyor güç düğmesi dahil
ara sıra da reset atması cabası

Geri