AÇILIŞ SORUNU

Kodla Büyü

kadir23

Site Gezgini
Arkadaşlar bilgisayar ilk açılışta çalışmaya başlıyor ve 2-3 snye sonra kapanıyor BEKLİYOR kendiliğinden 4-5 snye ÇALIŞMAYA BAŞLIYOR....bu konuda fikri olan varmıdır acaba...sorun ne olabilir acaba...?

İşletim sisteminin önemli bir driver surucusu uçmuştur.

İşletim sisteminin önemli bir driver surucusu uçmuştur. İşletim sistemini yeniden kurarsanız düzelir. Yedeklenecek bir şeyler varsa Live sürüm bir işletim sistemiyle açıp yedekleyebilirsiniz. Orn pardus Live surum bu amaçla kullanılabilir. Aslında bizim kullanıdığımız Revovery XPE diye Cd den çalışan daha harika bir araç var ama size nasıl ulaştıralım . Eğer link olmediyse www.lugatsoft.com da var.

aynı sorun benim bilgisayarlardan birindede oluştu ben tekrar kurdum. Öyle hallettim yoksa bir türlü başaramadım. Şimdi iyi çalışıyor. Kolay gelsin..

Bilgisayarı baştan kurdum aynı şekil de devam ediyor....teknikservise sorayım birde....teşekkürler arkadaşlar ama fikri olanlar söyleyebilir...servise gitmemize gerek kalmayabilir ozaman :)

onu da denedimm

Bilgisayarı baştan kurdum aynı şekil de devam ediyor....teknikservise sorayım birde....teşekkürler arkadaşlar ama fikri olanlar söyleyebilir...servise gitmemize gerek kalmayabilir ozaman :)

Şimdi durum şu olabilir ..Bu benim nacizane fikrim eğer kabul buyurursanız.

1- İşleciniz yüksek ısı değerlerine ulaşıyor olabilir :

Bu durumu kontrol etmek için PC nizin BİOS ( setup ) menüsüne girin oralarda bir yerlerde mutlaka HARDWARE MENU diye bir bölüm vardır.Bunu bulun ve cpu temp..kısmında değerin kaç olduğuna bakın...Eğer ısı değeri 55 ve üzeriyse bu bir sorundur.Gidermek için kasa içini açın ve işlemci üzerindeki fanı güzelce bir temizleyin.Alimunyum levhayıda temizleyin.Daha sonra fanın etiket bölümünün altında gizlenmiş olan plastik papucu çıkarıp fanın mekanik aksamını görecek şekilde hazır hale getirin.Şimdi burada bir yağ kullanıcaz.Önemle duyururum ki bu yağ sadece ve sadece silah yağı ( tüfek yağı ) olmalıdır..bu bölüme 1-2 damla yağ kulandıktan sonra plastik papucu ve etiketi kapatın.Eğer bulabilirseniz termal silikonu da alimunyum levhaya sürüp fanı işlemciye kilitleyin..

2 - Kasa açma düğmesi bozulabilir :

Bu durum aslında kolay kolay farkedilmez... Düğmeyi tutan silikon bozulmuştur ve düğme açmak üzere tıklandığında basılı kalır.( Bazen bu düğme ile kasa arasına toz dolup buradaköfeke oluşturmasından da olur ) Çoğumuzunda bildiği gibi kasa düğmesi 4 saniye basılı kalırsa pc kendisini otomatik olarak kapar.Bunada bir dikkat etmenizi öneririm.

3 - Eğer resetleme mavi bir ekran çıktıktan sonra oluyorsa...Bu durumdada RAM lerini kontrol etmenizi öneririm.RAM silikonları fazla ısınıyor olabilir.Bir RAM SOĞUTUCUSU ile bu durum düzeltilebilir..Eğer uzun süredir bu durum böyle ise yapacak pek birşey yok RAM değişecek...Eğer birden fazlaysa ram tek tek sökğlerek kontrol edilmeli.Bozuk olan değiştirilmeli

4 - Yedekleme ve windows sorunlarını cd - rom dan çalışan bir işletimine sahip olan ve buradan windows u tamir edebilen ERD COMMANDER isimli programı öneririm.Şu an bunu İSO olarak verebileceğim bir link yok elide ( çünkü dosya boyutu 400 MB ) Eğer sizin verebileceğiniz bir link varsa kullanımınıda anlatan bir kitapçıkla birlikte yükleyip sizlere sunabilirim...

SAYGILARIMLA...

Geri