Acil yardım Vestel Promega

Kodla Büyü

çepp

Site Gezgini
Arkadaşlar Vestel promega bilgisayarlara iki sene önce windows 7 kurdum. Bu sene bilgisayarları elden geçirdim tekrar format atıp win 7 kurdum. İşlemler bitip bilgisayarı kapatıyorum daha sonra bilgisayarı açtığımda siyah ekran geliyor ve ekranda imleç dışında bir şey yok. CD takıp tekrar kurulum yapınca windowsu kurabiliyorum ama kapatınca gene aynı oluyor.

Bilgisi olan var mı?

Sürücüyle ilgili bir sorun olmalı güvenli modda açılıyor değil mi? Eğer açılıyorsa ekran kartı sürücüsünü silin düzelmesi lazım. Başka bir ihtimalde aktivasyon.

Sürücüyle ilgili bir sorun olmalı güvenli modda açılıyor değil mi? Eğer açılıyorsa ekran kartı sürücüsünü silin düzelmesi lazım. Başka bir ihtimalde aktivasyon.

güvenli modda falan açılmıyor hocam. F8 basıyorum hiç birşey olmuyor siyah ekran ve imleç var. BİOS ayarlarına girebiliyorum sadece.

Aktivasyon derken windows aktivasyonu mu diyorsunuz. aynı CD ile kendi bilgisayarıma kurdum sorun yok.

Hocam win7 kurduğun aynı özellikte düzgün çalışanı varsa onun image acronis ile al diğer bilgisayarlara uygula düzgün çalışacaktır. Eğer bilgisayara USB portundan bağlı cihazlar varsa bundan da yapar. Eğer bilgisayarda anakarta bağlı USB port çoğaltıcı yada kart okuyucusu varsa bundan da yapar. Eğer elindeki format CD si win7+SP1 değilse ondanda yapabilir. Yani güncel win7 CD ile dene.

Hocam win7 kurduğun aynı özellikte düzgün çalışanı varsa onun image acronis ile al diğer bilgisayarlara uygula düzgün çalışacaktır. Eğer bilgisayara USB portundan bağlı cihazlar varsa bundan da yapar. Eğer bilgisayarda anakarta bağlı USB port çoğaltıcı yada kart okuyucusu varsa bundan da yapar. Eğer elindeki format CD si win7+SP1 değilse ondanda yapabilir. Yani güncel win7 CD ile dene.

Bunları deneyeyim hocam. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Hocam başka CD ile format atacaktım. CD yi taktım "yükleme için bir tuşa basın" diyor ya o an tuşa basMAdım bir baktım ki bilgisayar açıldı. diğer bilgisayarlarda da denedim format attığım CD takılı iken açılıyor.

Gene garip bir durumla karşı karşıyayım. Tam olarak neden olduğunu çözemedim.

Hocam başka CD ile format atacaktım. CD yi taktım "yükleme için bir tuşa basın" diyor ya o an tuşa basMAdım bir baktım ki bilgisayar açıldı. diğer bilgisayarlarda da denedim format attığım CD takılı iken açılıyor.

Gene garip bir durumla karşı karşıyayım. Tam olarak neden olduğunu çözemedim.
Hocam biosta boot ayarlarınde HDD birinci bölüm yapıp dener misin. Muhtemelen birinci açılış bölümü CD olduğu için açmıyordur.

Hocam biosta boot ayarlarınde HDD birinci bölüm yapıp dener misin. Muhtemelen birinci açılış bölümü CD olduğu için açmıyordur.

Denedim hocam HDD birinci sıraya aldım olmadı. HDD birinci iken CD takıp açmaya çalıştım gene olmadı. CD sürücü birinci sırada ve CD takılı iken açılıyor sadece. Başka bir ayarda bulamadım BIOS ta. Şimdilik CD takıp idare edecez.

Denedim hocam HDD birinci sıraya aldım olmadı. HDD birinci iken CD takıp açmaya çalıştım gene olmadı. CD sürücü birinci sırada ve CD takılı iken açılıyor sadece. Başka bir ayarda bulamadım BIOS ta. Şimdilik CD takıp idare edecez.
Yeni bir format CD si ile tüm HDD silin bölümleri yeniden oluşturun formatlayın.

hocam bazı format cd lerinin içinde otomatik lisanslama oluyor orada evet seçildiği zaman siyah ekranda kalabiliyor. hayır diyerek kendiniz lisanslayabilirsiniz.(daha önce böyle bir sorun yaşamıştım)

hocam bazı format cd lerinin içinde otomatik lisanslama oluyor orada evet seçildiği zaman siyah ekranda kalabiliyor. hayır diyerek kendiniz lisanslayabilirsiniz.(daha önce böyle bir sorun yaşamıştım)

Hocam benim CD otomatik lisans yapiyordu evet hayır diye sormadan. Hatta kendi bilgisayarımda orijinal Win 7 gibi Windows 10 a geçiş yaptım. O yüzden her zaman kullanıyordum. Şimdi diğer CD ile kurulum yaptım sorun çözüldü ama aktivasyon yapma derdi var.

Hocam benim CD otomatik lisans yapiyordu evet hayır diye sormadan. Hatta kendi bilgisayarımda orijinal Win 7 gibi Windows 10 a geçiş yaptım. O yüzden her zaman kullanıyordum. Şimdi diğer CD ile kurulum yaptım sorun çözüldü ama aktivasyon yapma derdi var.

Hocam baştan sona o kadar aynı ki başıma gelenler ben mi yazdım diye şüphe ettim :eek: Saatlerce uğraşıp, her yolu deneyip birşey elde edememek 2aydır bir düzen kuramamak canımı çok sıkıyor şimdiden enerjimin çoğunu tükettim.
Hazırda kurulu olanın imajı da bir işe yaramıyor. Yani dediğiniz gibi hazırda bir win dvd si ile açmayınca.
Promegalar için geçerli bir çözüm olur mu bilmiyorum yarın deniyciim; youtube da biri aygıt yöneticisi > görüntü bağdaştırıcılarında>sürücü yazılımını güncelleştir> bilg tara dan temel görüntü bağdaştırıcısını seçin diyor.

Çoğu bilg biosun yakınındaki jumper ı hergün sıfırlamayınca hiç açılmıyor faydası olur mu bilmiyorum temiz bir sistem kurarsam belki çözülür diye umuyordum ama çalışan bilglar da elimde patladı. Kesin bir çözüm bulunca paylaşırsanız çok sevinirim.
Aslında otomatik aktivasyon olmayan kurulum ile bir çözüm bulmuşsunuz tabi :)Olmadı ben de başka bir kurulum isosu bulayım

Bilgisayarlarla cok ugrasmama ragmen vestel peomegayla birkac defa ugrastim. Bundan 1 yil.onceydi. Vestel promegaya formattan sonra ekran karti kurucusunu indirip kurdum uyumlu mu degil tam onun surucusu degilmiydi bilgisayar acilmadi. Guvenli modda acip ekran karti surucusunu silip tekrar acmayi basarmistim. Ekran karti surucusunu de bizzat sitesine girerek indirmis kurmustum.
Hasari hocam bundan bahsetmis.

Geri