ACİL YARDIM LÜTFEN (USB BİÇİMLENDİRME SORUNU)

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar elimde 16 gblık kingston marka flash bellek var. bu belleği bir türlü biçimlendiremiyorum. windows biçimlendirmeyi bitiremedi uyarısı alıyorum. USB formatlama programlarının bir çoğunu denedim yaklaşık olarak 10 tane program denemişimdir. ayrıca komut isteminden diskpart clean,format vs tüm komutları denedim ancak sonuç alamadım. başka bir önerisi olan varsa çok sevinirim.

içindekiler okunuyor mu?
linux ile biçimlendirme denediniz mi?( mesela slax )

içindekiler okunuyor mu?
linux ile biçimlendirme denediniz mi?( mesela slax )
hocam linux konusunda bir fikrim yok açıkçası.. evet içinde bazı dosyalar var onlarda sağ tık sil dediğimde siliniyor sonra geri geliyor. virüs taraması yaptım temizledim hala aynı

Hocam benim flaşım da dosya sistemi RAW oldu ve ne ettimse çözüm bulamadım. İki tane flaşım böyle öldü. Kullanılmaz hale geldi.

Bi çözümü de yok sanırım. Gparted ile denedim ama nafile.

Büyük ihtimal raw olmuştur.raw olan harici hdd r-studio ile kurtarılıyo da flaşlar zor.

@seloman54
flash yazmaya kapatmış kendini sanırım donanımsal. bende de sandisk var 5-6 yıllık içindekiler okunabiliyor ama yazma yok

sandisk flash garantisi devam ediyorsa garantiye gönderebilirsiniz ücretsiz yenisi ile değiştiriyorlar. gogıllayın donanım haber de nasıl yapılacağı anlatılmış

1. olarak silicon power formatter olmazsa bootice dene hocam. Bunlar olmazsa chip yazılımını kullanmalısın. Usbdev.ru ve flashboot.ru sitelerinde bulabilirsiniz chip yazılımlarını. Ben bunları kullanıyorum. Bir çok belleği bu şekilde kurtarmıştım.

Aynı şey başına gelmiş birisi olarak tek çözüm yolu olarak yeni bir usb bellek aldım, kurtuldum.
Birçok çözüm yolu denedim fakat olmadı.

HDD Low Format diye bi program var Hocam, kullandınız mı?
Formatlama işi biraz uzun sürüyor ancak bu şekilde yıllar önce bozuldu diye kenara attığım flashı kurtardım ve kullanır hale geldi.

İlgili program ektedir.

Ekli dosyalar

• HDD Low Format.rar
    733.9 KB · Görüntüleme: 50
HDD Low Format diye bi program var Hocam, kullandınız mı?
Formatlama işi biraz uzun sürüyor ancak bu şekilde yıllar önce bozuldu diye kenara attığım flashı kurtardım ve kullanır hale geldi.

İlgili program ektedir.
Kullandım hocam sonuç alamadım. Bu şekil yaklaşık 10 tane program denedim olmadı. Sanırım flashta donanımsal bir sıkıntı var kanaatimce.

Geri