Acil Yardım!!! Laboratuvarda elektrik sorunu

Kodla Büyü

sahininces

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Laboratuvara yüksek fazlı elektrik geldi ve bazı bilgisayarlardan duman çıkmıştı. Şimdi laboratuvarın elektrik aksanını düzenledik. ama hiç bir bilgisayar çalışmıyor. Sebep ne olabilir? Bütün bilgisayarlar yanmış mıdır?

bütün bilgisayarlar yanmamıştır hocam sanmıyorum duman çıkanların power'larının gitmiştir büyük ihtimal. elektrik aksamını derken prizleri falandamı değiştirdiniz onlarda sorun olabilir sanki. sağlam olduğunu düşündüğün kasanın birini başka bir yerde dene bakalım açılacak mı :oops:

Hocam hepsinin power kablosunda tek tek ölçüm yaptık. Hepsinide akım üç aşağı beş yukarı yakın. 210 civarları. ma bilgisayarlar çalışmıyor :(

Geçmiş olsun hocam. Büyü ihtimalle power ları yanmıştır hocam sigorta ilede kurtulan olur ama yananda olmuştur mutlaka. Değişecek ALLAH kolaylıklar versin

Çapanoğlu66' Alıntı:
Geçmiş olsun hocam. Büyü ihtimalle power ları yanmıştır hocam sigorta ilede kurtulan olur ama yananda olmuştur mutlaka. Değişecek ALLAH kolaylıklar versin

Sigorta atmışsa nasıl düzeltiriz hocam

Hocam powerleri sökecen içinde sigortası vardır büyük ihitmalle hepsi atmıştır. sigorta takıp denersen çoğunu kurtarırsın diye umuyorum.

Çapanoğlu66' Alıntı:
Hocam powerleri sökecen içinde sigortası vardır büyük ihitmalle hepsi atmıştır. sigorta takıp denersen çoğunu kurtarırsın diye umuyorum.

bu dağ başında(beytüşşebap) da sigortayı da nasıl bulurum bilmiyorum ama halledecez inşaallah..

hocam kablodan sök iki üç tel sigorta yerine bağla ama fazla kalın kablo sarma tamamen yalarsın ince bir şekilde dene çalışırsa kalın sararsın çarşıya inincede sigorta alır değiştirirsin..

Geri