ACİL YARDIM İDARİ PROBLEM

Kodla Büyü

fattuana

Site Gezgini
Arkadaşlar bt sınavının birini öğrencilerin performansını daha iyi görebilmek ve aslında daha iyi öğrenmeleri için uygulama yapmak istedim ve zümremde de belirttim. Öğrencilere excelden uygulama yaparken sınıfımda 18 bilgisayar olduğu için sınıfları ikiye böldüm. yarısını sınıfta beklettim ve diğer yarısı sınav oldu. hemen arkasından öbürlerini aldım. artık son iki sınıfım kalmıştı Müdür öğrencileri sınıfa gönderdiğimi görünce durumu sordu kendisi biraz bunak olduğu için olmaz bütün öğrencilerin sınavını aynı anda yapman gerekiyor dedi. durumu anlatmaya çalıştım anlamadığı gibi o zaman diğer yarısıda sınıfta bekleyecek dedi. ee hocam soruları yansıtıp anlatıyorum deyince arkalarını dönsünler dedi :D ve öğrencilerimden yana herhangi bir sıkıntı katiyen yaşanmadan.

Öğrenmek istediğim biraz yönetmelikte okudum ama sizlerin fikrine de ihtiyacım var. Bu adama gösterebileceğim uygulama sınavları ile ilgili herhangi bir mevzuat, yönetmelik var mı bildiğiniz.

İyi birşey yaptığım için takdir alacağıma, eleştirilmek ve öğrencilerin yanında küçük düşürülmek çok zoruma gitti önerilerinizi bekliyorum.

hocam hiç uğraşma.
idare nasıl istiyorsa öyle yap. hatta uygulama sınavı da yapma. Derste verebildiğini uygulamalar ile ver gerisine karışma bence.
idareyle ne kadar az muhattap olursan o kadar iyi.
çünkü öğretmenin kendi branşında yaptığı sınavı anlayamayan idare anlayışına hiçbir şekilde söz anlatamazsınız.

Hocam ne gerek var müdüre yasa yönetmelik vs. göstermeye? İddiasını kendisi yasa yönetmelik genelge her neyse kanıtlasın. Yani hemen savunmaya geçmeyin, atakta olun. Böyle bir durumda "yasal dayanağınız nedir?" diye sormaktan çekinmeyin. sezginozturk hocama katılmıyorum, hemen pes etmek doğru değil. Ben de siz gibi yapıyorum. Ama öğrencilerin sınav olmayan yarısını da sınıfta bekletiyorum, sınav olanların yanında. Soruları yansıtıp anlatmanız şart değilse kağıtta dağıtın, ben öyle yapıyorum. Yönergeleri kağıtta veriyorum, uygulamayı bilgisayarda yapıyorlar. Sınav olmayan grup kağıtları görmediği için sorun kalmıyor.

unknownrealmman' Alıntı:
Hocam ne gerek var müdüre yasa yönetmelik vs. göstermeye? İddiasını kendisi yasa yönetmelik genelge her neyse kanıtlasın. Yani hemen savunmaya geçmeyin, atakta olun. Böyle bir durumda "yasal dayanağınız nedir?" diye sormaktan çekinmeyin. sezginozturk hocama katılmıyorum, hemen pes etmek doğru değil. Ben de siz gibi yapıyorum. Ama öğrencilerin sınav olmayan yarısını da sınıfta bekletiyorum, sınav olanların yanında. Soruları yansıtıp anlatmanız şart değilse kağıtta dağıtın, ben öyle yapıyorum. Yönergeleri kağıtta veriyorum, uygulamayı bilgisayarda yapıyorlar. Sınav olmayan grup kağıtları görmediği için sorun kalmıyor.
..
hocam sizin uygulamanızda sıkıntı yok. ama arkadaşın uygulamasında (niyet iyi olsa da) sıkıntı var.
düşündüğünüz zaman siz sınav yaparken sınıftaki öğrencilerin başında kim duruyor?
sınıftaki öğrencilerden herhangi birinin yapacağı bir kötü eylemde sorumlu kim?
bu ve benzeri nedenlerlerle öğrencinin ders esnasında bir kısmının lab.da bir kısmının sınıfta durması sıkıntı...

Geri