Acil yardım- E okuldan ara karne çıktısı

Kodla Büyü

pakers

Aktif Üye
arkadaşlar pazar günü ara karne vereceğiz veli bilgilendirmeden öğrenci notlarını çıkarmak istedim yazıcı butonu aktif değil. 500 öğrenciye ara karne vermemiz lazım kopyala yapıştır yolunu denemem mümkün değil bana yardımcı olurmusunuz.

Arkadaşlar bunu ben de şimdi arıyorum. Hatırlıyorum geçen sene Lisede iken müdürümüz ara karne dağıtımı yapıyordu. Şu anda Ortaokuldayım e- okuldan ara karne modülünü bulamıyorum.

Ortaokulda ara karne yok hcm. Veli toplantısı not çizelgesi var o da sınıf rehber öğretmenlerine veriliyr.

antipc' Alıntı:
Arkadaşlar bunu ben de şimdi arıyorum. Hatırlıyorum geçen sene Lisede iken müdürümüz ara karne dağıtımı yapıyordu. Şu anda Ortaokuldayım e- okuldan ara karne modülünü bulamıyorum.
ortaokulda yok hocam sıkıntı yok

Ders Notu Girişi ve Hızlı Ders Notu Girişi
ekranlarında var hocam
IOK10006R9 Sınıf Puan Çizelgesi (Veli Toplantısı)
e-okuldaki rapor listesinde de mevcut

celikumit' Alıntı:
Ders Notu Girişi ve Hızlı Ders Notu Girişi
ekranlarında var hocam
IOK10006R9 Sınıf Puan Çizelgesi (Veli Toplantısı)
e-okuldaki rapor listesinde de mevcut

Ona baktım hocam orda tüm liste görünüyor. Bize tek tek karne gibi öğrencinin not çizelgesi lazım. Her öğrencinin sadece kendi notu görünecek. Peki bunu kolay yapmanın yolu nedir? Kopyala-yapıştır hiç akla yatkın gelmiyor şu anda, o kadar öğrenci için!

compteach06' Alıntı:
Ortaokulda ara karne yok hcm. Veli toplantısı not çizelgesi var o da sınıf rehber öğretmenlerine veriliyr.

Ortaokulda olmadığını bilmiyordum hocam. Müdür tek tek kopyalanacak dedi, ben de ara karne var dedim, aradım aradım bulamadım. Velilere öğrencilerin notlarını vereceğiz de. Kısa yoldan nasıl yapılır acaba?

Hocam ilgilenen veliler zaten e-okulda görüyr.İlgilenmeyenlere ara karneyi bırak karne versen ne . Artık karne bile basmayan okullar var hocm e - karneye geçiyor. Müdürünüze böyle bişeyin saçma olduğunu ifade edin hocam size tavsiyem bu.

compteach06' Alıntı:
Hocam ilgilenen veliler zaten e-okulda görüyr.İlgilenmeyenlere ara karneyi bırak karne versen ne . Artık karne bile basmayan okullar var hocm e - karneye geçiyor. Müdürünüze böyle bişeyin saçma olduğunu ifade edin hocam size tavsiyem bu.

Ah ah! Bunu bir anlatabilsem! Teknolojiyi kullanamayan birine hele de. Yarın tek tek yaptıracak o işi. Bir de altına öğretmenlerin yorum yapmasını-yazmasını isteyecek.

hocam velı toplantısı icin bende pdf olarak aldım
devamsızlıgı da almayı unutmayın o ara karnede olmuyor velılerı bılgılendırmek amaclı elınızde bulunsun

Notların tek tek çıktısını aldık hocam. Öğretmenlerle paylaştık sınıfları. Sonra da yorum yazdık ama yetişmedi. Ben bütün sınıflara giriyorum bir de Din Kültürüne giriyorum ,bütün öğrencilere yorum yazmam mümkün değil! Ama bunu müdüre anlatamıyorsun. Bunu bir proje olarak görüyor. Okula veli geldiğinde direk onu gösterecekmiş, ya da toplantı yaptığında!

E-okuldaki ara karnenin kalkması yüzünden, ve idarecilerin biz değerli BTRehberleri bu işleri yapmak zorunda gördüklerinden işimiz zor.

Her sınıfı -32 sınıf - tek tek Java olarak gösterip excel e " data only" olarak aktarmak ve excel de düzenleyip çıktı almak zorunda kaldım .

İdarecime verdim BTR görev yönergesini okuyup bana bu işler görevim mi değil mi diye açıklama yapacak. Ben yardım ederim ama görevim değil diyorum. O ise bu işleri kim yapacak diyor.

İdarecilere e-okul kursu + Excel kursu vermeyi düşünüyorum. Ama hep yoğunlar.... Hayırlısı ....Diren BTR...Diren BTR....Diren BTR nereye kadar....Bir yere kadar. :verymad:

Ben önceden yapabilirim diyordum artık yorum yapmıyorum, bilmiyor gibi davranıyorum. Teknolojiden anlamayan işin külfetini ve zorluğunu bilmeyen idare ile çalışmak zor! Pratik düşünemiyorlar. Hadi bizim okul küçük 1500 civarı öğrencileri olanlar ne yapıyor acaba! Mantıklı gelmiyor!

Bu arada BTR değilim. Bir görev verildiğinde derse gideceğim diyorum. Dersin de ne kadar önemli deniyor, sesimi çıkarmıyorum tabii.

Geri