ACİL !!! İNTERNET KAFE DENETLEME

Kodla Büyü

alanyakali

Üye
merhaba arkadalşar.. beni ve bir arkadaşı kaymakamlıktan aradılar. sizleri internet kafe denetleme için görevlendirildiğimizi söylediler.. bizde ilçeye sormaya gittik bizi kim nasıl neye göre bizlerin adlarını verdiklerini söylediler. ilçe şube md. görüştük neden bizlerin adlarını yazdıklarını neye göre bizleri yazdıklarını sorduk . aynen söylediği bize ben istedim ben yazdım ben öyle gördüm dedi. hiç bir şey demeden çıktık. Aynı görevi 2 yıl önce almıştım ilçede ve 40 yakın bilgisayar öğretmeni var. sormak istediğim soru şu
1. biz bu görevi yapmak zorundamıyız. internet kaffe tutanağında 18 madde var ve bizimle ilgili 3 madde var. diğerleri zabıta ve sağlıkçıları ilgilendiriyor. sadece polis ve beni görevlendiriyorlar. bu nu mahkemeye veren varmı. mahkemeye vermeyi düşünüyorum bununla ilgili bilgisi olan arkadaş var mı.
2. ilçede enaz 40 tane bilgisayar öğretmeni var ben bu görevi 2 yıl önce almıştım. Btr öğretmeniyim 20 saat dersim var. ve görevi çoğu almamış durumda. en fazla 6 kişi bu görevi yaptı. bunu kabul etmemek gibi bir şansımız varmı. bu konuyu bimere şikayet etsem bir sonuç alabilirmiyim.

beni de geçen sene yine bu zamanlarda aramışlardı. bu görevi almak istiyor musunuz diye. Ben biraz araştırıp bu görevi istemediğimi bildirdim.

Ben de sizinle aynı durumdayım hocam bizim ilçede de görev yapmamış o kadar arkadaş varken yine benim ismimi yazmışlar. 3 sene önce görev yaparken 30-40 İnternet kafe vardı her hafta dersleri bırakıp denetlemeye giderdik şimdi sayı 13 e düştü de rahatladık fazla iş düşmüyor. Ben de şube müdürüne sormuştum neden yine ben diye bu işe insan ilişkileri iyi olan liyakatli kişileri seçiyoruz deyip beni motive etmeye çalışmıştı :) Sonuç olarak fazla itiraz etmedim görev deyip yapıyoruz.

Hocam bizde de ben yaptım. başkan iseniz kaymakamlığa söyleyin. Halk sağlığından ve zabıta dan birileride olsun. polisle birlikte 4 kişi daha iyi oluyor. Bizim burada 1 gün belirledik. 15 günde bir çıkılacak. biraz size bağlı.

hocam ben de bu hafta full denetleme yaptım.valilik,sosyal hizmetler,emniyet vs toplam 5-6 kişi tek tek cafeleri dolaşıyoruz.

ilçe neye göre belirliyor. bende gittim şube md yanına . adamla konuşulacak gibi değil. söylediği şey ben yazın ben istedim ben yaptım. kabul etmeme gibi bir şansımız var mı

alanyakali' Alıntı:
merhaba arkadalşar.. beni ve bir arkadaşı kaymakamlıktan aradılar. sizleri internet kafe denetleme için görevlendirildiğimizi söylediler.. bizde ilçeye sormaya gittik bizi kim nasıl neye göre bizlerin adlarını verdiklerini söylediler. ilçe şube md. görüştük neden bizlerin adlarını yazdıklarını neye göre bizleri yazdıklarını sorduk . aynen söylediği bize ben istedim ben yazdım ben öyle gördüm dedi. hiç bir şey demeden çıktık. Aynı görevi 2 yıl önce almıştım ilçede ve 40 yakın bilgisayar öğretmeni var. sormak istediğim soru şu
1. biz bu görevi yapmak zorundamıyız. internet kaffe tutanağında 18 madde var ve bizimle ilgili 3 madde var. diğerleri zabıta ve sağlıkçıları ilgilendiriyor. sadece polis ve beni görevlendiriyorlar. bu nu mahkemeye veren varmı. mahkemeye vermeyi düşünüyorum bununla ilgili bilgisi olan arkadaş var mı.
2. ilçede enaz 40 tane bilgisayar öğretmeni var ben bu görevi 2 yıl önce almıştım. Btr öğretmeniyim 20 saat dersim var. ve görevi çoğu almamış durumda. en fazla 6 kişi bu görevi yaptı. bunu kabul etmemek gibi bir şansımız varmı. bu konuyu bimere şikayet etsem bir sonuç alabilirmiyim.

BTR görevi valilik düzeyinde bir görev olduğundan görevin sırasında kaymakam sana görev veremez! bildiğim kadarıyla...

gokhanbicer' Alıntı:
BTR görevi valilik düzeyinde bir görev olduğundan görevin sırasında kaymakam sana görev veremez! bildiğim kadarıyla...

Aynen, Şube müdürüne bunu ifade edin. Valilik Görevini bırakıp, kaymakamlık görevine gitmenizin suç teşkil edeceğini; Eğer mutlaka gitmenizi istiyorsa bunu (Valilik görevinizin bulunduğu şu tarihlerde, kaymakamlık oluruyla şu göreve gitmenizin uygun olacağına dair) resmi yazıyla bildirdiği takdirde seve seve gideceğinizi ifade edin. Daha sonra bu yazı ile şikayette bulunabilirsiniz, dava açabilirsiniz.

Ama size naçizane tavsiyem şu; bütün atamalarda mutlaka hükümet'in bir şekilde onay verdiği kişiler milli eğitim müdürü, şube müdürü filan oluyor. Yani mahkeme, şikayet etme gibi durumlarda mutlaka bir şekilde sümen altı edileceğini düşünüyorum. Bu nedenle dalaşmak yerine, görevinizin olduğu gün hastaneye gidin, bir rapor alın ve keyfinize bakın.

Yarın ben de 2 tane cafe denetleyeceğim. Ama BTR iseniz kabul etmeyebilirsiniz bir yazı yazarak. Yazı da BTR nin kendi görevi dışında başka bir görev verilemeyeceğini belirtirsiniz. Valilik görevlendirmesi Kaymakamlık görevlendirilmesini döver :)

ozkansedef' Alıntı:
Yarın ben de 2 tane cafe denetleyeceğim. Ama BTR iseniz kabul etmeyebilirsiniz bir yazı yazarak. Yazı da BTR nin kendi görevi dışında başka bir görev verilemeyeceğini belirtirsiniz. Valilik görevlendirmesi Kaymakamlık görevlendirilmesini döver :)

Siz btr değil misiniz hocam?

Saçma sapan işler. Hiç bulaşmayın sizin işiniz değil sonuçta. Ek ders karşılığı , gönüllülük esası ile yapılmalı.Bir bahane bulup gitmeyin ben öyle yaptım 2-3 kez aradılar (sağlık sorunu vb bahane gösterip gitmedim)Bence gitme sende

Geri