[Acil] Görev Yeri Belli Oldu, Başlama Nasıl ve Ne Zaman?

Kodla Büyü

k0d3r

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Kardeşim şu anda burdur'da asker öğretmen. Görev yeri belli oldu: Ağrı/Merkez.
Bana söylediğine göre prosedür, önce okuluna gidip başlama yapması gerekiyormuş sonra memlekete geri gelip,
okullar açıldığında tekrar gidip göreve başlaması yönünde. Hatta bana, okul müdürünü arayıp, başlatma yapması için kendisinin bizzat okula gelmesi gerekiyor mu diye bir sor dedi.

Bu durumun olması gereken şekli nedir arkadaşlar. Sonuçta ankara'dan ağrı'ya gereksiz yere git-gel yapmamak iyi olur.

Bir diğer sorum da: 31 ağustos'ta yemin töreni olacak, ailecek gideceğiz yemin törenine. Yemin töreninden sonra burdur'daki işi tamamen bitiyor mu, aynı gün içide onu da alıp eve dönebiliyor muyuz?

Başlamak için 1 hafta süresi var diye biliyorum, hemen gitmese de olur. 1 hafta sonra gider sonra orda kalır, ev filan ayarlar kendine.. Erken başlamasının tek avantajı maaş olur. Benim yapalı 2 yıl oldu, öyle hatırlıyorum.

Burdur'da işi bitiyor, kardeşinizi alıp gelebilirsiniz.
Göreve başlamak için 10 günlük süresi var. 10 gün sonrada başlayabilir. Ama maaşında kesinti olur.

on gün içinde başlar sıkıntı olmaz. ne kadar erken başlasa maaş o kadar fazla alır ilk ay için...

Arkadaşların dediği gibi Burdur dan ayrılınca 10 gün içinde göreve başlayabilir. Burdurdan çıkınca öncelikle okulunu ve Ağrı Merkez İlçe mem i arayarak bilgi alsın. İl/ilçe memler farklı uygulama yapabilir. Ben başka bir şehirde görevlendirilmiş 7 Eylülde başlamıştım. Telefon açtığımda önce okula sonra ilçeye uğrama gerektiğini söylemişlerdi. Burdurdan verilen belgelere okul bir üst yazı yazmış ve beni ilçeye göndermişti. Bankadan hesap açtırıp onu da mal müdürlüğüne vermiştim.

Göreve başladığı günden itibaren maaşı hesaplanır. Geç başlanılan kadar gün emeklilik ve öğretmenlikteki görev süresinden de sayılmıyor. Emeklilik ve öğretmenliğe esas süremde 1 ay 6 günlük eksik var. 1 ayı Burdurdaki temel eğitimden 6 günü de geç başladığımdan kaynaklanıyor.
Güncel asker öğretmen maaşını bilmiyorum ama geç başladığı gün başına 60-70 TL zararı olur. Hizmet süresinden sayılmayan bir kaç gün yüzünden ileride tayin isterken sıkıntı çıkabiliyor.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Benim anlayamadığım nokta şu, hani başlamasını yaptıktan sonra rapor alsın demişsiniz ya.
Şimdi ayın 3 ünde gidip başlamasını yaptı diyelim, okul 17 sinde açılmıyor mu, o arada zaten boş olmayacak mı? (bu arada lise öğretmeni kendisi)

k0d3r' Alıntı:
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Benim anlayamadığım nokta şu, hani başlamasını yaptıktan sonra rapor alsın demişsiniz ya.
Şimdi ayın 3 ünde gidip başlamasını yaptı diyelim, okul 17 sinde açılmıyor mu, o arada zaten boş olmayacak mı? (bu arada lise öğretmeni kendisi)
Liselerde eğitim yılı başındaki öğretmenler toplantısına katıldıktan sonra sorumluluk sınavlarında görevli olan öğretmenler okula gelir. Asker öğretmene büyük ihtimalle sınav görevi vermezler. Okul idaresiyle bir görüşsün. Gerekirse rapor alır.

10 günlük meyil süresi içinde istediği zaman başlayabilir. Tatil içinde başlatıp geri dönebilir, işlemleri bizzat kendisi yapmalııdır.

O zaman anladığım kadarıyla bu işin en doğrusu şu olacak, 3 eylül ptesi günü ağrı'ya ve okuluna gidip başlama yapması ve sonra okul idaresi ile görüşme yaptıktan sonra ya direkt ya da rapor alarak geri dönmesi. Daha sonra 17 eylülde normal görevine başlaması şeklinde.
Çok teşekkürler.

üstadlarım bende asker öğretmenim bizim üst teğmen şöyle bir açıklama yaptı aradım dedi maaşınız 1 eylüle göre başlayacak ve herkes bir bucuk maaş alacak dedi ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum soran varmı ya da yönetmelik falan mı değişti

maaş bi buçuğu geçer dostum full ekdersden az taban maaşdan fazla maaş alır.10 günlük meyil iznini kullanabilir ondan sonra göreve başlar başladıktan sonra izin kullanma olayı yok ama lise öğretmeni ise sınav görevi vermezlerse kafa izni yapar ayın 17 sine kadar.maaş ise girişi yaptığı gün başlar.10 gün izin kullanırda ayın 13 ünde göreve başlarsa maaş girişi 13 ünde olur.yani izinli gününe maaş yapmazlar.burdurdaki işi zaten şimdiye bitmiştir biz yazmakta geç bile kaldık.

Geri