ACİL ! e-tab 5 sürekli kapanıp açılıyor

Kodla Büyü
Aynen bende öyle servis e gönderecem gibi mecburen. Bir tane öyle vardı kapanıp açılan 3 tuşla denildiği gibi kapatım formatladım o düzeldi.

Tim207' Alıntı:
Yalnız 3 tuş denerken kapanıyor gibi oluyor ilk başta ama dikkatli bakarsan kapanmadığını koyu gri bir görüntü olduğunu ve tabletin açık olduğunu görürsün.Biraz daha uzun süreli basarsan tamamen kapandığını ve ekranın karardığını görürsün.

:+1: Teşekkürler hocam oldu.

kbaltaci' Alıntı:
Arkadaşlar okula yeni gelen e-tab 5 aktivasyonu yaptım. Aktivasyon sonrası tableti kapattım ama kendi kendine yine açıldı ve sürekli kendi kendine açılıp kapanıp duruyor. Güç düğmesinden tableti kapatamıyorum. Çözümü nasıldır bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Tabletlerden üç tanesinde bu şekilde hata oluştu.

çözümü arkadaşlar yazmış, ben de sorunun neden kaynaklandığını söyleyeyim ki o hataya düşmeyelim. tabletleri öğrenci kimlik ve eba şifresiyle aktive ettikten sonra BAŞLAT butonuna tıklamadan kapattığımızda bu sonuçla karşı karşıya kalıyoruz. aynı anda 5 tableti aktive etmeye çalışınca böyle dalgınlıklar uğraştırabiliyor.

tabletler servise göndermek için nasıl bir yol izliyoruz?pybs de aktif olmadığından görünmüyor

Tim207' Alıntı:
Şarjın bitmesine gerek yok.Tablet güç tusuyla kapanmaz bu durumda.Ses artırma ses azaltma ve güç tuşuna tablet kapanıncaya kadar bas.Daha sonra ses artırma tuşu ile güç tusuna basılı tutup gelen menüden format işlemini yap.sorun düzelecektir.

Allah razı olsun. benim tablet de dondu bir türlü kapanmıyordu. nasıl kapatılacağını burdan çğrendim, sorun düzeldi.
yaşasın bilgisayar bilişim :++:

donmezas' Alıntı:
tabletler servise göndermek için nasıl bir yol izliyoruz?pybs de aktif olmadığından görünmüyor
Hocam gibi bende bu durumdan muzdarip olacağım gibi. Etab 4 ler pybs de gözükürken Etab 5 ler gözükmüyor. İlgili belgeleri tarattıktan sonra pybs ye yükledik. Ama son gelen 31 etab 5 tabletin hiç birisi henüz sistemde yok. Sizde bu durum nasıl.

Birde etab 5 leri dağıtalı 1.5 ay olmasına rağmen sadece 2 tablet bu konudaki hata yüzünden geldi. Onu da ufak bir araştırma sonucu hemencik çözdüm.

Ne çekmişiz etab 4 lerden. Birde etab 4 ler de sürekli tc ve eba şifre girmekten bıkmıştık artık. Çok şükür son gelen güncelleme ile tablet otomatikman kendi sahibini biliyor artık. Yükümüz biraz azaldı şimdilik

E-tab 5 tablete 5.1 rom yükledim. Açıldı, güncelledim. Sorun yoktu. Şarjı %4 iken kapattım. Ertesi gün geldiğimde şarja takıp açmaya çalıştığımda sürekli yeniden başlatıp duruyor. Stok rom dahil, bir sürü rom denedim olmadı. Tavsiyesi olan var mıdır?

Geri