Acil: BT Sınıfı Elektrik sorunu...

Kodla Büyü

formator_55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba;
bizim bt sınıfında 19 bilgisayar ,1 yazıcı ,1 tarayıcı ve 1 projeksiyon cihazı var. Öğrenciler aynı anda bilgisayarları açarken 8-9 tanesi açılıp kapanıyor.hepsi açılamıyor.Hepsi açılırken volt düşmesi oluyor galiba. Elektrikçiler baktı öyle dedi. BT sınıfındaki tüm cihazları çalıştırabilecek ,volt düşmesinden etkilendirmeyecek bir alet ya da düzenek biliyor musunuz ,maliyeti ne kadar olabilir? Acil lütfen yardım edin...

ups lazım hocam size benim eski okulumda da sürekli oluyordu faz değişikliği diye tanımlanıyor.ben bir türlü hallettiremedim her defasında faz değişikliği dediler geçiştirdiler:)

monitörleriniz crt ise ilk anda fazla akım çektikleri için şebekede dalgalanmalar olabilir. Bilgisayarların yarısını önce diğer yarısını sonra açsanız aynı sorun oluyor mu acaba? Benim lab ta da aynı anda açtığımda sigortalar atıyor du.

hocam bende şalterleri attırıyordu.Koridordaki ana şalterden elektrikçiler benim laba besleme hattı çektiler. Şimdi hiç bir sorun yok.

benim sınıfa okula gelen 3 fazdan birini verdiler ama yine de sorun devam ediyor. nasıl bir şey yapmak lazım bilemedim. yarısınıçıp sonra diğer yarısı açsak da kapanıyor ,sorun devam ediyor .nasıl bir çözüm olabilir acaba. cevaplarınız için teşekkürler...

Geri