(Acil) Bilgisayarlar Çalışmıyor

Kodla Büyü

selcuklu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayarlar bazıları sabah hiç çalışmadı benim pcde dahil dersi öğrenci pclerinde yapıyorum. Neden kaynaklanabilir acaba 15 pc den 8 tanesi çalışmadı bi anda. Bi fikri olan varmı sorunla ilgili.

elektrik tesisatından olabilir mi?

8 bilgisayarın bağlı olduğu hata düşük voltaj geliyor olabilir

Hocam bilgisayarlar dün çalışırken elektrik aniden elektrik kesilmiş olabilir. Hemen kasaların arkasındaki güç kablosunu çek ve tekrar tak, ardından bilgisayarın açma tuşuna bas.

sigortadan olabilir. o bilgisayarların bağlı olduğu şalterler atmıştır belki. bi bakın hocam

bilgisayarların takılı olduğu prizlerdeki elektiriği kontrol kalemiyle kontrol et. Büyük ihtimal elektriktir.

bizim okulda da oldu hocam, girişteki bt sınıflarına ait ana şalter elektrik kesintisinde atıyor. onu açınca elektrik geliyor bilgisayarlara. bazen de şöyle bir durum oluyordu; elektrik kesintilerinde hiç bir şalter atmamasına rağmen bir kısım bilgisayar çalışmıyordu, yine girişteki bt sınıfına ait ana şalteri kapatıp açınca düzeliyordu. siz de önce ana şalterden başlayarak kapatıp açmak suretiyle elektrik tesisatını kontrol edin hocam.

hocam çok teşekkürler cevaplar için. Bilgisayarların arkasındaki sigorta düğmelerini bi kaç kapatıp açınca açıldı pcler :idea: . elektrik kesilmişti dün akşam belki onla ilgili. Böyle durumlarda kendi kendilerini kilitleme gibi bi durum mu söz konusu oluyo acaba

Elektrik kesinti durumlarında olabiliyor hocam. herşey normal olmasına rağmen bilgisayara elektrik elmiyor. Elektrik bağlantısını kesip tekrar açmak bazen çözüm olabiliyor.

hocam elektrik kesintilerinde zıplama elektriği kesen bir uzatma kabloları var onlardan alın 12 lira civarında 5 lileri siyah oluyor ismini hatırlamıyorum ama :oops: sık elektrik kesintileri için en azından bir nebze olsun bilgisayarları koruyabilirsin....

Geri