açık lisede ders seçimi

Kodla Büyü

kade38

Üye
arkadaşlar açık lise 10. sınıflarda 16 saat meslek dersi var malumunuz. örgün eğitimde olduğu gibi açık lisede de seçmeli ders seçebiliyor muyuz? örgün eğitimde 16 saat zorunlu 4 saat seçmeli ders var. onun gibi oluyor mu?

mesleki açık öğretim lisesinin sitesinden baktınız mı ders çizelgelerine?
Seçmeli ders var mı bilmiyorum onlarda. Ben hiç seçmeli ders görmedim açık lisede.

yüz yüze almaları gereken ders toplamı 130 kredi(saat).
10 sınıf 1. dönem 16 kredi
10 sınıf 2. dönem 16 kredi
11 sınıf 1. dönem 18 kredi
11 sınıf 2. dönem 18 kredi
12 sınıf 1. dönem 26 kredi
12 sınıf 2. dönem 26 kredi
toplam................120 kredi-->10 kredi eksik kalıyor. nasıl olacak?

kade38' Alıntı:
arkadaşlar açık lise 10. sınıflarda 16 saat meslek dersi var malumunuz. örgün eğitimde olduğu gibi açık lisede de seçmeli ders seçebiliyor muyuz? örgün eğitimde 16 saat zorunlu 4 saat seçmeli ders var. onun gibi oluyor mu?
Hocam ben Açık lise (düz) işlemlerini yürütüyorum okulda . bizde zorunlu dersler var yanında da seçmeli dersler var öğrenci istediği dersi seçiyor. isterse zorunlu dersleri seçmeyebiliyor ama o zaman kredisi yetse bile (192) o zorunlu dersleri vermeden/muaf olmadan mezun olamaz.

Hocam 12. sınıfı hesaplarken 26 kredinin kaçı staj kaçı yüzyüze ders?

Şu an meslek lisesinde değilim ama yanlış hatırlamıyorsam dönemlik staj 24 er kredi sayılıyordu. Yüzyüze ders saati biraz daha fazla olabilir. 12 sınıf da olsa haftada 1 ya da 2 gün okula gelecekler.

fahrican' Alıntı:
Hocam 12. sınıfı hesaplarken 26 kredinin kaçı staj kaçı yüzyüze ders?

Şu an meslek lisesinde değilim ama yanlış hatırlamıyorsam dönemlik staj 24 er kredi sayılıyordu. Yüzyüze ders saati biraz daha fazla olabilir. 12 sınıf da olsa haftada 1 ya da 2 gün okula gelecekler.
hocam şimdi son sınıflarda 24 saat ibe+2 saat meslek dersi var. birde seçmeli dersler var

Geri