Açık Lise Kapanabilir mi :/

Kodla Büyü

alee_123

Site Gezgini
hocalarım merhaba , okulumuzda şu anda açık lise bulunmakta fakat öğrenciler bazen geliyor bazen de 2-3 hafta gelmiyor. İlçe mem de öğrenci gelmiyorsa kapatırız demiş müdür yardımcımıza.
açık liseyi kapatmak bu kadar kolay mı acaba bilgisi olan var mı

hocalarım merhaba , okulumuzda şu anda açık lise bulunmakta fakat öğrenciler bazen geliyor bazen de 2-3 hafta gelmiyor. İlçe mem de öğrenci gelmiyorsa kapatırız demiş müdür yardımcımıza.
açık liseyi kapatmak bu kadar kolay mı acaba bilgisi olan var mı
Öğrenci kaydı olmadığı zaman açık bile olsa kapalı gibi oluyor. Bizde de vardı. Öğrenci alınmayınca şu an açık da olsa kapalı olmuş oluyor. Yani öğrenci olmak zorunda değil. Örgün gibi değil.

peki hocam öğrencilerin gelmediği hafta öğretmen ek dersini alır mı yoksa öğrenci olma zorunluluğu var mıdır ?

Meb'in bu konu hakkındaki görüşü almaz şeklinde hocam. Ama veren il,ilçe,okullar olabiliyor. Biraz idareye kalmış durumda yani.
Fakat dava açıp ücretini alanlar var.

peki hocam öğrencilerin gelmediği hafta öğretmen ek dersini alır mı yoksa öğrenci olma zorunluluğu var mıdır ?
Fiilen yapılmayan ek ders ödenmez. Ek ders yönetmeliğinde de bu var.

Ancak kendi çalıştığım okullarda hiç görmedim.

Özellikle örgün eğitim, son haftalar hiç öğrenci olmayabiliyor.

Mantıken verilmemesi lazım ama özlük hakkı olarak bunun da düzenlenmesi gerek.

Yasal zeminini bilmiyorum ama önceden sorumluluk sınavlarında öğrenci gelmeyince ücret ödenmiyordu. Sonradan öğrenci gelmese bile ödenir dediler. Mantıken bu da o kadar sınav evrakı, soru cevap hazırlamışsın ödenmesi lazım.

Ancak mevzuat her zaman bizim mantığımıza uymayabiliyor :)

Fiilen yapılmayan ek ders ödenmez. Ek ders yönetmeliğinde de bu var.

Ancak kendi çalıştığım okullarda hiç görmedim.

Özellikle örgün eğitim, son haftalar hiç öğrenci olmayabiliyor.

Mantıken verilmemesi lazım ama özlük hakkı olarak bunun da düzenlenmesi gerek.

Yasal zeminini bilmiyorum ama önceden sorumluluk sınavlarında öğrenci gelmeyince ücret ödenmiyordu. Sonradan öğrenci gelmese bile ödenir dediler. Mantıken bu da o kadar sınav evrakı, soru cevap hazırlamışsın ödenmesi lazım.

Ancak mevzuat her zaman bizim mantığımıza uymayabiliyor :)
Örgün eğitim için geçerli değil hocam toplu sözleşme kararı var öğretmen derse gelmiş ise öğrenci gelmemiş ise öğretmen ders ücretini alır... Gerekçesi ise öğretmen in bu dersi önceden planlamış hazırlığını yapmış olması...

https://www.memurlar.net/haber/7549...giren-ogretmene-ek-ders-ucreti-odenir-mi.html

Örgün eğitim için geçerli değil hocam toplu sözleşme kararı var öğretmen derse gelmiş ise öğrenci gelmemiş ise öğretmen ders ücretini alır... Gerekçesi ise öğretmen in bu dersi önceden planlamış hazırlığını yapmış olması...

https://www.memurlar.net/haber/7549...giren-ogretmene-ek-ders-ucreti-odenir-mi.html
hocam mahkeme kararlarını okudum fakat mevzuatta şu anda değişen birşey yok sanırım değil mi bu konuyla alakalı ? çünkü bunu okula gelip söyleyen şube müdürüydü. fiilen öğrenci yoksa alınamaz boşuna da beklemeyin buralarda dedi.

hocam mahkeme kararlarını okudum fakat mevzuatta şu anda değişen birşey yok sanırım değil mi bu konuyla alakalı ? çünkü bunu okula gelip söyleyen şube müdürüydü. fiilen öğrenci yoksa alınamaz boşuna da beklemeyin buralarda dedi.
Mahkeme kararı nedeniyle bizim ilin tamamında ödeniyor.

Geri