acess point sınırlı erişim hatası

Kodla Büyü
Öncelikle selam;
Arkadaşlar bizim okulda modemden switchlere dağılan interneti kablolardan birine rj45 kablo birlşetiricisi le airties access pointe bağladığımda sınırlı erişim diye hata alıyorum bunun sebebi nedir acaba. Arada bir yerde cross bağlantı falan mı yapmam gerekiyor. Modemin ip si 192.16.81.1 diye access pointin uzantısı 192.168.2.1 diye gidiyor. bunuda belirteyim.

muratakar19' Alıntı:
Öncelikle selam;
Arkadaşlar bizim okulda modemden switchlere dağılan interneti kablolardan birine rj45 kablo birlşetiricisi le airties access pointe bağladığımda sınırlı erişim diye hata alıyorum bunun sebebi nedir acaba. Arada bir yerde cross bağlantı falan mı yapmam gerekiyor. Modemin ip si 192.16.81.1 diye access pointin uzantısı 192.168.2.1 diye gidiyor. bunuda belirteyim.

hayır hocam sorun şu oluyor modemin ve ap nin dhcpsi aynı anda acık olacaksa bu sıkıntı yaratır ikide aynı ağa ip dağıtmaya çalışır bu aralıkları belirleyin. Air ties in in ana modeminizden alacağı ip adresini sbtleyin (192.168.81.2 gibi) yani ap nin ip si sabit olsun modemin havuz dışı aralığından sabit ip alsın. Ağ geçidini doğru girin bu şekilde ap nin modemle iletişimini kurdunuz

Sonra:
ve ap nin DHCP sini açın ve modemin ip havuzu dışında bir aralıkla aip dağıtımı yapsın örneğin (192.168.81.100 -200 arası gibi ) modeminizde kendi aralığında dağıtım yapar ama modeminde aralığını düzenleyin (192.168.81.10-99 gibi) yada bırakın kendisi versin ip leri sizdeki gibi kalsın.. olmazsa benim dediğim gibi yaparsınız..

wireles güvenlik ayarlarındanda her cihazın bağlanabileceği seviye bir güvenlik belirleyin wpa gibi wpa2 bazen sorun olabilmekte... bu şekilde ayarlarla kaydedin bakın bağlanabileceğinizi göreceksiniz.. sorun ana modem ap üzerinden dhcp hizmetini yapamıyor yani ap üzerinden siz ana modeme erimşeye çalışıyorsunuz ama bilinmezdir neden ip almanıza rağmen sınırlı bağlantı oluyor ben bu şekilde çözdüm..

Geri