Acer projeksiyon problemi

Kodla Büyü

ozkan_misirli

Aktif Üye
Arkadaşlar okuldaki sınıflarda 8 tane Acer projeksiyon alınmış. Ekran kartları ATI Radeon 9250 Monitöre görüntü geliyor ama projeksiyona görüntü gelmiyor. Son driver indirdim. Ayar yaptım. Klon olarak yap seçiyorum. Projeksiyonda input not supported yazıyo. Kablo çoklayıcı kullanıyoruz. Tek kabloyu ikiye bölen fiş ile kullanıyoruz. Splitter yada makine yok. Bazen görüntü geliyor, bilgisayar açılıp kapanınca yine yok. Böyle antikalık görmedim. Ekran kartının iki çıkışı var. DVI-RGB dönüştürcüsü ile projeksiyonu bağlıyoruz. bu sefer uyarıda yok. Bu işi defalarca yaptım ama böyle antikalıkla ilk defa karşılaşıyorum. Hem projeksiyon hemde bilgisayarda görüntü olan sınıflara bakıyor, aynı ayarları yapıyorum.. Ya uyarı hiç yok yada input not supported yazıyor. Bazende görüntü geliyor.
Başına gelen anlayan bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Cuma günü servis geldi baktı. O da anlayamadı. virüs var demiş. Şu donanımlara zarar veren virüslerden olmasın.

arkadaşlar aynı problem bende de var.Projeksiyonu labtop a bağlayınca açılıyor.ama kasaya bağlayınca açılmıyor.Ekran kartı onboard kasanın.kasanın ekran girişini ikiye bölen kablolardan takıp onunla kullanıyoruz.bu kabloyla bağlayınca ekran zıplama şeklinde hem monitöre hem projeksiyoan geliyor.ana sınıfının bilgisayarı kasa kullanmak zorundayım yeni ekran kartı alsam sorun çözülür mü bilemiyorum?

Geri