ACER ASPİRE 5739G ALDIM SİZCE NASIL?

Kodla Büyü

Denizhan

Site Gezgini
ARKADAŞLAR ACER ASPİRE 5739G ALDIM SİZCE NASIL?

ACER AS5739G-734G50MN Intel Core 2 Duo P7370 2.0GHZ 4GB 500GB 15.6" Notebook LX-PH602-254 Ürün Açıklaması :

Marka ACER
Model Ailesi ACER ASPIRE SERISI
CPU Ailesi INTEL CORE 2 DUO PROCESSOR
İşlemci Modeli INTEL P7370 2,0GHZ 1066MHZ
CPU Hızı (Mhz) 2000
Cache Bellek 3MB
Ekran Tipi LED
Ekran Boyutu (Inch) 15.6
Dogal Ekran Cozunurlugu 1366X768
Ekran kartı chip seti NVIDIA GEFORCE G240
Ekran Kartı Bellek Kapasitesi 1 GB
Sistem belleği türü DDR III 1066 MHZ

Sistem Bellek hızı 1066
Standart Sistem Belleği (MB) 4096
Maks. Sistem Belleği (MB) 4096
Sabit Disk (Gb) 500

Sabit Disk Devir Hızı (rpm) 5.400
Optik sürücü tipi DVD SUPER MULTI DVD-R/RW COMBO
Ses ON BOARD
Ses Bağlantıları HOPARLÖRE
Disket Sürücü YOK
USB 2 portu 3
Smart kart okuyucu VAR
Media Kart Okuyucu VAR
Network 10/100/1000
WLAN/Wi-Fi VAR
Kamera VA
R

Pil Ömrü Cinsi LI-ION AKILLI PİL
Tasınabilir Bilgisayar Türü NOTEBOOK
Net Agırlık Aralıgı KG 2 - 2,5
İşletim Sistemi WINDOWS 7 PREMIUM 64 BIT-TR/EN

Gold dan 1400 TL ye aldım.

sizce iyimi kötümü?

işlemci ve ekran türü azcık kötü birde ben laptopta 14 inçin üstüne masa üstü diyorum ben amaç burda her gttiğin yere götürmek dar aladna bir rahat çalışabilmek kabalıktan kurtulmaksa laptopta 14 inç her zaman yeterlidir daha küçüğüde kullanışsızdır ama. Onun dışında p7000 serisinde cpu hızı 2000 2bin yani mhz yazmışsıınız doğruysa çok iyidir ama 200mhz ise işe yaramaz en az 800 mhz olması gerekirdi. ona bir iyi bakın deilse geriverin yada değiştirmeye bakn.

.

Hocam özelliklerine dair şöyle bi resim aldım paintte düzenleyip buraya attım,bi bakarmısınız.

hocam ben 14 aydır acer 5930g kullanıyorum hiç problemle karşılaşmadım. teknik servisinin kötü old. söylüyorlar ama allaha şükür oraya düşecek bi sorun olmadı.14 ayda pil hala 2 saate yakın gidiyor. performans olarak hiç bi şikayetim yok. zaten tasarım olarak çok farklı. bence iyi bir seçim.

güle güle kullanın hocam, bende senelerdir acer kullanıyorum, netice de asus,dell ,toshibayla kıyaslayamayız marka olarak.

ama özellikleri güzelmiş bilgisayarınızın.

bundan önceki makinem Dell inspiron 6400 idi çok çok memnundum 3 yıldır tık dememişti onu 700 e arkadaşıma satıp 1200-1300 civarı bişey almayı düşünüyordum ve asus un K50IN-SX215R modelini aldım fakat hiç hoşuma gitmedi,incelemeden aceleyle almıştım onun özellikleri de :

İşlemci Teknolojisi: Intel® Core™ Duo
İşlemci Ailesi: Intel® Centrino® Islemci
İşlemci Numarası: T4300
İşlemci Hızı: 2.13 GHz
İşlemci Bus Hızı: 800 MHz
İşlemci Ön Bellek: 1 MB KB
Hafıza (RAM) Kapasitesi: 2 GB
Hafıza (RAM) Tipi: DDR2
Sabit Disk Kapasitesi: 250 Gb
İşlemci Markası: INTEL
Ekran Kartı Hafızası: 512 Mb
VGA Chipset Markası: NVIDIA
VGA Chipset Modeli: G102
Ekran Boyu(inch): 15.6 COLOR SHINE
Monitör Tipi: WXGA
Maksimum Çözünürlük: 1366 x 768
Optik Sürücü: DVD±RW Double Layer
Mobil Özellikler: Kamera, Kart Okuyucu, Wireless
İşletim Sistemi: Win 7 Home Basic Tr
Ağırlık: 2.6 KG
Ekran Kartı Tipi: Paylaşımsız Hafıza

yani bu Acer in neredeyse yarısı kadar diyebilirim Asus u geri verip bu Acer i aldım aralarında 200 TL vardı.yani bunun gibi makineler 1800TL den başlıyor bu 1400 TL,fiyat olarak çok iyi umarım performans ta güzel olur.
tüm yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

.

evetttt haziran ayı geldi (10 ay oldu) ve ben bilgisayarımdan oldukça memnunum,tık demedi,maşallah.herkese tavsiye ederim.

.

bilgisayarınızı nazik kullanırsanız (diz üstünde değil halı üstünde değil düşürmeden) hiç bir sorunla karşılaşmazsınız bendede acer 5032 var son 1 senedir sorun çıkarıyor ama ben yukardaki hataları yaptım bu arada 2006 da satın almıştım. Hayırlı olsun :++:

6 yıldır bu bilgisayarı kullanıyorum 1 kez garantiye gitti 100 lerce kez içini açtım 23 kadar format attım pc hiç bir şey olmadı oyun için almanı önermem özellikle günümüz oyunlarını açıyor fakat kasmaktan oynamak çok zor sana tavsiyem tuşlarına dikkat et tuşları 1 kez çıktımı yerine takmak çok zordur kamerası hemen bozuluyor dvd rom un 3 yıl ömrü var 3 yıl sonra cd leri okumuyor ben 1500 tl ye aldım 6 yıl önce 1500 tl ye böyle bir pc aldığım için çok mutluyum

Geri