Access Point ve Modem seçtiklerim

Kodla Büyü
güncel arkadaşlar bı yardım edin da .. sadce modemi alsam yeterli mi Ap izelliğide dahilmiş içerisinde yoksa yıne de ayrı bi AP almamalı mıyım

tati' Alıntı:
TP-link ucuzdur ama sıkıntı çıkarabilir
http://www.hepsiburada.com/liste/zyxel- ... goryId=410

http://www.hepsiburada.com/liste/zyxel- ... Id=3009801

bu arada kapalı alanda 100 m kadar çeker açık alanda 300 m, eğer 2 katlı ise alttaki 3 sınıf ile üstteki üç sınıf bir AP ile bir de diğer köşeye kurarsınız alt üst yine çeker tabi planı bilmiyorum :) sadece tahmin
tesekurler hocam kafama takılan benım verdım lınklerden ılkınde modemde dahilı AP ozellıgı mevcutmus yanı ekstradan AP almaya gerek varmıdır yoksa yeterli olur mu 2 katlı bı yerde ?

hocam mesafeye bağlı benim okulum 5 katlı 3-4 yerde AP var ama bir çok yerde çekmiyor.

Mesafe, duvar ve tavan kalınlığı önemli :) şöyle bir plan yaptım :)

bazı modemler. modem özelliğinin yanı sıra ap olarakta kullanılabiliniyor. örneğin elinde zaten bir kablolu modemin var. kablosuz modemi arayüzünden ap olarak ayarlarsan ap görevi görür, modem görevi görmez. modemim var ve bu modemden gelen hattı hem kablolu hem kablosuz dağıtacam diyorsan router alacaksın. ne istediğini bilsem yardımcı olayım. ben okulumda 2 ayrı hatta 2 modem, ön bahçe için ve uzak sınıf için 2 ap, öğretmenler odası(3 masaüstü kabloyla bağlı) için router kullanıyorum. her yerde internet var.

suckan10' Alıntı:
bazı modemler. modem özelliğinin yanı sıra ap olarakta kullanılabiliniyor. örneğin elinde zaten bir kablolu modemin var. kablosuz modemi arayüzünden ap olarak ayarlarsan ap görevi görür, modem görevi görmez. modemim var ve bu modemden gelen hattı hem kablolu hem kablosuz dağıtacam diyorsan router alacaksın. ne istediğini bilsem yardımcı olayım. ben okulumda 2 ayrı hatta 2 modem, ön bahçe için ve uzak sınıf için 2 ap, öğretmenler odası(3 masaüstü kabloyla bağlı) için router kullanıyorum. her yerde internet var.
hocam bızdekı modem sıkıntı cıkartıo ıkı de bır resetlıyoruz o yuzden bı modem alayım dedım sectıgımız de 1.lınktekı modem sonra okul 2 katlı oldugu ıcın dıger hocalarda kullansın die bırde ap alayım dedım ama modem de ap ozellıgı olunca ekstradan ap e almamız gerekır mı yoksa modem de kı dahili ap hem modem hem ap gorevını ustlenıp sınyal gucunu cekım alanını artırır mı ...

tesekurler

sayın hocam 2 katlı bir binada kablosuz internet için bir modem muhtemelen tek basına yetmez.

begendigin herhangi bir kablosuz modem al. ( airties veya tplink olaiblir fiyatı hoşuna gideni al)

sonra

network-ag-ve-internet-teknolojileri-f42/sizce-su-ap-nasil-t96011-15.html

bu linkteki önerdiğim dış ortam tplink ap yi tavsiye ederim. kablosuz modemi ve okul binanızı karşıdan gören bir nokta belirle ve oraya yuardaki linkte önerdigim ap yi üniversal repater modda tekrarlayıcı olarak kullan muhtemelen binanın tamamı kablosuz interneti çok rahat kullanacaktır.

ap yi koydugun cephenin karşı cephesindeki sınıflarda çekmeme ihtimali var. ( bu cihazla çekme ihtimali çok yüksek. beni kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayan aksine kendisine hayran bırakan bir ap bu çünkü gerçekten çıkış gücü çok iyi) karşı cepheler için de bu tplink ap den bir tane daha alıp binanın o cephesinin karşısına dışarıya bi yere de onu kur kesin çözüm olur bence. bina içerisinde ap' ler birbirini görmesi zordur, kablo çeksen ortalıgı delip deşecen bir sürü iş sana... tavsiyem budur.
kolay gelsin.

Geri