Abbas Güçlü döktürmüş

Kodla Büyü
Uçak alıyoruz burnundaki radarı söküp milli olanı takıyoruz.Kanatlarina milli füze takıyoruz.Yabancilar bu modifiyenin lisans parasını yüklüyorlar.Yada kabindeki yazılımı milli yapacaksın habersiz yaparsan bir daha parca satmıyorlar.Biz size teknoloji transferi yapalım birlikte çalışalım deyip tonlarca para alıyorlar.Yani ne yaparsan yap kardeşim işin çekirdek yazılımını ele geçirmiyorsan hiç birseyi tam kontrol edemezsin.
Bu yüzden robot veya bilgisayar bakanlığımız bu işi önemli görmeli artık.Yarin öğleden sonra atölye kurup da burada karton boyama boncuk dizme işleri bırakılmalı ciddi ciddi bu işin temeli verilmelidir.
anlatılmak istenen budur. tebrikler hele son cümle karton boyama boncuk dizme olayına tamamen katılıyorum

Katıldıgım ve katılmadığım noktaları olan bir yazı olmuş. Fazlaca derinliği olmasa da yine de değindiği konu itibarıyla ciddiye alınası bir yazı.

Ben sinifciyim hocam.Fazla dikkate almayın öylesine yazdım.Bunu da geçtim oyun teknolojisi gelişmeli.Oyun firmalarımız trilyonlara gidiyor bir bir.

yav arkadaşlar valla burayı okuyunca ben başka ülkede öğretmenlik yapıyorum diyorum kendi kendime..yanlış anlaşılmasın birçok robotik eğitime de katıldım ama YARIN GİDİP 5. SINIF ÖĞRENCİLERİME FAREYİ DOĞRU TUTMAYI KLAVYE TUŞLARINI ANLATMAYA DEVAM EDECEĞİM.MÜFREDATIN ALGORİTMİK DÜŞÜNME BÖLÜMÜNDE DE HALA KENDİM ROBOT OLUYORUM DERSLERDE.SİZE ARDUİNO KİTLERİNİZLE BAŞARILAR...

Cem Yılmaz ın espirisi gibi isim müthiş :ROBOTİK KODLAMA.Zaten hep öyle olmaz mı...Robotik Kodlama diye ortaya attılar temeli olmadan bodoslama daldık sorsan herkes kart programcısı, herkes robotikçi... Bu kafada gidilirse Robotistan Amazonu geçecek. Sonuç yazarın dediği gibi 2 yıla kalmaz kit çöplüğüne döner ülke.Peki ya üretim? Ortaya katma değer üreten ne koyuyoruz?

Bursa'nın göbeğinde çalışıyorum...Sınıf 36 kişi...Öğrencilerin yarısı Suriyeli...Dil yok...Lab yok öğrencilerin yüzde 90 ının evinde bilgisayar yok ...Okulda para yok....YOK YOK YOK.

Olmaz mı?Olur...Robotik eğitimlerinden birini özel bir okulda aldım. Okullarımız bu özel okul(STEM labları,Bilg.labları,kodlama Atölyesi herşey vardı.) gibi; öğrencilerin hazırbulunuşluk düzeyi de eğitimi aldığım özel okul öğrencileri gibi olursa tabi olur. Valla sizi bilmem ama biz hala 8. sınıf öğrencilerine okuma yazma öğretmeye çalışıyoruz.

Size ROBOTİK KİTLERİNİZLE iyi çalışmalar benim öğrencilerim beni kapıya yönlendiren algoritmayı etkileşimli tahtaya çizsin bana yeter.Sanırım Abbas Güçlü de bunu diyor.

Son düzenleme:
Adama olan kişisel husumetinden dolayı söylediklerini idrak etme tenezzülünde bulunmamak... Sıkmış, atmış, temelsiz lafları... Neredeyim? dedim bi an.

Birincisi dersimizin önemsizliği(!) ile alakalı bir cümle göremedim ben, bunu okuyan dersi kaldırır kafası sizin kafanız, başkası böyle falan düşünmeyecek. Herhalde yaşadığınız kötü deneyimlerden dolayı bu negatif düşüncelere kapılıyorsunuz. Birincisi; yeniler bilmez, zamanında bizim tüm derslerimiz SEÇMELİ iken, bildiğiniz sürünüyorken, durum şu ankinden daha kötüyken, Abbas Güçlü yaptığı programlarla, o beğenmediğiniz tavırlarıyla hepimizin sesi oldu. Bir çok milletvekilini harekete geçirdi. Bir kaç haftaya kalmadan Bakan dersimizin 5. ve 6. sınıflarda 2'şer ders zorunlu olduğunu açıkladığında, Abbas Güçlü'ye teşekkür tweetleri yağdı! O dönem bir de Fatih Portakal bu konuya yer vermişti programlarında. Kişiliğini falan hiç bilmem, ilgilenmiyorum da. Tek aklımda kalan şey bize yaptığı bu iyilik. Vefa borcumuz var. Yeni atanmış olabilirsiniz de biraz araştırırsanız bulabilirsiniz, dersimize en son ne zaman önem verilmiş, ne sayede olmuş? Yeni değilseniz de unutmamak lazım bunları.

İkincisi; BT öğretmeni gözüyle de baksam, anne baba gözüyle de baksam yanlış bir taraf göremiyorum yazıda, evet Robotik ezbere dayalı yapılmaması gereken bir iş. Oğlum da robotik kursuna gidiyor, benim de beklentim hazır verilen yönergeyi uygulayıp "al yaptım" demesinden daha ötesi. Evdeki lego parçaları ile kendi evini, hayalindeki binaları, şehirleri tasarlayan çocukların yaratıcılıklarına bir katkısı olmayacaksa manasını yitirebiliyor. Ben de norm fazlası, okul okul gezen, BT sınıfsız okullarda çalışan bir öğretmenim bu arada, muhtemelen bir çoğunuzdan daha mağdur durumdayım. Ama bu durumun sorumlusu Abbas Güçlü değil:) Hatta dediğim gibi onun da payı olduğu için o zorunlu derslerinize girebiliyorsunuz. Düşünen kafalara saygı biraz. Bilime kafa yoran adamdan size düşman olmaz, oluyorsa sıkıntı sizdedir.

Son düzenleme:
Abbas güçlü'nün yazısını bulamadım.
verilen bağlantıya tıklamadıktan sonra açılmıyor haber.
Aratınca milliyette. ayrıca haber fihristinde de görünmüyor. ¿

http://m.milliyet.com.tr/yazarlar/abbas-guclu/

Adsız.png

yav arkadaşlar valla burayı okuyunca ben başka ülkede öğretmenlik yapıyorum diyorum kendi kendime..yanlış anlaşılmasın birçok robotik eğitime de katıldım ama YARIN GİDİP 5. SINIF ÖĞRENCİLERİME FAREYİ DOĞRU TUTMAYI KLAVYE TUŞLARINI ANLATMAYA DEVAM EDECEĞİM.MÜFREDATIN ALGORİTMİK DÜŞÜNME BÖLÜMÜNDE DE HALA KENDİM ROBOT OLUYORUM DERSLERDE.SİZE ARDUİNO KİTLERİNİZLE BAŞARILAR...

Cem Yılmaz ın espirisi gibi isim müthiş :ROBOTİK KODLAMA.Zaten hep öyle olmaz mı...Robotik Kodlama diye ortaya attılar temeli olmadan bodoslama daldık sorsan herkes kart programcısı, herkes robotikçi... Bu kafada gidilirse Robotistan Amazonu geçecek. Sonuç yazarın dediği gibi 2 yıla kalmaz kit çöplüğüne döner ülke.Peki ya üretim? Ortaya katma değer üreten ne koyuyoruz?baş

Bursa'nın göbeğinde çalışıyorum...Sınıf 36 kişi...Öğrencilerin yarısı Suriyeli...Dil yok...Lab yok öğrencilerin yüzde 90 ının evinde bilgisayar yok ...Okulda para yok....YOK YOK YOK.

Olmaz mı?Olur...Robotik eğitimlerinden birini özel bir okulda aldım. Okullarımız bu özel okul(STEM labları,Bilg.labları,kodlama Atölyesi herşey vardı.) gibi; öğrencilerin hazırbulunuşluk düzeyi de eğitimi aldığım özel okul öğrencileri gibi olursa tabi olur. Valla sizi bilmem ama biz hala 8. sınıf öğrencilerine okuma yazma öğretmeye çalışıyoruz.

Size ROBOTİK KİTLERİNİZLE iyi çalışmalar benim öğrencilerim beni kapıya yönlendiren algoritmayı etkileşimli tahtaya çizsin bana yeter.Sanırım Abbas Güçlü de bunu diyor.
elimdeki malzemeye bakıyorum...5 ler....defterlerine bakıyorum...okunmuyor...işlemeye başlıyorum.6 da sistem biraz daha iyi,öğrencilerde artık bt sınıfı kültürü oluşuyor.tam ürüne yönelik çalışacağım hop 7 de ders yok...hadi bakalım dön 5 e. aynı şeyler tekrar tekrar....çözüm.bizim dersin ilkokulda verilerek 5 e kadar en azından bir hazırbulunuşluğu oluşsun. suriyelileri saymıyorum bile... neredeyim.ANTALYA nın göbeğinde. seni çok iyi anlıyorum hocam...kendim birşeyler yapmaya çalışıyorum kendimi geliştirmek adına.o da proje olmayınca unutuluyor....velhasıl uyduk hazır olan imama...kısmet

Adam harika bi yazı yazmış, valla bravo

- 2005’ten sonra MEGEP (Mesleki Eğitimi Geliştirme Projesi) başlatarak meslek liselerinin ana dersleri yok edildi.

Meslek lisesi ortamından uzak olduğum için bu maddeyi tam olarak anlayamadım, işin içinde olan arkadaşlar bu maddeyi biraz açabilir mi?

Meslek lisesi ortamından uzak olduğum için bu maddeyi tam olarak anlayamadım, işin içinde olan arkadaşlar bu maddeyi biraz açabilir mi?
2005'te üniversitede idik, dolayısıyla bilemiyorum. Hangi ana dersler yok edilmiş acaba? Eski arkadaşlar Bilişim Teknolojileri bölümümüzü karşılaştırabilir mi günümüzle?

Yazılım, kodlama ve robotik alanları temeşinde ortaokul, lise ve üniversite açılması şart

Nasıl fen lisesi
Nasıl imam hatipler varsa
Yazılım lisesi
Kodlama ortaokulu da olmalı
Diye düşünüyorum

Geri