A.T. win 10 lisans sorununu nasıl çözerim ?

Kodla Büyü

penewitz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulda 5 tane faz 2 tahta var bunlara daha önceden win 10 kurulmuş ama lisanslama yapılmamış, sordum direk imaj yüklemişler dolayısı ile sürekli etkinleştirin hatası veriyor, internette cmd de yazılan kodları vs. yaptım bir türlü etkinleşmedi, forumda yazılan lisansı olan bir tahtadan lisans dosyasını alın vs. işlemlerini denedim ama lisanslı hiç bir tahta yok dolayısı ile o dosyada yok, o tahtaları win7 yapayım diyorum faz 2 için win7 imajını bulamadım ne önerirsiniz nasıl etkinleştiririm bu tahtaları ?

Faz2'lerde orijinal windows 8.1 pro versiyonu yüklü gelmiştir. Dolayısıyla bios'ta kayıtlı olan ürün anahtarı bu windows'a aittir. Tahtayı, cep telefonununuzun hot point özelliğini kullanarak internete bağlayın. İnternette bulunan key gösterme programlarından birini örneğin http://www.majorgeeks.com/files/details/produkey.html kullanarak bios'a kayıtlı ürün anahtarını tespit edin. Bilgisayarım/sağ tık/özellikler bölümünden windows'u etkinleştir kısmından ürün anahtarını değiştir deyip, tespit ettiğiniz ürün anahtarını girin. Eğer etkinleştirirse ne ala etkinleştirmezse, mecburen faz2'lere ait windows 8.1 pro yüklü imajlardan bulacaksınız, sanırım mersin mem ya da eba üzerinde bulabilirsiniz.

yakuphan' Alıntı:
Faz2'lerde orijinal windows 8.1 pro versiyonu yüklü gelmiştir. Dolayısıyla bios'ta kayıtlı olan ürün anahtarı bu windows'a aittir. Tahtayı, cep telefonununuzun hot point özelliğini kullanarak internete bağlayın. İnternette bulunan key gösterme programlarından birini örneğin http://www.majorgeeks.com/files/details/produkey.html kullanarak bios'a kayıtlı ürün anahtarını tespit edin. Bilgisayarım/sağ tık/özellikler bölümünden windows'u etkinleştir kısmından ürün anahtarını değiştir deyip, tespit ettiğiniz ürün anahtarını girin. Eğer etkinleştirirse ne ala etkinleştirmezse, mecburen faz2'lere ait windows 8.1 pro yüklü imajlardan bulacaksınız, sanırım mersin mem ya da eba üzerinde bulabilirsiniz.
hocam süpersin ya oldu valla imaj atmaktan kurtuldum sağol :++: :++:

bugün başka tahtalara denedim onlarda bu lisans bu sürümde kullanılamaz dedi :(

penewitz' Alıntı:
hocam her tahtanın w8.1 pro lisans kodu farklı.Bu yüzden imaj atmadan w 8.1 halindeyken lisans anahtarını tespit edip daha sonra imaj atıp bu anahtarla etkinleştirmeyi deneyin

etfatih' Alıntı:
penewitz' Alıntı:

1. Aşama
slmgr -upk (lisans anahtarını kaldırır, deneme sürecine geri döndürür)
slmgr -cpky (lisans anahtarını registry’den siler)

2. Aşama
Jenerik bir windows 10 pro anahtarı girin.Tıkla

3. Aşama
-->1. aşamayı tekrar edin.

4. Aşama internete bağlanın ve uefi'den (biosdan) okuduğunuz etkinleştirme anahtarını girin ve aktive edin.

Her şeyi düşünülmüş bir imaj isterseniz buradan buyurun.
hocam dediğini yapacam olmadı imajı indiririm teşekkür ettim

orhanak' Alıntı:
penewitz' Alıntı:
hocam her tahtanın w8.1 pro lisans kodu farklı.Bu yüzden imaj atmadan w 8.1 halindeyken lisans anahtarını tespit edip daha sonra imaj atıp bu anahtarla etkinleştirmeyi deneyin
hocam önceki halini bilmiyorum ben geldiğimde hepsine win 10 kurulmuş

Hocam aynı sorunu ben yaşadım. Win8 den Win10 a geçtim ve 10 un lisanslamasını meb hattı üzerinden yapmak gibi bir gaflete kalkıştım ve olmadı. daha sonra telefon üzerinden yaptıysamda yine olmadı. tekrar format attım ve lisanslamasını telefon üzerinden yaptım oldu.

Geri