A+ Konuları,dağılımlar , Comptia Nedir?

Kodla Büyü

sandokhai

Site Gezgini
Herkesin kafasında A+ nedir sorusu.Bu alana neler giriyor? İşte A+ Seviyesinde olanlar

comptIa A+ EĞİTİMİ
I. A+ Hardware
Basic Electronics
Computer Safety and Work Habits
Ergonomics, Tools, and Preventative Maintenance
Field Replaceable Units, Common Problems, and Flowcharts
Computer Cases
The Motherboard
The CPU
Memory
Power Supplies and UPS
The Floppy Drive
The Hard Drive
The CD-ROM Drive
Expansion Bus Architecture
The Monitor
IO Connectors
Printers and Scanners
Portable Computers
Basic Networks

II. A+ Operating System Technologies
Introduction
The File System
Basic DOS Commands
DOS Configuration Essentials
Introduction to the Windows Family of Products
Windows 98
Windows 98 Featurest
Windows 98 Maintenance
Window 98 Networking
Windows 98 Troubleshooting
Windows 2000
Windows 2000 Features
Network Management
Windows 2000 Functionality
Windows 2000 Networking
Troubleshooting Windows 2000
Windows XP
Windows XP Features
Managing Resources in Windows XP
Networking with Windows XP
Troubleshooting Windows XP

Görüldüğü gibi donanım ve MS işletim tabanlı konular.Benim A+ dan anladığım bu.farklı bir araştırması olan varsa paylaşsın.Saygılar

badboys' Alıntı:
ms dos mu soracaklar bu devirde

Aaaa,hoca sen MsDOS'un ne kadar önemli olduğunu gözden kaçıryorsun.Bilgisayarın senin için her şeyi yapan XP ya da vista işl. sistemi dışında kontrol edilmesi gerekirse

sandokhai' Alıntı:
badboys' Alıntı:
ms dos mu soracaklar bu devirde

Aaaa,hoca sen MsDOS'un ne kadar önemli olduğunu gözden kaçıryorsun.Bilgisayarın senin için her şeyi yapan XP ya da vista işl. sistemi dışında kontrol edilmesi gerekirse

ama gerekmiyor
mesela sana en son ne zaman gerektş ve sen ne yaptın yazarsan aydınlanırız

ben en son hdd yi görmeyen bir makinenin hdd yi kurtardım fdisk ile dos u yabana atmayın arkadaşlar dos işletim sistemlerinin kralıdır

okan hocam hakılısnda yaş itibari ile çok kullandık ama
artık cd de n direkt çalışan işletim sistemleri var istediğin dosyayı yine alışkın olduğumuz ara yüzle halledebiliyoruz biliyosunuz

Üzüldümmmm

valla konuları okuyunca üzüldüm herkes dos u küçük görüyor

olur mu hiç Linux ta Unix Windows ta Dos bilene hazinedir. Makinenin ister canını çıkarır isterseniz can verirsiniz.

şimdi tabii user interface ler gelişimce durum bu oldu ama bitanedir DOS.

herne kadar şuanda bişi yapmasamda acar kadları unutmamak için çalışırım ara ara :)

Ben de soruların buradan geleceğini tahmin ediyorum. Yalnız windows98 ve 2000 den soru çıkacağını zannetmem. Ama Dos her zaman gereklidir. Bencede yabana atılmaması gerekir.

Diğer 40 soru word, excel, powerpoint, sql ve oracle den olur büyük ihtimal

Ms Dos bilgisayar ile ilgilenen için şarttır.Daha dün hiç bir giriş ünitesi olmayan bilgisayarın hdd sistemini değiştirdim.
________________Neyse konumuz bu değil______________________

Menülere yada genel olarak office çalışmak şu an için biraz anlamsız çünkü hangi yazılım esas alınmış onu bilmiyoruz.Office 2007 mi yoksa 2003 mü? Bu kafamı karıştırıyor.

Arkadaşlar bu 40 sorunun daha çok formasyon ile alakalı olacağını tahmin ediyorum. Öğretim teknikleri stratejiler ve yöntemler. (KPSS sınavındaki gibi ) yanılıyormuyum yoksa?

fhan' Alıntı:
Arkadaşlar bu 40 sorunun daha çok formasyon ile alakalı olacağını tahmin ediyorum. Öğretim teknikleri stratejiler ve yöntemler. (KPSS sınavındaki gibi ) yanılıyormuyum yoksa?

kesin :+1:

word excelden soru yok !!! ama söle bi soru olabilir :) çalıştır penceresini açan kısa yol tuşu hangisidir :) ya da bulu açan cevap winkey+R winkey+F

İntel Öğretmen Programı diyor kuşlar ama ! Yine de sizi yanıltmak istemem.

ya arkadaşlar bu ComtiA A+ sertifikasını ilk defa duyuyorum. sınavları nerede ve ne zaman yapılır. bununla ilgili kaynakları nereden bulabiliriz. bilgisi olan paylaşabilir mi lütfen.

bi kere nerden çıktı bu konu biri açıklasın bu nu yaaa???????? :?: :?: :?:

konunun açılma tarihi 15 Şubat 2008 :D

atunal' Alıntı:
Eğitici Formatör Sınavı mı olacak?

Yüzleri kaldıysa bir sınav açarlar ki, şu anki durumda girmeyen bir pişman giren bin pişman.
" Eğitici Formatör Sınavı " açılmaz ama " Yeni Kurbanları Seçme Sınavı " açılması muhtemeldir.

farukozgursoy' Alıntı:
ya arkadaşlar bu ComtiA A+ sertifikasını ilk defa duyuyorum. sınavları nerede ve ne zaman yapılır. bununla ilgili kaynakları nereden bulabiliriz. bilgisi olan paylaşabilir mi lütfen.

Herhalde bizim "A+ ..." yayagaramızdandır. :) Öğretmenim merak etmiş, bakmıştır.

Ben bilgilendireyim hocamı, A+ uluslar arası bir vakıf olan CompTIA'nın bir sertifikasyonudur. Şu an için;

http://portal.cizgi.com.tr/library/download.aspx?id=2708
http://portal.cizgi.com.tr/library/download.aspx?id=2706

yeterlilikleri görüldüğü gibi 2 imtihan ile alınır. Türkiye'de pek geçerliliği olduğu söylenemez. Çünkü Türkiye'de işe girerken bu sertifikasyon sorulmaz. Ne ve ne kadar sorulduğu da ayrıca trtışılır. Sınav ücreti Euro 149+149 olup kabaca 700 TL.- karşılık gelir.

Bilge Adam ile birlikte bir çalışmamız var. CompTIA sınav ücretini Euro 50+50'ye düşürdük bile. Yakında basın toplantısı ile duyurulacak.

Hakikaten ben de merak ettim durduk yere aylarca önce söz konusu olan mesajı nasıl güncel hale getirdiniz ?

Selamlar.

Niyazi SARAL' Alıntı:
farukozgursoy' Alıntı:

Herhalde bizim "A+ ..." yayagaramızdandır. :) Öğretmenim merak etmiş, bakmıştır.

Ben bilgilendireyim hocamı, A+ uluslar arası bir vakıf olan CompTIA'nın bir sertifikasyonudur. Şu an için;

yeterlilikleri görüldüğü gibi 2 imtihan ile alınır. Türkiye'de pek geçerliliği olduğu söylenemez. Çünkü Türkiye'de işe girerken bu sertifikasyon sorulmaz. Ne ve ne kadar sorulduğu da ayrıca trtışılır. Sınav ücreti Euro 149+149 olup kabaca 700 TL.- karşılık gelir.

Bilge Adam ile birlikte bir çalışmamız var. CompTIA sınav ücretini Euro 50+50'ye düşürdük bile. Yakında basın toplantısı ile duyurulacak.

Hakikaten ben de merak ettim durduk yere aylarca önce söz konusu olan mesajı nasıl güncel hale getirdiniz ?

Selamlar.

Niyazi Bey ayrıntılı bilgi verdiğiniz için teşekkkür ederim. :alkis: Ancak yapılacak sınavlar İngilizce mi olacak?

atunal' Alıntı:
Niyazi SARAL' Alıntı:
farukozgursoy' Alıntı:

Selamlar.

Niyazi Bey ayrıntılı bilgi verdiğiniz için teşekkkür ederim. :alkis: Ancak yapılacak sınavlar İngilizce mi olacak?

Haklısınız, çok önemli ayrıntıyı unuttum. Evet Türkçe sınava da ikna ettik :)

Niyazi hocam. Eğitim teknolojileri genel müdürlüğü 2008 şubat ayında a+ konularından bizi sınav yaptı. Nuhabbet o muhabbet. Sorulara bu linkten ulaşabilirsiniz. 50 yi geçen arkadaşlar il ve ilçe eğtim müdürlüklerinde eğitici bilişim teknolojileri formatörü olarak görevlendirildi. http://egitek.meb.gov.tr/Sinavlar/Sorul ... rmator.rar
Tabi çoğu eğitici arkadaş denge tazminatı ( şu an aylık 270 TL) ek ders ücretlerinin kesilmesi vb sorunlar sebebiyle görevi bıraktı. Şubat 2008 sınavının hedefi eğitici sayısını 1200 e çıkarmaktı. Şu an 500 küsür eğitici vardır en fazla....

ebfo45' Alıntı:
Niyazi hocam. Eğitim teknolojileri genel müdürlüğü 2008 şubat ayında a+ konularından bizi sınav yaptı. Nuhabbet o muhabbet. Sorulara bu linkten ulaşabilirsiniz. 50 yi geçen arkadaşlar il ve ilçe eğtim müdürlüklerinde eğitici bilişim teknolojileri formatörü olarak görevlendirildi. http://egitek.meb.gov.tr/Sinavlar/Sorul ... rmator.rar
Tabi çoğu eğitici arkadaş denge tazminatı ( şu an aylık 270 TL) ek ders ücretlerinin kesilmesi vb sorunlar sebebiyle görevi bıraktı. Şubat 2008 sınavının hedefi eğitici sayısını 1200 e çıkarmaktı. Şu an 500 küsür eğitici vardır en fazla....

Evet; nereye vardınız çıkaramadım? Devletin işleri biraz daha formel. Evet.

ti-REX' Alıntı:
ya anlamadıgımm bu sınava nasıl girecegiz online mı oluyo yoksa belli bir merkezemi gitmek gerekiyo

CompTIA sınavları için Prometric ve Pearson VEU test merkezlerinde sınav almanız gerekiyor. Çok yakın bir zamanda açıklama yapacağız, yeni sınav ücreti 70 Avro ve sınavlar Türkçe.

Sizin çizgi-tagem eğitimindeki kadar zor ise Comptia sınav soruları yandık hocam :)

Geri