Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

8de8 ANAOKULU ÖĞRENCİ ve AİDAT TAKİP PROGRAMI

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında sekiz tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. sekiz

  sekiz Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  166
  Beğeni:
  0
  8de8 ANAOKULU ÖĞRENCİ ve AİDAT TAKİP PROGRAMI

  Anaokullarının, kreşlerin öğrenci işleri ile ilgili ihtiyaç duyduğu tüm konularda çözüm üretmek amacıyla hazırlanan ve şu anda Türkiye genelinde 16 ilde kullanılan, devlet ve özel anaokullarına göre hazırlanmış ilk öğrenci takip programı olan “8de8 Anaokulu Öğrenci ve Aidat Takip Programı”nın genel özellikleri aşağıda özetlenmiştir.

  Öğrenci Kayıt İşlemleri:
  Ön kaydı yapılan öğrenciler arasından asıl kayda otomatik veri aktarımı yaparak diğer kayıtları yedek listede saklayabilirsiniz. (İstediğiniz kriterlere uygun olarak sıralama yaptırma özelliğini kullanarak ön kayıtlardaki müracaatlar arasından zahmetsiz şekilde seçim yapabilirsiniz.)
  Öğrencinin başvuru formu ve acil durum belgesi çıktılarını, istediğiniz anda yazıcınızdan alabilirsiniz.
  Öğrenci künye defterini ekstra hiçbir işlem yapmadan yazıcınızdan alabilirsiniz,
  Sınıflara göre öğrenci listeleriniz otomatik olarak oluşur ve istediğiniz anda inceleme yapabilirsiniz.
  Öğrenci Belgesini istediğiniz zaman yazıcınızdan alabilirsiniz.
  Öğrencinin gerekli tüm bilgilerini ( Anne, baba adı telefon vs bilgileri, aidat, devamsızlık durumları) bir A4 boyutunda yazıcıdan alabilirsiniz.

  Öğrenci Devamsızlık Takibi:
  Gelmeyen öğrencilerin gelmediği gün,(Mazeretsiz, İzinli ya da Raporlu olarak ayrıntılandırılabilir) kaydının yapılması ile aylık sınıf devamsızlık çizelgesi otomatik olarak hazırlanır ve yazıcıdan çıktısı alınabilir.
  Gerektiğinde istenen öğrencinin bütün devamsızlık bilgileri ayrıntılı olarak incelenebilir.

  Öğrenci Aidat İşlemleri Takibi:
  Öğrencinin tam gün, yarım gün olması, birden fazla kardeş olması yada öğretmen çocuğu olması gibi durumlara göre ödeme miktarlarını görerek, aidat ödemelerini kolaylıkla takip edebilirsiniz.
  Aidat ödemelerini isterseniz sınıflara göre, isterseniz öğrenci adına göre, isterseniz aidat dönemine göre listeleyerek inceleyebilirsiniz.
  Aidat ödemeyenlerin ayrıntılı listesini alabilmenin yanı sıra isterseniz, öğrenci velisine ödeme yapılmayan dönemler için otomatik uyarı mektubu hazırlayıp yazıcınızdan alabilirsiniz.

  Toplu SMS ve e-posta Gönderme:
  Öğrencilerin velilerinin cep telefonlarına veya mail adreslerine toplu olarak aidat durumlarını bildiren mesaj atabilirsiniz, isterseniz genel duyurularınızı ve özel günlerdeki kutlamalarınızı otomatik olarak cep telefonlarına veya mail adreslerine mesaj olarak gönderebilirsiniz.

  Arşiv:
  Sene sonunda tüm öğrencilerinizi arşive kaydederek, ertesi yıl kaydı yapılacak öğrenciyi arşivden asıl kayda geri alabilirsiniz.
  Arşiv inceleme seçeneği sayesinde geçmiş döneme ait bütün yıllardaki kayıtlarınızı bütün bilgileri ile görüntüleyebilirsiniz.

  Göreceli İnceleme:
  İster arşivden isterseniz asıl kayıtlar arasından öğrencinin istediğiniz tüm bilgilerinden, (Öğrencinin Adı Soyadı, Doğum Tarihi, Doğum Yeri, Kan Grubu, Ev Adresi, Ev Telefonu, Sınıfı, Okula başlangıç tarihi, ayrıntılı nüfus cüzdanı bilgileri, Annesinin ve Babasının ayrı ayrı Adı Soyadı, Mesleği, En son mezun olduğu okul, İş adresi , İş telefonu, Çalışma saatleri, 3. şahsın Adı Soyadı, Yakınlık Derecesi, İş Adresi, İş Telefonu, Ev Adresi, Ev Telefonu) sadece istediklerinizi belirterek istediğiniz gibi kendi listenizi oluşturabilirsiniz.

  Daha ayrıntılı bilgi için www.anaokulu-programi.com adresini ziyaret edebilirsiniz
   
 2. bilisim14

  bilisim14 Site Gezgini

  Kayıt:
  15 Ekim 2010
  Mesajlar:
  34
  Beğeni:
  0

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal