85 km ile 412 tl radar cezası normal mi?

Kodla Büyü

jhake

Üye
Arkadaşlar 85 km ile 412 tl radar cezası yemişim normal mi? Babamı hastane randevusuna götürüyordum itiraz etsem faydası olur mu acaba

Re: 85 km ile 412 tl radar cezası normal mi?

normal, şehiriçinde hız limiti 50.

Faydası olur hocam belgelendirirseniz iptal olur diye biliyorum

Ben de Ordu da yemiştim.
Hocamın dediği gibi hız limiti 50 ise olabilir.
Benimki de o civarda idi.

Hız sınırı aşma cezası % 10′dan – % 30′a kadar :
Ceza tutarı 199 TL erken ödeme 149,25 TL
Ceza puanı : 10

Hız sınırı aşma cezası % 30′dan fazla
Ceza tutarı 412 TL, erken ödeme 309 TL
Ceza puanı : 15

Geriye dönük 1 yıl içerisinde 5 defa ihlal edildiğinde 1 yıl süre ile sürücü belgesi geri alınır.
Sürücü belgesi geri alınanların süresi sonunda psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanının muayenesi sonucunda sürücü belgesi almasına mani hali olmadığı anlaşılanların belgeleri iade edilir.

Geçmiş olsun hocam, hastaneden aldığınız belge ile itirazda bulunursanız cezanız büyük bir olasılıkla iptal olabilir

Babanızın rahatsızlığının hayati risk derecesi önemli.
Genel kontrol için gidilmişse yapacak bişi yok ama Allah korusun kalp krizi gibi bir durum ise iptal oluyor. Yani anlayacağınız rahatsızlığa bağlı

Re: Ynt: 85 km ile 412 tl radar cezası normal mi?

Hastanızı Acil servise kırmızı bölge kategorisine giren bir durumdan dolayı getirdiniz ise ve bunu belge ile ispatlarsanız, itirazınız onaylanır.
Poliklinik yada acildeki yeşil bölge hastası için yapılan itirazlar, geçersizdir.
Acil de;
Yeşil yada kırmızı bölge tanısı acilde triaj yapılır ve reçeteye belirtilir.
Not:
Acil Kırmızı bölgeye.
Kalp-doğum-kanamalı kaza düşme-40' yüksek ateş vs. gibi kriterler doktor değerlendirmesi (triaj) ile alınır.Bu hastalar % 100 ücretsizdir.Tedavinin devamında dahi Özel Farkı, yatak yada ilaç ücreti alınmaz.

Triaj son noktadır. 112 Ambulans vs ile gelmesi kriter değildir.

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar [emoji122]

Bende 75 le kavşakta yedim 412 lira egmde gozukuyor %25 indirim bana teblig olduktan sonraki 2hafta icinde mi yoksa cezayi yedikten sonraki 2 hafta icindemi gecerli

akoluacik' Alıntı:
Bende 75 le kavşakta yedim 412 lira egmde gozukuyor %25 indirim bana teblig olduktan sonraki 2hafta icinde mi yoksa cezayi yedikten sonraki 2 hafta icindemi gecerli
tebliğ olduğu tarihten itibaren başlıyor süresi hocam geçmiş olsun...

ordu da yenilen cezaların bir kısmı itirazla iptal oluyor bilginize.
yanlış hız limitleri ve eksik uyarı tabelası yüzünden bazı noktalardaki cezalar dilekçe ile iptal ediliyor.

Geri