8 Yıla 1 Kademe Ne Zaman Verilecek?

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba; 9.12.2010 tarihinde göreve başladım ve 2011 yılında 12 ay boyunca asker öğretmenlik yaptım. 8 yıla 1 kademe almak için asker öğretmenliğin sayılmadığını biliyorum. (2010 yılındaki sicilimde de 90 üstü teftiş puanı aldım)

Bu hesaba göre 9.12.2019 tarihinden itibaren kademe almayı hak etmiş oluyorum ama mebbis sisteminde otomatik olarak bir kademe ilerlemesi yapılmadı. Bunun için dilekçe mi vermek gerekiyor?

Hayırlı akşamlar Yaşar hocam bende aralık 2019 da hakettim. İlçe milli eğitime gittim dilekçeye ihtiyaç yokmuş otomatik yapılıyormuş ama şubatta yapacaklarmış kanun 24 şubattaymış herhalde şubatta yapılmamış olursa o zaman haber verin dediler.

Hocam aynı tarihte göreve başlamışız yalınız ben askerliği 6 ay kısa dönem yaptım ve 8 yıla 1 kadememi 2019 haziranında hakettim. Yalnız ilçe milli eğitim müdürlükleri bu kademeyi toplu verdikleri için temmuz ayının başına sarktı kademeyi almam. Okullar konuya çok vakıf değiller malesef o yüzden ilçe milli eğitimin özlük birimini arayarak yada direk gidip yüz yüze görüşerek ayrıntılı bilgi alabilirsin. Bende de öyle oldu çünkü. Benim tahminim 1-2 hafta içinde alırsın

Merhaba; 9.12.2010 tarihinde göreve başladım ve 2011 yılında 12 ay boyunca asker öğretmenlik yaptım. 8 yıla 1 kademe almak için asker öğretmenliğin sayılmadığını biliyorum. (2010 yılındaki sicilimde de 90 üstü teftiş puanı aldım)

Bu hesaba göre 9.12.2019 tarihinden itibaren kademe almayı hak etmiş oluyorum ama mebbis sisteminde otomatik olarak bir kademe ilerlemesi yapılmadı. Bunun için dilekçe mi vermek gerekiyor?
hocam 25 şubatta otomatik verilir. kanunun geçtiği tarihten dolayı. eğer vermezlerse dilekçe ver. sonra da alabilirsin sorun yok.yani o tarih kaçtı seneye kadar bekleme diye birşey yok. ben kademeyi bir ağustos ayında dilekçeyle başvurarak almıştım zamanında. birçok arkadaşıma da bu konuda yardım ettim onlarda farklı zamanlarda aldılar

hocam 25 şubatta otomatik verilir. kanunun geçtiği tarihten dolayı. eğer vermezlerse dilekçe ver. sonra da alabilirsin sorun yok.yani o tarih kaçtı seneye kadar bekleme diye birşey yok. ben kademeyi bir ağustos ayında dilekçeyle başvurarak almıştım zamanında. birçok arkadaşıma da bu konuda yardım ettim onlarda farklı zamanlarda aldılar
Hocam şubatın 25 inden 25 ine verildiğine dair geçici madde kalktı ve çoğu idareci bunu bilmeyip sorun çıkarıyor. Ben geçen yıl temmuz başında aldım kadememi

Hak kazandığı tarihte verilir. Ben dilekçeyi ve maddeyi yazarak ilçeye verdim. İlk başta sorun çıkardılar, bir ara kontrol ettiğimde mebbis e işlemişlerdi. Doğal olarak ben de uğraşmak istememiştim ilçedekilerle, siz bilirsiniz artık.

Kemal Sunal'ın deyimiyle "şunun şurasında 25 şubat'a ne kaldı!" deyip bekleyelim o halde:) Mart'a kadar gelmemiş olursa yaşadığım süreci buradan tek tek paylaşırım.

Mart itibariyle 8 yıla 1 kademe geldi arkadaşlar sizler zamanında alırsınız inşallah

8,9,2011 tarihli başlangıcım var bu ayın 8. de mebbise işlendi arada bi askerlik var 6 ay memur direk yaptı

Hocam ben de 10.12.2010 da atandım ama askerliği kısa dönem yaptım. Süre dolduktan sonra da idareye 8 yılımın dolduğunu ilettim. Ellerinde ilçeden gelen bir excel çizelgesi varmış. O şablona adımı ekleyerek gönderdiler ve aynı hafta içerisinde kademem güncellendi.

Güncelleme:
Arkadaşlar 29 Şubat 2020 tarihinde mebbisime baktığımda 8 yıla 1 kademe verilmişti. O günlerde ilçe milli eğitim'den gördüğüm şube müdürüne de yemek esnasında "bu günlerde 8 yıla 1 kademe almış olmam gerekiyor ama hala verilmemiş" diye belirtmiştim. Otomatik mi oldu yoksa ilçe mem mi ilgilendi bilemiyorum artık.

Geri