Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

8 yıla 1 kademe konusu

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında bahhele tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. guner1453

guner1453 Seçkin Üye Seçkin Üye

her yıl şubat ayı belirlenir, haziranda kademe verilir

2. ilknurboteci

ilknurboteci Seçkin Üye Seçkin Üye

ben de haziran 2010 da kpss puanı ile kadroya geçtim.daha önce mebde göreve başlama tarihim kadroya geçtiğim yıl gözüküyordu.ilçeye dilekçe verdim göreve başlamamı sözleşmeli başlangıç tarihi eylül 2009 yaptırdım.bu düzeltmeden sonra 8 yıla 1 kademeyi hemen verdiler

3. gkhankz

gkhankz Seçkin Üye Seçkin Üye

ilknur hocam mebbiste sözleşmeli olarak başladığım tarih ilk göreve başlangıç tarihi olarak görünüyor o konuda sorun yok ama kademeyi vermediler 9 senedir. Dilekçe ile isteyeyim.

4. selcuknet27

selcuknet27 Site Gezgini

Ben Ağustos 2008 de kadrolu göreve başladım. Halen 8 yıla bir dereceyi alamadım.

5. darkprog

darkprog Seçkin Üye Seçkin Üye

2010 Aralık atamasiolup 1 kademe alan oldu mu acaba

6. furkanhoca

furkanhoca Süper Üye Süper Üye

Hocam ben de haziran 2011 de khk ile kadroya geçtim. 2019 haziranda hak kazanıyorum 8 yıla 1 kademeye...

7. mesafeli

mesafeli Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu soruya üstüne 6 ay kısa dönem askerlik yapıpta 8 yıla 1 kademe alan var mı şeklinde artırıyorum :)

8. atakom

atakom Seçkin Üye Seçkin Üye

2011 de khk ile kadroya geçenler 2020 de alabiliyor bir kademeyi, 6 ay ile kaçırıyor

9. ceyhun51

ceyhun51 Aktif Üye

Hocam aynı zamanda göreve baslamisiz. Ben 2018 Şubat ayında aldım 8 yila 1 kademeyi.

10. drejog

drejog Seçkin Üye Seçkin Üye

2008 ağustos sözleşmeli atandım.
    2009 mart kadroya geçtim.
    2009 - 2010 ağustos asker öğretmenlik yaptım.
    2011 martta stajyerliğim bitti. Stajyerlik 8 yıla 1 kademeden sayılmıyormuş.
    Ben de kademe almadım. Müdür yardımcısına sorduğumda bu işle ilin ilgilendiğini stajyerliğin sayılmadığını söyledi. İnternette biraz araştırınca 2011 den sonra kadroya geçenler için stajyerlik sayılıyor öncekiler için sayılmıyor şeklinde okudum. Bekliyorum bakalım bu sene almayı umuyorum kademeyi. 4 ün 1 i olacağım inşallah.

11. furkanhoca

furkanhoca Süper Üye Süper Üye

O neden hocam. 8 yılın ne zaman dolduysa o zaman alırsın. İlla yıl başında alacaksın diye bir şey yok

12. selcuknet27

selcuknet27 Site Gezgini

Valla hocam ben de anlamadım. Dilekçe verdim iki sayfalık cevapla red verdiler. Yazıyı da tam anlamadım. Ama bu aralar bir atağa kalkalım yine. Benim amacım yeşil pasaport almak yoksa gelecek 5 tl zam değil

13. memo-x

memo-x Seçkin Üye Seçkin Üye

Daha önceden bende bu değişikliği görüp ilçe meb e basvuru yapıp almam gerektiğini sanıyordum, bu arada görev başlama tarihi 2005 yılı başı.
    Fakat sicil notu ile ilgili 90 ortalama olma durumlarına göre 8 yıla 1 kademe alamamıştırm.

657 sayılı DMK ya göre 6 yıllık sicil notu ortalaması 90 ve üzeri olan Devlet Memurlarına bir kademe verilmekte iken 6111 sayılı yasa ile 2011 yılında yapılan değişiklik gereği sicil notu uygulaması kaldırılmış ve 8 yıl boyunca disiplin cezası almayan devlet memurlarına bir kademe verilmesi hükmü getirilmiştir.

Hüküm aynen şöyledir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun "Kademe ve kademe ilerlemesi" başlıklı 64 üncü maddesinin dördüncü fıkrasında, "Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır."

----657 sayılı Devlet Memurları Kanununun diğer hükümlerine tabi oldukları hususu göz önünde bulundurulduğunda, 6111 sayılı Kanunla değiştirilen ve bu Kanunun Resmi Gazetede yayım tarihi olan 25.02.2011 tarihinde yürürlüğe giren 657 sayılı Kanunun 64 üncü maddesinin dördüncü fıkrası ile düzenlenen bir kademe ilerlemesi uygulamasından yararlanma

25.02.2011 tarihinde yürürlüğe girdiğinden geçmişe yönelik çalışmadığını bir açıklamada-yazıda okuduğumu hatırlıyorum, Bu tarih baz alınarak 8 yıl ceza almayanlara 1 kademe alabiliyor diye biliyorum.Bu tarih üstüne 8 yıl eklendiğinde 25.02.2019 tarihi yapıyor, adaylı , askerlik, izin vb. durumlar sayılıyor-sayılmıyor durumuna internetten-veya ilgili remi gazeteden bakmanız gerekiyor.

14. memo-x

6111 sayılı Kanunun yürürlük tarihinden önce görevde olan Devlet memurları için,

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 37 inci ve 64 üncü maddelerinde değişiklik yapan 6111 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği 25/02/2011 tarihinden önce son altı yıllık sicil notu ortalaması 90 ve üzeri olan personele, 64 üncü maddenin ikinci fıkrasının eski halinin uygulanması gerektiği,

- 6111 sayılı Kanunun yürürlük tarihi olan 25/02/2011 tarihinden önce son bir, iki, üç, dört, beş yıllık sicil notu ortalaması doksan ve yukarı olan personelin yedi, altı, beş, dört, üç yıllık sürelerinin bu Kanunun yürürlük tarihinden itibaren başlatılması gerektiği,

- 6111 sayılı Kanunun yürürlük tarihi olan 25/02/2011 tarihinden önce sicil notu ortalaması doksan ve yukarı olmayanlar ile sicili bulunmayanların sekiz yıllık sürelerinin başlangıcı, bu Kanunun yürürlük tarihi olduğu mütalaa edilmektedir.

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/8-yila-bir-kademe-ilerlemesi
    4 nolu görüş 2.sayfa sonunda bu şekilde açıklama var.

Sayfada bazı arkadaşlar yazmış ben aldım,almadım 8 yıldan fazla oldu - olmadı, sicil notu ile ilgili bir durumda var burda, forumda daha önce bu konu yıllar önce tartışıldı bu şekilde, benim görev baslama tarihi 2005 başı, burada aldım diye yazan arkadaşlara göre; bende bilmeden ilçe meb e yazdım , almam gerekiyor diye, ama burada sicil notu verilen yıllarda 90 not ve üstü olan yıllara göre durum değişiyor, bazıları bu durumu bilmeden ben aldım şeklinde yazanlar oldu-bizide yanlış yönlerdiler maalesef.

15. mesafeli

mesafeli Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu ifade hangi görüş yazısında yazıyor acaba sayın hocam

16. memo-x

compteach06 bunu beğendi.
  17. ceyhun51

ceyhun51 Aktif Üye

Hocam dilekçeyi ne zaman verdiniz acaba. Şöyle söyleyeyim 2011 Şubat ayında çıktı bu 8 e 1. Her halikarda sizin bu Şubat ayında almanız gerekir. Ben geçen sene aldım ama ben sicil notlarimi öğrenmek için dilekçe verdim. Baktım ki sicilim yüksek dilekçemi verip aldım. Aslında siz sicil notlarınızı öğrenip yüksek olması durumunda (90 üstü ) şimdiye kadar bile alabilirdiniz belki ama zaten Şubat ayı geldiği için bu şubatta kesin olarak alacaksiniz. Uğraşmaya değmez yani :))

selcuknet27 bunu beğendi.
  18. selcuknet27

selcuknet27 Site Gezgini

İnşallah

19. coderfree

coderfree Seçkin Üye Seçkin Üye

İşte hakettikten sonra ne zaman alınacağının bir standardı var mı yani yukarıda belirtilenlere göre 25/02/2019 itibariyle hak ediyorsak birkaç gün içinde mi yansıtılması lazım yoksa belirli bir takvimi mi var örneğin; guner1453 'in dediği gibi Haziran 'da mı. 1 Kademe kimisinde 5 lira fark eder ama mesela bende 4/3 'ten 3/1 'e ineceğim için önemli sayılabilecek bir artış söz konusu bu yüzden eğer hak ediyorsam bir an önce almak isterim şahsen.

20. ceyhun51

ceyhun51 Aktif Üye

Haziranı beklemeye gerek yok hakedince hemen alırsınız.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal