8 yıla 1 kademe hakkında bir soru lütfen yardım? kademe

Kodla Büyü
8 yıl temmuzda tamamlanıyor.o zaman dilekçe mi vereceğiz yoksa kademe her yıl süreyi tamamlayan herkese aynı anda mı veriliyor?

2004 eylülde başladım. 2011 ocakta 90üstünden dolayı bir kademe almışım.
Şu anda kademe ilerlemesi alacakmıyım? Alacaksam hangi işlemleri yapmam gerekiyor?

ilk3r' Alıntı:
ceyhun51' Alıntı:
26/08/2008 de göreve basladim. 2010 agustos ayında kısa dönem olarak askere gittim. Sicil notlarimi öğrenmek istedigimde 2009 sicilim gözüküyor ama 2010 yılına ait sicilim yokmuş. Askerde olduğum için sicil notu verilmemiş olabilir mi arkadaşlar? Eger böyle bir durum varsa neyapmam lazım ve bu 8 yila 1 kademeyi ne zaman alabilirim ?
Ceyhun aynı gün göreve başlamışiz kim önce sicili alırsa nasıl aldığını birbirimize anlatalim

Mobilden Tapatalk kullanılmıştır.

Senin de mi sicil notun gözükmüyor ilker hocam? Ben milli eğitime dilekçe vereceğim bugün. Ama muhtemelen askerde olduğum için sicil notu verilmemiştir (sicil notları aralık ayında veriliyormuş). Bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba?

wes' Alıntı:
Şu anda kademe ilerlemesi alacakmıyım? Alacaksam hangi işlemleri yapmam gerekiyor?

2019 yılında alırsın... İlk aldığında 8 yıl ikincisi 6 yıl diye bişey yok maalesef... Zaten ilçeden her ocak ayında tarama yapılır, uygun olanların listesi okullara bildirilir. Sizin ek olarak bir şey bildirmeniz gerekmiyor.

2005 te başladım daha hiç kademe almadım bakalım dilekçe vereceğim. 1 kademe alırsam 4. dereceye düşeceğim

…………………………….OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE
…………………………
Kurumunuzda ……………… Öğretmeni ünvanlıyla, …………………………… sicil numarasıyla çalışmaktayım. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 64. Maddesinde son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır hükmü yer almaktadır.

6111 sayılı Kanunun 116. maddesi ile 657 sayılı Kanuna eklenen geçici 36. maddesinin (C) bendinde "Bu maddenin yayımı tarihinden önceki son altı yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlardan bir kademe ilerlemesi uygulamasından yararlanmamış olanlar hakkında, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla değiştirilen 64 üncü maddenin ikinci fıkrasının değişiklikten önceki hükmü uygulanır. Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla değiştirilen 64. maddenin dördüncü fıkrasında yer alan sekiz yıllık süre, ilk sekiz yıllık dönem için, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önceki; a) Son beş yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için üç yıl, b) Son dört yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için dört yıl, c) Son üç yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için beş yıl, d) Son iki yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için altı yıl, e) Son sicil notu doksan ve daha yukarı olanlar için yedi yıl, olarak uygulanır." denilmektedir.

Yukarıda yer verilen 64. maddesi ile 6111 sayılı Kanunun 116. maddesi ile 657 sayılı Kanuna eklenen geçici 36. maddesinin hükümlerinin birlikte değerlendirilmesi neticesinde;

- 657 sayılı Kanunun 64. maddesinin değişmeden önceki halinde, son 6 yıllık sicil notu ortalaması 90 ve üzeri olanlara bir kademe verilmekteydi. Bu hüküm, sicil kaldırıldığı için değiştirilmiş ve 8 yıl disiplin cezası almayanlara 1 kademe verilmesi hükme bağlanmıştır. 25/02/2011 tarihi itibariyle, son yıllık sicil notu ortalaması 90 ve üzeri uygulamasından yararlanmaya, 1 ila 5 yılı kalanlar için geçici 36. maddede düzenleme yapılmıştır. Buna göre, Son beş yıllık sicil notu bulunanlar için, 64. maddede yer alan 8 yıl disiplin cezası almamış olma şartı 3 yıl olarak uygulanacaktır.

Yukarıda bahsi geçen kademe ilerlememin yapılmasını istemekteyim. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

kargasa1982' Alıntı:
wes' Alıntı:

2019 yılında alırsın... İlk aldığında 8 yıl ikincisi 6 yıl diye bişey yok maalesef... Zaten ilçeden her ocak ayında tarama yapılır, uygun olanların listesi okullara bildirilir. Sizin ek olarak bir şey bildirmeniz gerekmiyor.

Teşekkür ederim öğretmenim.

ceyhun51' Alıntı:
26/08/2008 de göreve basladim. 2010 agustos ayında kısa dönem olarak askere gittim. Sicil notlarimi öğrenmek istedigimde 2009 sicilim gözüküyor ama 2010 yılına ait sicilim yokmuş. Askerde olduğum için sicil notu verilmemiş olabilir mi arkadaşlar? Eger böyle bir durum varsa neyapmam lazım ve bu 8 yila 1 kademeyi ne zaman alabilirim ?
Hocam aynı tarihte göreve başlamışız, aramızdaki fark ben bayanım yani askerlik yok. :) Ben de henüz 8 yıla 1 kademe almadım. İdareye sorduğumda stajyerliğin memuriyetten sayılmadığı, kademeyi seneye alacağım söylendi. Yani mebbis görev kaydında Şubat itibari ile en az 9yıl yazanlar 8 yıla bir kademe alabiliyorlar.

Ben sizden 1 gün önce göreve başlamışım. :mrgreen: Gelen giden yok bende de.

Ekli dosyalar

• 111.JPG
    111.JPG
    34 KB · Görüntüleme: 295
27 ağustos 2017 de göreve bnaşladım
geçen yıl 25 şubatta 7 yıl 11 ay 29 gün görev sürem olduğu(kısa dönem askerlik) için 1 yıl beklemek durumunda kaldım.
1 gün için 1 ylıdır bekliyorum bu yılda 1 ay geçti gelen giden yok

albeyaz' Alıntı:
27 ağustos 2017 de göreve bnaşladım
geçen yıl 25 şubatta 7 yıl 11 ay 29 gün görev sürem olduğu(kısa dönem askerlik) için 1 yıl beklemek durumunda kaldım.
1 gün için 1 ylıdır bekliyorum bu yılda 1 ay geçti gelen giden yok
Sen daha atanamamışsın hocam. Ağustosta atanacağına çok eminsin ama önce Kpss'ye gireceksin. Sonra mülakat var, atanırsan adaylık kalkması içinde mülakat var haberin olsun. :mrgreen:

dilekçemi verdim geçmişe dönük mali ve özlük haklarımı istiyorum dedim bakalım sonuç ne olacak. bir yerde geçmişe dönük hak talep edilemez diyordu bu konuda ama bakalım ne olacak

fatih85gs' Alıntı:
8 yıl temmuzda tamamlanıyor.o zaman dilekçe mi vereceğiz yoksa kademe her yıl süreyi tamamlayan herkese aynı anda mı veriliyor?
süren dolunca milli eğitim gönderir hocam yazını okula. bende öyle oldu, herhangi bir işlem yapmadan terfi onayı geldi

dokmeefrail' Alıntı:
dilekçemi verdim geçmişe dönük mali ve özlük haklarımı istiyorum dedim bakalım sonuç ne olacak. bir yerde geçmişe dönük hak talep edilemez diyordu bu konuda ama bakalım ne olacak
ben 2007 başlangıçlıyıö hocam, arada öğretmen askerlikte var tabi, ocak ayında herhangibir dilekçe felan vermeden terfi onayı geldi ilçeden. bence olay ilçenin bu işi takibi ile ilgili

Dün mebbise işlenmiş arkadaşlar benimki. Maaşa da yansır bir sonraki ay için. Herhangi bir işlem yapmadım.

Ekli dosyalar

• terfi.PNG
    terfi.PNG
    6.8 KB · Görüntüleme: 256
Bimer'den İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yönlendirildi ve gelen cevap;

BAŞVURU İNCELENMİŞTİR. KONU İLE İLGİLİ ÖZLÜK DOSYANIZ MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE OLMADIĞINDAN, GÖREV YAPTIĞINIZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE BAŞVURMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Çok ilginç bir cevap... ben zaten bu ilçede görev yapıyorum.

16.03.2009 ilk atama
16.03.2010 adaylığın kalkması

sicil bilgileri kısmında sadece 2010 yılına ait sicil notu var.2009 da aday olduğu için verilmemiş.

şimdi bu şartlarda ne zaman 8 yıla 1 kademe almak gerekiyor ?

8 yıla 1 kademe için 25 şubat tarihi geldi. Kademe terfilerine baktık kurum mebbisinden ama gözükmüyor. Acaba kademe ilerlemesi ilçenin mebbisinde mi gözüküyor ? Orada da gözükmüyor ise dilekçe ile mi başvuru yapılmalıdır?

Bende bekliyorum hocam. Mebbis sayfamda görünmüyor. Muhtemelen daha onayı çıkmamıştır. Bir iki güne kadar çıkar, sayfamızda görürüz inşallah.

8 yıla 1 kademe için 25 şubat tarihi geldi. Kademe terfilerine baktık kurum mebbisinden ama gözükmüyor. Acaba kademe ilerlemesi ilçenin mebbisinde mi gözüküyor ? Orada da gözükmüyor ise dilekçe ile mi başvuru yapılmalıdır?
Herhangi bir yazılı talebe gerek kalmadan ilçe milli eğitim re'sen bu işlemi yapıyor. Kademe terfimi 14 şubatta yapmışlar, 25 şubat itibariyle de terfi verildi.

6 yıllık sicilden derece yükseltilmesi , 01/01/2010 tarihinde verilmiş.

işlenmiş sisteme ... yanı bu yıl 8 yıla bir kademe verilir mi?

2010 yılında sicil notu aldık mı acaba . Bana ilçeden söylenen sicil notum düşük olduğu için 2019 yılını beklemem gerekiyormuş.2011 yılından sonra mı 8 yıl geçmesi lazım anlamadım. 10 yıllık kadrolu öğretmenim..

2010 da sicil notu 90 dan yüksek olanlar ve sonrasında disiplin cezası almayanlar bu sene 25 şubattan itibaren bir kademe aldı. Eğer kademe alamadıysanız muhtemelen 2010 sicil notunuz 90 dan düşüktür...

Geri