8 yıla 1 kademe almam gerekiyor mu

Kodla Büyü

mesafeli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 8 aralık 2010 tarihinde kadrolu olarak göreve başladım. 6 ay kısa dönem askerlik yaptım. Bu gün itibariyle mebbiste kadrolu öğretmenliğe esas çalışma tarihim 8 yıl 0 ay 0 gün olarak görünmekte. Adaylığın dahil edildiğini ve kesintisiz çalışma şartının olmadığını düşünürsek 8 yıla 1 kademe almam gerekmiyor mu? Yoksa daha önce sicil notum olmadığı için ilgili kanunun yayınlanma tarihi olan 25.02.2011 tarihinin üzerine mi 8 yıl çalışmam gerekiyor orasını tam anlayamadım. Eğer öyleyse 2,5 ay daha beklemem gerekecek sanırım. Aynı durumda olan arkadaş var mı?

25 subat tarihine gore veriyorlar size benzer durumdaydim ve 2020 yilinda verirler. İlgili yonetmelikte de yeri var sanirim.

Aynı durum olmayabilir, yönetmeliği de incelemedim bende de böyle olmuş
657 SK 64 md.2.fıkra (6 yıllık sic.not.ort. 90 puan) 01/01/2010

657 SK 68 md.(derece terfi) 05/03/2010

657 SK 64 md.4.fıkra (8 yıl cezası olmadığından D/K) 25/02/2018

Bu dönem içinde askerlik yok, bence askerlik süresi eklenip verilmesi gerekiyor ama yönetmelik ne diyor bilmiyorum

Geçici madde kaldırıldı diye biliyorum arkadaşlar. Yani herkes hakettiği tarihten itibaren alacak diye bir haber görmüştüm sanki memurlar nette. Yani şu an hakettiğim şeyi neden 9 ay sonra alayım ki mantıken saçma değil mi?

4. fıkra:
Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır.

5. fıkra:
Bu maddede belirtilen şartları haiz her sınıf ve derecedeki memurlar, hak kazandıkları tarihten geçerli olmak üzere ve başkaca bir işleme gerek kalmaksızın bir ileri kademeye ilerlemiş sayılırlar.

maddeler gayet açık, yine de zorluk çıkarıp 2020 şubata ertelemezler umarım. KHK ile kadroya geçenler için 14 haziran 2019 tarihinde 1 kademe verilmeli.

20 mayıs itibariyle bana gelmiş bir kademe. Hiç bir işlemde bulunmadım...

bende 9 aralık 2010 başlangıç ve 6 askerlik var. doğuda 2 yıla 1 kademem subatta verilmişti muhtemelen 8 yıl kademem de subat 2020 de geçer

Arkadaşlar bununla ilgili kafa yormanıza gerek yok. Kurumların mebbis ekranı -> e-personel modülü -> terfi işlemleri-> 64.madde(son 8 yıl) seçeneği altında listele dediklerinde isminiz çıkıyor ve yeşil renkte ise 8 yıla 1 kademe için uygunsunuz demektir. Kırmızı renkte olanlar son 8 yılda ceza almış olanlardır.

Arkadaşlar bununla ilgili kafa yormanıza gerek yok. Kurumların mebbis ekranı -> e-personel modülü -> terfi işlemleri-> 64.madde(son 8 yıl) seçeneği altında listele dediklerinde isminiz çıkıyor ve yeşil renkte ise 8 yıla 1 kademe için uygunsunuz demektir. Kırmızı renkte olanlar son 8 yılda ceza almış olanlardır.
oraya baktım listelenmiyor hocam

Şubatta veriyorlar o kademeyi hocam, tam 8 yılı doldurur doldurmaz değil, toplu yapıyorlar yılda bir.

2020 şubat diyen arkadaşlar, neye göre söylüyorsunuz?
Maddede "hak kazandıkları tarihten geçerli olmak üzere" yazıyor. Ben mi yanlış yorumluyorum, kademesi yapılan arkadaşların M.E.M. yanlış işlem mi yapmış oluyor .

2008 ocakta sözleşmeli olarak göreve başladım. Ben 14.06.2011 tarihinde khk ile kadroya geçtim. 14.06 2019 tarihi itibariyle 8 yıla 1 kademe alacağım Askerliği kadrodan önce yaptığım için 8 yıllık süreyi etkilemedi

2020 şubat diyen arkadaşlar, neye göre söylüyorsunuz?
Maddede "hak kazandıkları tarihten geçerli olmak üzere" yazıyor. Ben mi yanlış yorumluyorum, kademesi yapılan arkadaşların M.E.M. yanlış işlem mi yapmış oluyor .
İki yıldır Ocak ayında son sekiz yılda terfi almamış ve cezası olmayan personelin listesini istiyorlar ve birkaç hafta sonra toplu olarak terfi veriyorlar. İşin resmi yönünü tam bilmiyorum ama benim gördüğüm bu.

Geri