8.sınıfların seçmeli bilşim teknolojileri dersi ile ilgili

Kodla Büyü

taatoo

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 5-6 ların notunu girerken farkettimde 8.sınıflara normalde hiç not veremiyoduk seçenekler arasında bile yoktu ama şimdi yazılı notu dışında proje ve ders içi etkinlik notlarını verebiliyoz biz bilmeden 8.sınıfların seçmeli bilişim teknolojileri dersine not falanmı getirdiler varmı bilgisi olan

hocam not gireceksiniz bununla ilgili resmi yazıda var seçmeli dersler not ile değerlendirilecek 8. sınıflar da dahil diye.Ben geçen hafta sınav yaptım ve öğrenci notlarını girdim e-okula

ucamus' Alıntı:
hocam not gireceksiniz bununla ilgili resmi yazıda var seçmeli dersler not ile değerlendirilecek 8. sınıflar da dahil diye.Ben geçen hafta sınav yaptım ve öğrenci notlarını girdim e-okula
hocam o dediğin seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım için geçerli benim dediğim 8.sınıflar eski sistemle okuyo ya(kademeli geçiş yapan okullarda) bu dersin notu yok diye biliyodum ama not girme işleminde baktığımda yine yazılı giremiyorum ama proje ve ders içi etkinlik girebiliyoruz anlamadım ben bu işi

arkadaşlar 47 kişi bakıyo bunların bi çoğu bilgisayar öğretmeni siz naptınız girdinizmi not bi bilgi verin

yok mu 8.sınıflara not giren işin ilginci yazılı notu girmeye izin vermiyo ama sözlü ve proje notu girişi için izin veriyo

güncel 8.sınıflarda sınav tarihi girilmiyo, not girme kısmında 1.sınavı tıkladığımda gelmiyo
not kısmında sadece projeler ve ders içi etkinlik notunu verebiliyoz 8.sınıflarda seçmeli bilişim teknolojileri dersinde sınav tarihi giren veya sınav notu girebilen varsa bi beni aydınlatsın

Arkadaslar suanda ders saati durumu nasil 5ve6 larda 2 saat 8lerde 1 saat 7 lerde dersiniz secmeli ama 2 saatmi bizde secmemisler seneye 7ve8 ler 2ser saat olacak sanirim

xxltc' Alıntı:
Arkadaslar suanda ders saati durumu nasil 5ve6 larda 2 saat 8lerde 1 saat 7 lerde dersiniz secmeli ama 2 saatmi bizde secmemisler seneye 7ve8 ler 2ser saat olacak sanirim
aynen hocam seneye 7ve 8ler seçerse 2şer saat seçmezse ders yok

Bütün seçmeli derslerde var artık. Sınav tarihi girme konusunda sanırım e-okulda bir sıkıntı vardı. İdare şifresiyle girmeyi dene hocam bende de aynı sorun olmuştu, tarihleri idareden girdim sonra notlar kısmı sorunsuz açıldı. İyi çalışmalar..

8. sınıflarda BT ve yazılım değil, sadece Bt olan ders seçilecek ve varsa proje ve ders içi etkinlik notu girilecek. yazılı yok. Not verileceği yeni yönetmelikte ve bakanlığın yazısında yazıyor.

muhalif33' Alıntı:
8. sınıflarda BT ve yazılım değil, sadece Bt olan ders seçilecek ve varsa proje ve ders içi etkinlik notu girilecek. yazılı yok. Not verileceği yeni yönetmelikte ve bakanlığın yazısında yazıyor.
teşekkürler hocam bu sınav tarihi giren yazılı notu girenler bilişim tek. ve yazılım seçmişler herhalde çünkü idarenin şifresiylede girdim yazılı tarihi girilmiyo
zaten hızlı not verme sayfasında normalde tarih vermessen 1.sınav kısmı gözükür ama not girme yeri inaktiftir not giremeyiz ama bende ve bikaç arkadaşımdada sınav bloğu tamamen yok
dediğin gibi sadece proje ve ders içi etkinlik kısmı açık sadece bu notlerı verecez herhalde
yazılı notu verilmicek diye bakanlık yazısında varmı hocam

Şimdi e-okul a girdim. Ne Hızlı ders notu girişinde ders geliyor, ne not girebiliyorum ne de başka birşey.
Not girişi olsa açılırdı herhalde...

bende e-okulda not giriş ekranında 8. sınıflar görüntülenmiyor. bu durumda sınav yapmıyorum not da girmiyorum :) ayrıca bu yıl 8.sınıflar eski sistemle okuyor bu yüzden dersin notu yok diye biliyorum.

taatoo' Alıntı:
muhalif33' Alıntı:
teşekkürler hocam bu sınav tarihi giren yazılı notu girenler bilişim tek. ve yazılım seçmişler herhalde çünkü idarenin şifresiylede girdim yazılı tarihi girilmiyo
zaten hızlı not verme sayfasında normalde tarih vermessen 1.sınav kısmı gözükür ama not girme yeri inaktiftir not giremeyiz ama bende ve bikaç arkadaşımdada sınav bloğu tamamen yok
dediğin gibi sadece proje ve ders içi etkinlik kısmı açık sadece bu notlerı verecez herhalde
yazılı notu verilmicek diye bakanlık yazısında varmı hocam

bakanlık yazısında yazılı notu girilmeyecek diye bir ibare yok. Ancak e-okulda Bilişim Teknolojileri dersi seçerseniz, yazılı tarihi girseniz bile, hızlı ders notu girişinde öğrencileri listelediğinizde yazılı notları pasif görünüyor. Proje ve dersiçi etkinlik aktif görnüyüro.

Arkadaşlar benim okulumda da eski sistem devam eden seçmeli BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ (haftada 1 saat) dersi var. Ve bende de aynı şekilde sadece proje ve ders içi etkinlik görünüyor.Bende buna dayanarak 2 adet ders içi etkinlik girdim. İdareme sordum 2 adet ders içinin yeterli olacağını söylediler.

Bu nasıl iş anlamadım şimdi ben not gir"e"miyorum eee biizim okuldaki öğrencilerin ortalaması 29 saat üzerinden mi hesaplanacak 28 mi? Okulda medya okuryazarlığına giren hoca var o not girebiliyor ben giremiyoryum bu nasıl iş......

Geri