8 HAZİRANDAN SONRA 1 GİBİ CIKARIM AKILLI OLUN !!!

Kodla Büyü
baynadir arkadaşımıza katılıyorum ayrıca şunları da ekleyeyim: Bu tür söylemlerle formatörler ne iş yapıyor ki sorularının çoğalmasına ve diğer branştaki öğretmenlerin formatörlüğü "yatmatörlük" olarak görmesine sebep olmaz mısınız?
baynadir' Alıntı:
abartmaya gerek yok ayrıca bir arkadaşımız haftanın üç günü 1 saat fazla ek ders alacağımız için 5 e kadar beklemeye gerek yok demiş... ozaman kendisine şunu söylüyorum, yıl içerisinde normal 30 saat çalışıp 18 saat ek ders yazılan ve bunu ya sabah yada öğleden sonra 6 şar saat çalışarak hak eden öğretmen arkadaşlarımızdan bi haber olarak mı söylüyor sunuz?...

biz o zamanlarda yine 08 - 17 arasında çalışmıyormuyduk? lütfen yorum yaparken biraz mantıklı yapalım...

Benim görüşüm; haftalık 30 saat çalışmanın en adaletli olduğu. 18 saat ekders alıyoruz. Adı fulll ek ders. Ek ders çizelgesine bakın bir sınıf öğretmeninden ne kadar fazla aldığınıza. Bir sınıf öğretmeni, günde 5 saat çalışarak bu ekdersi alıyor. Aradaki ufak bir fark için ondan 4 saat daha fazla okulda bulunmak adaletli değil. Bu arada parasında degilim. Formatörlükten gelecek para gelmesin, lanet olsun. Sadece 9-15 çalıştıgımda vicdanen rahatım bunu demek istiyorum. Formatörlük de kendi tercihim değil. O zaman kabul etmeseydin diyebilirsiniz, görev talep dilekçesi vermedim, görevlendirlidiniz diye yazı geldi, iptal dilekçesi verdim, red cevabı geldi. Hangi branşı zoraki fulll ekders karşılığı akşama kadar okulda bekletiyolar. Olaya bu açıdan bakınca formatörlük bize yapılan en büyük haksızlık. Hem maddi hem manevi. Şartlar bu olunca, 9-15 çalışıyorum, elimden geleni yapmaya çalışıyorum, seminerde de herkes gibi çıkıyorum. Vicdanen çok rahatım.

ben formatorlukte ıstemıom ek derste 15 saat maas karsılıgımı calısım kendı bılgısayar dersıme gırım ek ders onların olsun kafam rahat olsun bu kafa ıle ınsan cabucak yaslanır kafayı yer ıkıde bır amır degısıo ona ayk uydure onlarla ıyı gecın ınsan fıttırır benden demesı bu yol yol deıl buna bır cozum getırmezlerse ıstafa dıl ıntahara gıder soylım :-1:

vala bakanligin e konferans programina gore 9 1450 arasi konferans gorunuyor el mahkum kalacak herkes

btnotlari' Alıntı:
ben formatorlukte ıstemıom ek derste 15 saat maas karsılıgımı calısım kendı bılgısayar dersıme gırım ek ders onların olsun kafam rahat olsun bu kafa ıle ınsan cabucak yaslanır kafayı yer ıkıde bır amır degısıo ona ayk uydure onlarla ıyı gecın ınsan fıttırır benden demesı bu yol yol deıl buna bır cozum getırmezlerse ıstafa dıl ıntahara gıder soylım :-1:

arkadaşım seni tebrik ediyorum;;; bilseydik formatör olacağız boşuna öss çalışmaz,yüksek punlar almaz, böte okumaz, öğretmen olacağımızı düşünmezdik,,,
gider meslek lisesi bilgisayar bölümünü bitirirdik olur biterdi hem teknik servis elemanı olmaktan da sıkılmaz ve gücenmezdik....

brahif_06' Alıntı:
btnotlari' Alıntı:

arkadaşım seni tebrik ediyorum;;; bilseydik formatör olacağız boşuna öss çalışmaz,yüksek punlar almaz, böte okumaz, öğretmen olacağımızı düşünmezdik,,,
gider meslek lisesi bilgisayar bölümünü bitirirdik olur biterdi hem teknik servis elemanı olmaktan da sıkılmaz ve gücenmezdik....

Bilseydim böyle olacağını teknik eğitime giderdim.

müdürünüz adamsa siz de işinizi iyi yapıyorsanız gerektiğinde ulaşılıyorsanız kimse kaçta çıktığınıza karışmıyor. ama işte adamsa...

hocam 2007 den beri formatörüm hep 9 3 çalıştım şimdi 16 30 17 40 arası ders verilmiş bende 11 de okula geliyorum. haklısınız pısırık olunca gerisi gelio şimdi görevlendirmelerde bitti şimdi durum ne olacak ben sınıf öğretmeniyim sadece evime yakın yerde olayım diye formatörlük yapıyordum şimdi ne olacak...

formatörlük görevini zorla mı veriyorlar????
eğer alıyorsan görevi, yönetim de mesaiye uymanı istiyorsa ya uyacan ya da uyacan istemiyorsada uyman gerek aslında ama.. ben tamirat yapıyorum web sitesi tasarlıyorum, kimsenin bilmediğini biliyorum öss de yüksek puanlar aldım tarzında ifadeler buna kessinlikle gerekçe olamaz

Geri