8.BASAMAK İNTERNET SİTESİ YAPIYORUM..

Kodla Büyü

zkz

Aktif Üye
Arkadaşlar 8.basamakta internet sitesi yapıyorum ünitesinde hangi programı kullanıyorsunuz? Çocuklar için kolay olsun diye Web Page Maker programını kullanmak istedim onu da ingilizce olduğu için kullanamıyorum. FrontPage anlatıyor musunuz peki olmadı Front Page anlatıcam.. Sizler hangi programı kullandıracaksınız?

Ben Microsoft Word kullanıyorum hocam. Gayet de güzel oluyor. Şimdilik çok güzel tasarımlar yapamasalarda mantığını kapıyorlar.

Ben de html kodlarını anlattım. Ama kodlarla çok zaman alacak. Benden önceki hoca Web Page Makerı kullanmış. Onu hiç kullananız varmı? Sanki kod anlatmamın pek bir anlamı kalmicak onu kullanırsam. Front Page de Html kodlarını da açıkça görecekler. O yüzden Front Page anlatıcam galiba..

Ben geçen sene web page maker ı kullanıyordum, bu sene publisher kullanıyorum

Aslında ilköğretimde web tasarımı öğretilmesi çok saçma bence.Temel konular bile yetişmiyorken bir de web tasarımı anlatmaya çalışıyoruz.Açıkçası ben çok zorlanıyorum anlatırken.Anlamıyorlar ki.Ben de kodları verip yazdırıyorum mecburen.İlgisi olan meslek lisesine veya bununla ilgili bir üniversiteye giderek öğrenebilir zaten.

3 hafta notepad ile kodları anlattım, daha doğrusu anlatmaya çalıştım... örnek yaptırdım, temel kodların nasıl kullanıldığını çıktı olarak verdim... hazır kod sitelerinden birini açtırdım, o kodları nasıl kullanacaklarını gösterdim

sonra frontpage e geçtim, projeksiyonla nasıl kullanıldığını gösterdim, örnek basit bir site yaptım... sonra kendileri yapmaya başladılar..

Ama bu gidişle biraz zor... Çok zorlanıyorlar, iyi birşey çıkaracaklarından şüpheliyim, sadece ilgisi olan üç beş kişi hakkıyla uğraşıyor...

Daha ne yapabilirim, bilmiyorum... Nasıl öğreteceğiz ki?

zkz' Alıntı:
Arkadaşlar 8.basamakta internet sitesi yapıyorum ünitesinde hangi programı kullanıyorsunuz? Çocuklar için kolay olsun diye Web Page Maker programını kullanmak istedim onu da ingilizce olduğu için kullanamıyorum. FrontPage anlatıyor musunuz peki olmadı Front Page anlatıcam.. Sizler hangi programı kullandıracaksınız?
Hocam web page maker türkçe yaması mevcut. Ben kullandım. bence bu program web sayfası anlatımı için çok ideal. Hiç kod kullanmadan web sayfası yapıyorsun. Biz hala word anlatıyoruz. köy olunca web dersleri hayal oluyor.

ben notepad de kodların mantığını basit örneklerle anlattım.sonra da mynet in mysite kullanarak bir site hazırlamalarını istedim.birde öğrenciler 3-4 kişilik gruplar oluşturarak konu verdim.( genelde kitap veya yazar veriyorum )

hocalarım nasıl anlatıyorsunuz cocuklara dreamweaver frontpage vb.hayret ya bendekılerde cocuk. gecen hafta sitenin programlarla yapıldıgını ve bı kc kod
gosterdım aval aval baktılar. gercı benımkıler dınlemıyor o yuzden ama yıne de kafaları calısmıyo cok kızgınım 8lere. biri elimde kalacak dıye korkuyorum

Geçen yıl publisher ve frontpage anlatmıştım. Bu yıl Dreamweaver CS3 üzerinde anlatıyorum HTML kodlarını

60 kişilik sınıflar, 11 bilgisayar, normal sınıf boyutunun yarısında bir laboratuarda nasıl bunlar anlatılabilir acaba!

hocam ben not defteriyle başlıyorum kodları kavramaları açısından daha sonra dreamweaver kullanıyorum. tercih meselesi biraz kullanıcan program, hangisinde kendini daha yeterli hissediyorsan ve çocuklarının hangisini daha kolay anlayacağını düşünüyorsan onu kullan.

dreamweaver kullanamıyorum çünkü bilgisayarlar kaldırmıyor o yüzden frontpage kullanıyorum çokta iyi oluyor türkçe olması worde benzemesi vs çok olumlu bence. esas sorun siteyi kaydettirebilmek yapmak değil

60 KİŞİLİK SINIFLAR HER HAFTA BOZULAN ESKİ BİLGİSAYARLAR SINIF KÜÇÜCÜ DOĞUM İZNİNDEYKEN MÜDÜR KAPTMIŞ SINIFI REHBER ODASINI BİLGİSAYAR LAB YAPTI 10 TANE BİLGİSAYAR BOĞULUYORUZ ÇOCUKLAR SIKIŞMAKTAN BİRBİRLERİYLE İTİŞ KAKIŞ SINIFTA HAKİMİYET KURMAK ÇOK ZOR KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM

Kılavuz kaitaptaki kodları eksiksi< yazıp html olarak kaydediyorum fakat çalıştırdığımda sadece kodlar görünüyor inter sayfası olarak çalışmıyor. Başka birşey mi yapmam mı gerekiyor, nerde yanlış yapıyorum?

<html>
<head>
<title>
İlk web Deneyimim
</title>
</head>
<body>
<marquee>
Afrika Filleri dünyadaki en uzun fil göçünü gerçekleştirir. Afrika’nın kalbinde 480 km lik bir çember çizer.
</marquee>
</body>
</html>

3 hafta oldu bu konuya geçeli.Basit Html kodlarını not defteri ile gösteriyorum henüz,sonra publisher anlatmayı düşünüyorum.

Notepad ile başladım notpad ile bitireceğim..Çocuklara başka hiçbir program göstermeyi düşünmüyorum..

WebSite X5 Evolution çocuklar amatör olarak başladı yaptılarda web sayfalarını bide alan adı aldılar. meraklıları gelip sorunca başka proğramlara yönlendiriyorumki buda joomla oluyor hali ile kodla uğraşılmaz bence

Geri