8-12 Şubat ? Seminer & Tatil ?

Kodla Büyü

g.cetin.66

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar 8-12 Şubat tarihleri için sizde durum nedir.Gene asparagas haberler dolanmaya basladı.Tatil mi seminer mi ?
Var mi bilgisi olan

Orayı burayı dinlemeye gerek yok. Bakanlık gerekli yazıyı gönderecektir.

Arkadaşlar 8-12 Şubat tarihleri için sizde durum nedir.Gene asparagas haberler dolanmaya basladı.Tatil mi seminer mi ?
Var mi bilgisi olan
en geç 7 şubatta açıklar bakanlığımız merak etmeyin ( bir de açıklamayı unutuyorlarmış, ama unuturlarsa otomatik olarak 8 şubat seminer olamaz, bakalım ne zaman açıklayacak bakanlık)

Dün gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısında okulların açılmasından, normalleşme adımlarına kadar birçok önemli konu değerlendirildi. Bilim Kurulu, yüz yüze eğitimin başlaması için 15 Şubat'ın erken olduğunu düşünüyor. Sürecin ilerleyişine göre yüz yüze eğitimin 15 Mart'ta başlaması görüşü ağırlık kazandı.

Kurul, öğretmenler aşılanmadan okulların açılmaması gerektiğini belirtti.

https://www.cnnturk.com/video/turki...itim-ne-zaman-baslar-bilim-kurulu-tarih-verdi

Seminer kesin olacak da uzaktan mı yüz yüze mi onu bilemiyorum. 5 bin seviyelerine gelen vakalarla ben %51 okulda yüz yüze olur diye düşünüyordum fakat son günlerde yeniden 7 binler seviyesine gelince, üstüne bilim kurulundan gelen açıklamalara da bakarak %51 uzak olacak gibi görünüyor...

Meb plan yaptırmaz hocam. Önümüzdeki hafta bu sorunun cevabını hep birlikte öğreneceğiz. Şahsi görüşüm:kesinlikle seminer olacaktır

Şu andaki hava online a döndü. Bakan sayıların artması ve okulların 15 Marttan önce açılmaması fikri ağı4rlık basması ile seminerin online olacağını düşünüyorum. MEB haftaya Cuma ya kadar bekler büyük ihtimal.

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, çocukların bir an önce okula gitmesinin herkesin ortak gayesi olduğunu söyledi. İlhan, "Şu an için okulların açılması veya diğer kısıtlamalar ile ilgili kararları değerlendirmek için biraz erken olacağı kanısındayım. En azından 2'nci doz aşılama yapıldıktan sonra peyderpey kısıtlamaların ve okulların açılmasını düşünmenin daha doğru olacağı kanısındayım" dedi.

DHA

Bence seminer olarak düşünmek lazım. Zaten ara tatiller öğrenciye tatil, bizlere seminerdir.

Devlete de sitem etmeye çok da gerek yok diye düşünüyorum.

Ara dönemdeki seminer sömestr devamına alındı o kadar.

Asıl soru şu olmalı: Online mı, yüz yüze mi?

bazı sitelere bugün okulların açılma durumu ile birlikte 8-12 Şubat tarihleri arasında seminer çalışmalarını durumunun belli olacağı da yazılmış

Köy okulları 15 şubatta açılıyor

Okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim öğretime yeniden ara verilebilecek.

Son düzenleme:
Diğer okullar 1 Mart’tan itibaren kademeli başlayacak

Öncelikle ilkokul, 8 ve 12. Sınıflar

Valilikler ildeki vakalara bakarak karar verecek

Son düzenleme:
Başlaması için çalışmalar yürütülecek. Hala kesin değil 1 mart...

Deneme yanılma mı, dersiniz kobay mı dersiniz, 15 şubattan sonra sayılara bakılarak 1 martta açılacak

Vaka sayısı düşük olan yerler yüz yüze 1 Mart’ta başlayabilir

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan bilgilendirmede, Bakan Ziya Selçuk'un 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde yüz yüze eğitime geçiş sürecinin ayrıntılarına ilişkin basın açıklamasını yarın saat 10.00'da yapacağı duyuruldu.

15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdik.

1 Mart'tan itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacak.

1 Mart Pazartesi ilkokullarımız tüm sınıf düzeyleriyle açılacak. Öğrencilerimiz eğitimlere seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün devam edecek.

Lise öğrencilerimizin birinci dönemden kalan sınavları, mart ayı içerisinde planlanarak yüz yüze gerçekleştirilecektir.

1 Mart Pazartesi günü ilkokullarımızın tüm sınıf düzeyleriyle açılması kararını aldık. İlkokul öğrencilerimiz eğitimlerine yine seyreltilmiş şekilde haftanın iki günü devam edecekler. 1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak.

Bakan Selçuk ayrıca yüz yüze eğitime başlayacak tüm öğretmenlerin Şubat ayı içerisinde aşılanacağını duyurdu.

Mesleki çalışmalar (seminerler) 8-12 Şubat’ta çevrim içi yapılacakmış

Ekli dosyalar

• 2298E02B-8AD1-49EB-8681-EC2FEFE87E59.jpeg
    2298E02B-8AD1-49EB-8681-EC2FEFE87E59.jpeg
    102.3 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleme:
6 ilde yüz yüze eğitime kar engeli
Balıkesir, Tekirdağ, Çanakkale, Zonguldak, Edirne ve Sakarya'da 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitim, yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün ertelendi.

Geri