7 ve 8. Sınıflarda Bilişim Not Değerlendirmesi Nasıl?

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar,
7 ve 8. sınıflarda seçmeli olarak bilişim dersi seçildi. İlk defa seçmeli olarak bu sene bu dersi verecem. 5 ve 6 larda yaptığımız gibi 2 yazılı sınav 2 derse katılım notumu vericeğiz. Yoksa sadece derse katılım notumu vereceğiz. Ona göre yıllık plana yazılı yapacaksak ekliyeceğimde.

Sayın Hocam,

5. sınıflarda 2 Yazılı 1 Proje ve en az 2 tane ders içi etkinlik notu (Proje birinci dönem verilir ve notları ikinci dönem girilir.)

6. sınıflarda 2 Yazılı 1 Proje ve en az 2 tane ders içi etkinlik notu (Proje birinci dönem verilir ve notları ikinci dönem girilir.)

7. sınıflarda 2 Yazılı 1 Proje ve en az 2 tane ders içi etkinlik notu (Proje birinci dönem verilir ve notları ikinci dönem girilir.)

8. sınıflarda 1 Proje ve en az 2 tane ders içi etkinlik notu (Yazılı yok) (Proje birinci dönem verilir ve notları ikinci dönem girilir.)

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Hocam bakanlığın seçmeli derslerle ilgili yazısını geçen kurumnet de görmüştüm okulunda bir bak istersen benim yazıdan hatırladığım kadarıyla seçmeli derslerde dersin içeriğine göre sadece ders ve etkinliklere katılım notu da verebilirsiniz.

computing' Alıntı:
Hocam bakanlığın seçmeli derslerle ilgili yazısını geçen kurumnet de görmüştüm okulunda bir bak istersen benim yazıdan hatırladığım kadarıyla seçmeli derslerde dersin içeriğine göre sadece ders ve etkinliklere katılım notu da verebilirsiniz.
Hocam,

İlköğretim kurumları Yönetmeliğinin 22. maddesinde Projeyide yazıyor.

habibocak' Alıntı:
computing' Alıntı:
Hocam,

İlköğretim kurumları Yönetmeliğinin 22. maddesinde Projeyide yazıyor.

O yazı aslında 1 veya 2 hafta önce gelmişti kurumnet de gördüm oradan hatırladığımı söyledim seçmeli derslerde yazılı yapma zorunluluğu yok diye hatırlıyorum proje olayı galiba her öğrenci için değil de o dersten proje alırsa var, aslında arkadaşlar yarın okullarında kurumnet de yazıyı bulup okurlarsa kafa karışıklıkları gitmiş olur. Teşekkürler.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

5. sınıflarda 2 Yazılı 1 Proje ve en az 2 tane ders içi etkinlik notu (Proje birinci dönem verilir ve notları ikinci dönem girilir.)

6. sınıflarda 2 Yazılı 1 Proje ve en az 2 tane ders içi etkinlik notu (Proje birinci dönem verilir ve notları ikinci dönem girilir.)

7. sınıflarda 2 Yazılı 1 Proje ve en az 2 tane ders içi etkinlik notu (Proje birinci dönem verilir ve notları ikinci dönem girilir.)

8. sınıflarda 1 Proje ve en az 2 tane ders içi etkinlik notu (Yazılı yok) (Proje birinci dönem verilir ve notları ikinci dönem girilir.)

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Habib Hocam, 7-8lerdeki durumu bilmedigim icin kesin bir sey soyleyemeyecegim; ancak 5 ve 6'larda her dönem 2 sinav ve en az 2 ders ici katilim notu verilirken, proje sadece istekli ogrencilere verilir. Sinif rehber ogretmeni ogrencinin tercihleri dogrultusunda proje icin bir ders belirler, ogrenci isterse ekstra olarak diledigi kadar dersten proje alabilir. Ayrica projenin birinci donem verilip ikinci donem degerlendirilmesi diye bir sey yok; sadece projenin teslim alindigi donem degerlendirilmesi zorunlulugu var.

Geri