7. basamak sizce de sıkıcı değil mi?

Kodla Büyü

yesimk06

Süper Üye
Süper Üye
access, web sitesi hazırlama vs. bana bu konular çok sıkıcı geliyor. Bana sıkıcı gelmesinden midir öğrenciler de sıkılıyordu. Öğrenciler gösterdiğim uygulamayı yapabiliyor ama ne işe yarayacağını nerde kullanacağını bilmeyince bilgiler kalıcı olmuyor. Ben de öğrencilere power pointte uygulamalar yaptırıyorum. Bilmedikleri özellikleri öğretiyorum. Ne dersiniz sizce yanlış mı yapıyorum?

ona bakarsanız 6.basamak konularıda sıkıcı. çocuklara bakarsak bilgisayar dersi oyun ve int. kullanma dersi olmalı bu alternatifler varken ne gerek var ders işlemeye diye düşünmektedirler. walla ben sıkıcıda olsa her konuyu işliyorum öfleselerde pöfleselerde ben daha baskın çıkıyorum onların keyiflerine bırakmıyorum. (size kalmış) :wink:

7. basamak acces'te çok fazla yazım hataları var..
liste 1 aşağı kaymış.. (saç rengi)
2007 de basılan kitabı hiç mi kimse denetlemiyor anlamadım..
bu talim terbiye ne iş yapıyor..
editörler ne iş yapıyor?

7. basamak accesten konu açılmışken, ben gelişmiş filtrede bulunduğu yer bölümünü bir türlü uygulayamadım. ölçüt kısmına bilg lab yazıyorum bir türlü çıkmıyor, sadece 1 kişiyi buluyor. Nerede yanlış yapıyorum anlamadım ya.
Bu konuda bana yardım edersseniz sevinirim.

of ya bize de 7. ve 8. basamak anlatmak nasip olacak mı ki? bana iki senedir 3, 4, 5 basamak anlatmaktan gına geldi

hemde çook sıkıcı. bende öğrencilerde çok sıkılıyoruz ama ders işliyorum. haftaya intenet sayfası tasarlamaya giriş yapcam ama konular kitapta o kadar dağınık kii. nerden nasıl başlıcam bilemiyorum... akış diyagramından tasarıma geçmiş.

sadece 4 lere giriyorum. 50 kişilk sınıflar. zerre etkinlik yapamıyorum. sinir küpü oldum çıktım. birinin kablosu çıkıyo biri bilmem ne. parmak kaldırana bile bağırır oldum. sürekli şikayet sürekli şikayet.

Evet haklısınız. 10 parmak yazma - acces...çok zamana yayılmış üniteler... Öğrencilerin ilgisini çekmesi için 10 takla attiriyorum konulara. Web sitesi yapımına daha fazla haftalara yaydırıyorum yıllık planda 2. dönemi.

neryukseldi' Alıntı:
7. basamak accesten konu açılmışken, ben gelişmiş filtrede bulunduğu yer bölümünü bir türlü uygulayamadım. ölçüt kısmına bilg lab yazıyorum bir türlü çıkmıyor, sadece 1 kişiyi buluyor. Nerede yanlış yapıyorum anlamadım ya.
Bu konuda bana yardım edersseniz sevinirim.
Hocam ölçüt kısmına tam orda yazıldığı gibi --> Bilg. Lab. şeklinde nokta ve boşluklara dikkat edilerek yazılmalı

En sıkıcı basamak mebin bu internet hattıyla 4. basamak. 7. basamakta şu ana kadar sıkıcı gelmedi işine yarasın yaramasın öğrenmesi lazım. Bizede bir sürü işe yaramaz bilgi öğretildi

filyas' Alıntı:
sadece 4 lere giriyorum. 50 kişilk sınıflar. zerre etkinlik yapamıyorum. sinir küpü oldum çıktım. birinin kablosu çıkıyo biri bilmem ne. parmak kaldırana bile bağırır oldum. sürekli şikayet sürekli şikayet.
ilk dönem bende aynı sıkıntıları çekiyordum öğrtmenim klavyem başka yazıyor öğrtmenim monitörüm açılmıyor öğrtmenim şu öğretmenim bu... herkese yetişmeye çalışıyodum... şimdi ben anlatmadan konuşmalarına izin vermiyorum. uygulama aşamasında bi arkadaşının yanına geç diyorum boş kaldığımda ilgileniyorum bilgisayarlarla...

access işlerken her hafta hocam biz bunu geçen hafta işledik diyorlardı :D bir haftada(40 dk ders saatinde) koskoca access i hallediyor benim zeki öğrencilerim :+1: ilgiyi canlı tutmak zor... notla falan da değerlendirilmeyince. diğer branşlar diyorlar hocam şanslısın öğrenciler bilgisayarı seviyor diye... keşke bizim anlattığımız konuları sevseler :x

bu başlık altında birisi derdime derman bulsun
gerçekten çok sıkıcı
access öğrenseler ne işlerine yarıycak merak ediyorum
Başka konu anlatabilir miyim acaba
müfettişler gelse sorun olur mu ki :verymad:

hocam zaten veritabanı, tablo, alan adı, veri türü derken ünite bitiyor... Elinizden geldiğince verin... İlk anlatacağınız hafta adres defterini gösterin sizde kendi programınızı, kitap listenizi vs hazırlayacaksınız gibi bişeyler deyin... 1 derste formları anlatın yetiyor hatta sizde sıkılıyorsunuz anlatmaktan... Ama anlatın en azından müfettişten yana sıkıntınız olmasın 3 kere müfettiş geldi henüz BT il alakalı birine rastgelmdim...

Genel soruyor veritabanı ne işe yarar? Excelde sunu hazırlayabilir miyim? Bilgisayarlar sanki yavaş açılıyor niye olabilir? Bu bilgisayarların işletim sistemi ne? vs... Siz elinizden geldiğince uğraşın ve yaptırın her derste 20 dakika yeter sonra bitirenin serbest olduğunu söyleyin zaten yapıyorlar...

teşekkürler hocam :)
Artık elimden geldiği kadarı ile sabretmeye çalışıyorum ben e kitapların güncelllenme zamanı geldi de geçiyor bile

hehe bana sıkıcı gelmiyor. ama ben 2. dönem rehberlik servisiyle birlikte ortak çalışmalar yürütüyorum 7. basamakta.

7.basamak konularını kitaba göre işliyorum martın sonunda hepsi bitmiş oluyor. Sadece İnternet konusunu kitaba göre işlemiyorum çünkü çok karmaşık ?? :?

Vee konular bitince rehberlik servisi bana internet üzerinde yapılabilecek bir sürü anket adresi veriyor sene sonuna kadar da yapıyoruz. Bu kadaaar :) Mesela mbs.meb.gov.tr de çook güzel anketler var. Tavsiye ederim :+1:

Bence kitaplar yeterli değil. o yüzden ben kitaptaki konuları bitirdikçe bağımsız etkinlikler yapıyorum. bir de stajerlerim var konuları onlara anlattırıyorum böylece çocuklar bir süre de olsa oyalanıyorlar. stajerlere diyorumki kitaba bağlı kalma web tasarımını en baştan nasıl anlatırsın 6 haftada düşün ona göre plan yap ve anlat diyorum.onlar da istekli. bir de öğrencilerin kendilerine alıştığını hissettikçe daha istekli oluyorlar :) çocuklar da benim onlara not verdiğimi sanıyorlar, benim yanımda hocam süper anlattınız diyenler oluyor :)

Ya bu kitapları takip ederek konu anlatmak gerçekten sıkıcı basamak farketmiyor. Daldan dala atlanıyor. Ara sıra müfredat dışına çıkmakta fayda var.

kitaplar sıkıcı. konular gereksiz. öğrenciler ilgisiz.

fazlasıyla gereksiz ve sıkıcı... ben de o yüzden photoshop işliyorum...

bende çoğu zaman kitaptan ayrı kendim işliyorum konuları, kendi kafamdaki plana göre gidiyorum, kitapta anlatış sırası ve düzen iğrenç. sınıf defterlerine yıllık planı yazıyorum ama

7. basamağı geçmiş yıllarda anlattım anlatmasına ama(zorla tabi) bu bilgileri kullanmadıklarından eminim. Onun yerine kullanacakları konuları anlatıyorum artık... :idea: sınıf defterine de 7. basamağı yazıyorum.kitaptaki konulara da yeri geldikçe değinmeyi düşünüyorum.sadece ne olduğunu, ne işe yaradığını anlatıp bir ders en fazla geçeceğim.

bu onparmak konusu çok sıkıcı. haftada bir ders klavye kullanmayla onparmak öğrenilirmi? iki ay boyunca onparmak konusu var. sonraki konular fena değil.

bende word excel anlatırken sıkılıyorum.
7.basamakta 10 parmak ta çocuklar iyi eğlendiler
10 parmak programı kurdum bilgisayarlara. oyun gibi oynuyorlar onla.
kitaba göre bazen gidiyorum, bazen atlıyorum konuları. geçen yıl mbs,iks,vitamin falan derken dersler gidiyodu zaten :)

bilg. larda 10 parmak programı var bazı öğernciler 10 parmak oyunu diyor :) seviyorlar genelde.. excel ilede dönemi bitiriyorum genelde.. excelide eğlenceli buluyorlar" eğer" konusuna kada :)

Geri