657-Memura iş güvencesi kalkıyor!

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
Hükümetin bir süredir dar bir bürokrat kadroyla 657 sayılı devlet memurlarını ilgilendiren yasa üzerinde çalıştığı ve yeni sistemin günün şartlarına uygun olarak dizayn edildiği ortaya çıktı.

Hazırlanan yeni taslakla, 657 sayılı yasadaki memurun tanımı değişecek.
Memurun iş güvencesi ortadan kaldırılacak.
Görevini iyi yapmayan memur işten çıkarılabilecek.
Memurun verimliliği de ölçülecek.
Çok çalışan çok, az çalışan az maaş alacak.
Yeri değiştirilen bürokrat mahkemeye başvurup geri dönemeyecek.

2023 Vizyonu'na, hükümetin kamu personel sistemini değiştirme hedefi de girdi.
Hükümet, yeni bir memuriyet sistemi için düğmeye bastı.
Çalışmanın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütüldüğü ve sistemde radikal değişiklikler yapılmasının planlandığı öğrenildi.

46 yıllık 657 sayılı devlet memurları yasasını rafa kaldıracak çalışmayı memur konfederasyonlarıyla da paylaşmadığı,
çalışmanın sadece bakanlık bürokratlarından oluşan dar bir grup tarafından sürdürüldüğü belirtildi.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/memura-i ... efault.htm

teksen' Alıntı:
her yıl yök bütçesinin 2 katı kadar
ve MEB'e ayrılan bütçe kadar paranın
aileler tarafından özel dersanelere aktarılmasına sessiz kalınması,
kimsenin bu miktardaki paranın bi şekilde MEB bütçesine eklenip,
devlet tarafından her insanımız için etkili ve adil bi şekilde paylaştırılması
gibi bi derdi olmadığını görmek
bende yukarıda anlatılanların bi gün gerçekleşeceği kanısını uyandırıyor.

ayrıca,
mesela torba yasa ile kamuya özel sektörden yönetici alınabilmesinin önünün açılması,
alınan yöneticinin de çalışmak istediği personeli kendisinin seçmek ve
değerlendirmek istemesi, olamayacak bişey gibi gelmiyor bana.
hayal değil yani!
http://www.haberturk.com/polemik/haber/ ... eden-fazla
mevzuat-yonetmelik-f25/bugun-sigorta-cikisimiz-yapildi-t80542-30.html

YEĞİTEK'te Mustafa Koç Görevi Devraldı
Türkiyenin en büyük bilgi ve iletişim teknolojileri projeleri arasında yer alan FATİH Projesinin koordinasyon merkezi olan Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne Mahmut Tüncel yerine Mustafa Koçun atanmasının ardından bugün YEĞİTEKte devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Mustafa Koç daha önce Türk Telekom Bilgi İşlem Grup Müdürlüğü ve Türk Telekom Bahçelievler Telekom Müdürlüğü görevlerini üstlenmişti.
http://www.telekomdunyasi.com/yegitek-t ... i-112.html

Tek Tip Memurluk Geliyor
Çalışma Bakanı Faruk Çelik, 657 rakamının tarih olacağını 1965 yılında çıkartılan Memur Yasasının, ismi dahil tamamen değiştirileceğini söyledi.
http://www.abbasguclu.com.tr/egitim/tek ... liyor.html

657 sayılı Memur Yasası tarih oluyor
http://haber.gazetevatan.com/657-sayili ... HPRHBPUN2A

Başına bir madde eklesinler;
Adamcılık yapmadan uygulayacağıma namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum diye, ki nasıl olacak o yemin orasıda tartışılır.
Ben varım.

adam çıkarıp yerine yandaşları doldurmak için ne güzel bir değişiklik...!!!

barthez' Alıntı:
Adamcılık yapmadan uygulayacağıma namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum diye, ki nasıl olacak o yemin orasıda tartışılır.
Ben varım.
Doğru diyosun hocam. Vallahi yaptığım işe bakıyorum da çok çalışana çok maaş vereceklerse köşeyi dönerim ben. Yeter ki torpil, adamcılık olmasın, şeffaflık olsun.

barthez' Alıntı:
Ben varım.
bende..

adaletli olcaksa neden olmasın. ama zor, adalet nerde bizim Ülke nerde.

torpilin önü alınamayacak

İyi de neye göre kime çalışkan. Adam bi şekilde başımıza müdür ya da şube müdürü oluyor bilgisayardan bii haber yapılan işin emeği ile ilgili en ufak bi düşüncesi yok ama ahkam kesmeyi biliyor... Eğer bu şekilde bir değişiklik olacaksa memurdan, öğretmenden önce idarecilerin dört dörtlük yetiştirilmesi gerekiyor bence...

Önündeki yazıyı doğru şekilde okuyup, anlamaktan aciz tüm yöneticileri atacaklarsa ülkede yönetici kalmayacak demektir!

zilal' Alıntı:
barthez' Alıntı:
Ben varım.
bende..

adaletli olcaksa neden olmasın. ama zor, adalet nerde bizim Ülke nerde.

torpilin önü alınamayacak
bende aynı şekilde düşünüyorum.

Durmak yok yola devam.
Yetmez ama evet.
Padişahım çok yaşa!
Ampülcüler nerede?
Forumun kadrolu akplileri nerede?
Şükürcüler geldi!
Siz daha uyuyun!
Bunlara oy verenin...
Hamdolsun,
Bu devran döner...

omd' Alıntı:
Önündeki yazıyı doğru şekilde okuyup, anlamaktan aciz tüm yöneticileri atacaklarsa ülkede yönetici kalmayacak demektir!
Kralsın hocam bir insanla iletişim kurabilme yetisinden uzak adamlar 2 Bin kişilik okullarda müdür önce bunları baksınlar. Bu ülke altın golü yedi, bundan sonrada hep geriye gidiş olacak...

aslına bakarsanız keşke ADİL olunabilse ve dedikleri düzenlemeyi yapsalar çünkü eminim bu ülkede özellikle düz memur olanlarda çay içip, keyif sürerek nasılsa işim garanti diyerek iş yapan bir sürü memur vardır... amma ve lakin ben adil olunabileceğini düşünmüyorum özeliklede bu üülkede :-1: herkes yandaşlarını yanına toplar olan gerçekten işini yapan ve arkası olmayan dürüst memura olur

ben bu adamlardan iyice korkuyorum artık. ne diyorlarsa tam tersini yapıyorlar. müslümanız diyorlar, müslüman devletle savaşmaya kalkıyorlar, kul hakkı diyorlar, heryıl kpss rezaleti yaşıyoruz, demokrasi diyorlar basılmamış kitaptan, yapılmamış darbeden adamı içeri atıyorlar, vatana kurşun sıkanıda seyyar mahkemeyle serbest bırakıyorlar, terörü çözücez dediler, sonuç ortada, eğitim 10 sene öncesi bundan kat kat iyi durumdaydı. ekonominin iyi olduğunu söylüyorlar, ama her hafta zam haberinden tvyi açamıyoruz, memlekette satmadık kurum, liman, gayrimenkul bırakmadılar. bırakın arkadaş kendi halimize bizi, siz bu ülkeye faydanın misli kadar zarar verdiniz. ama yetmez, onlara dilenci lazım, onlara boyun eğen, adam kayıran, yaptığı işe torpille gelmiş, onursuz, şahsiyetsiz, kendi düşüncelerini bile ifade edemeyen memur topluluğu lazım. O zaman bizede şimdiden herkese hayırlı uğurlu olsun demek düşer.

sahrak' Alıntı:
ben bu adamlardan iyice korkuyorum artık. ne diyorlarsa tam tersini yapıyorlar. müslümanız diyorlar, müslüman devletle savaşmaya kalkıyorlar, kul hakkı diyorlar, heryıl kpss rezaleti yaşıyoruz, demokrasi diyorlar basılmamış kitaptan, yapılmamış darbeden adamı içeri atıyorlar, vatana kurşun sıkanıda seyyar mahkemeyle serbest bırakıyorlar, terörü çözücez dediler, sonuç ortada, eğitim 10 sene öncesi bundan kat kat iyi durumdaydı. ekonominin iyi olduğunu söylüyorlar, ama her hafta zam haberinden tvyi açamıyoruz, memlekette satmadık kurum, liman, gayrimenkul bırakmadılar. bırakın arkadaş kendi halimize bizi, siz bu ülkeye faydanın misli kadar zarar verdiniz. ama yetmez, onlara dilenci lazım, onlara boyun eğen, adam kayıran, yaptığı işe torpille gelmiş, onursuz, şahsiyetsiz, kendi düşüncelerini bile ifade edemeyen memur topluluğu lazım. O zaman bizede şimdiden herkese hayırlı uğurlu olsun demek düşer.

ooo hocam seni uyarmazlar direk uzaklaştırırlar.. :D

ama son cümlen hariç hepsine katılıyorum... çünkü son cümlende alınacak admlar toriplli olanlar olacak. iş bilmemezlikleri falan tamam da diger dediklerin hepsi için geçerli değil yada geçerlidir bilemem... ama torpil olayı her zaman her yerde vardıi şimdide oluyor...

sahrak' Alıntı:
aynen katılıyorum iyi ifade etmişsin.

Kardeşim illaki yalakalık sistemini getirecekler.Yakında işini yapmayan memuru taksim meydanında sallandırırlar. BENDEN SÖYLEMESİ.

NOT: KİMLER O KOLTUĞA OTURUNCA BENİM SANDIYDI AMA ...
KESER DÖNER SAP DÖNER BİR GÜN GELİR HESAP DÖNER.
RABBİME HAVALE ETTİM SİZLERİ.

O SANDIK ELBETTE ÖNÜMÜZE KONACAKTIR.

18 yaş olayı süper bir düşünce ama.Seçimlerde yaklaşıyor güzel bir fikir.Dünya küreselleşti toronto montreal da güzel yada pensilvanyaya yan alandan geçerim

yasarsahbaz' Alıntı:
barthez' Alıntı:
Ben varım.
Doğru diyosun hocam. Vallahi yaptığım işe bakıyorum da çok çalışana çok maaş vereceklerse köşeyi dönerim ben. Yeter ki torpil, adamcılık olmasın, şeffaflık olsun.

Hocam kurduğun cümleye bakarsak herhalde sen paralel evrende yaşıyorsun... Çünkü söylediklerin bu evrende asla gerçek olmayacak şeyler :lol:

Yıllar önce sözleşmeli arkadaşlar seçim yatırımı olarak kadroya alınmıştı. O gün demiştim ki; doyana kadar sevinin sonunda hepimiz sözleşmeli olacağız. Hayaldi, gerçek oldu. :mrgreen:

bunlar daha iyi günlerimiz
4+4+4 tamamen egitimin özellestirilmesinin ön ayagi idi
yeni sistemle egitim denen bir sey kalmayacak
okullar özellesecek ve bizlerde isci statüsünde olacagiz
yani
is verenin 2 dudagi arasinda

ben bir de öğretmenlere-idarecilere alan sınavı istiyorum, başarılı olamayanı atsınlar :) değerimiz ortaya çıkar ben eminim ki en başarılı bilgisayarcılar olur...

bu arada volkankey hocam katılıyorum sağlıkta ve eğitimde özelleşme hamlesine 2-3 adım kaldı..

Geri