657 değişiyor

Kodla Büyü

guner1453

Seçkin Üye
Seçkin Üye
*Memurların çalışmalarını değerlendiren ödül yönetmeliği yeniden düzenlenecek.

* Öğretmenlikte performans artırılması ön plana çıkarılacak. Öğretmenlerin 3 aylık yaz tatilleri daha dolu ve planlı bir şekilde kullanılacak.

* İş tanımı yeniden yapılacak. Başarı da başarısızlık da karşılığını alacak.

* Performans, özlük haklarının belirlenmesinde, yükselmede daha etkili olacak.

* Kamu işçisi ve kamu çalışanlarının aynı statüde olması sağlanacak. Kamu işçisi ve kamu çalışanının ücret farklılıklarının ortadan kaldırılmasına özen gösterilecek.

* Suç işleyenlerin devlet memurluğundan çıkarılması kolaylaştırılacak.

* Devlet memurunu sadece üst düzey imza yetkisi olanlar temsil edebilecek, bunların sayısı da çok az olacak. Bu görevlilerin grev hakkı olmayacak. Devlet hakem kurulu bu kişilerin iyi düzeydeki ücretini belirleyecek

http://www.aktifhaber.com/657-sayili-de ... 58589h.htm

* Performans, özlük haklarının belirlenmesinde, yükselmede daha etkili olacak. :D

---Parti yetkilisi- "hadi bakalım göster performansını"
.....

Önce öğretmenin yaz tailinin 3 ay olmadığını öğrensinler, düzenlemeye sonra başlasınlar...

Re: Ynt: 657 değişiyor

Öğretmenden başlayacaklarına emin olabilirsin :p

adalet ve liyakat düsturu ile yaparlarsa güzel olur ama kayırma torpil ile olursa darbe olur ve darbeyi millet yapar.Milletin yaptığı darbe de ne askeri darbeye benzer ne de yagı darbesine benzer.

Performans özlük hakkı gibi kelimelerle iyi bir şey yapılıyor izlenimini veriyorlar.Asıl amaç memuru işçi statüsüne çekmek ve onu da yapıyorlar, ayrıca performans notu zam ve ücrette belirleyici olacak.Performans notunu kim neye göre verecek.kısacası memuru daha rahat işten atma yada yandaş olmazsan yaşayamazsın yasası.

İş güvencesinin kaldırılması konusuna destek veren memurlar siyasi düşüncelerinden ötürü kendilerinin zaten doğal olarak iş güvenceli olduklarını düşünüyorlar sanırım. Beni zaten atmazlar başkasına ne olursa olsun diyenlere yazıklar olsun. Gün gelir böyle düşünenlerede dokunur bu durum o zaman da en çok onlar bağırır. Yarın öbür gün çoluğuna çocuğuna eşine dostuna akrabasına zararı dokunduğunda "ben buna destek vermiştim iyi oluyor" diyebilirmi acaba. Öğretmenlerin halkın gözündeki imajı iş güvencesi varken böyle ise iş güvencesi kalktığında nasıl olur o öğretmenler ne hale gelir siz düşünün.

Performansı neye göre verecekler. Eğer sadece öğrenci not başarısı olursa, bu çocuğun davranış,ahlak vb. eğitimlerine zaman ayırmayı azaltmayacak mı? Eğitimin gerçek hakkı verilmeyecek. Bu da doğal olarak ileriki vadede bir çok problemler doğuracaktır.

Her 3 yıl için sözleşme yapılıp 3 yılın sonunda yeniden değerlendirilme olabilir.Ücretli öğretmen gibi olacak yani.

Re: Ynt: 657 değişiyor

Neyin değerlendirmesinden bahsediyorsun?Eğitimde değerlendirme uzun vadeli ve değişik okullarda olur.
Bana ver değerlendirmeyi.

》Öğrenciyi seçerim.iyi sınıf yaparım.
》elenmişlerden başka bir sınıf.
》derse giriş çıkışlarını nöbetlerini kollarım.
》İyi faaliyeti reddeder, hataları görmem yada abartırım.
》Fırsat kollarım.
İstediğin öğretmenin,
★En başarılıyı, başarısız
★En başarısını, başarılı
Olduğunu somut olarak evrak ile ispatlarım.Niyetim ne ise o olur.

Ne zannediyorsunuz eğitimin ne halde olduğu öğrencinin teki kızları sıkıştırırken öğretmen bişey yapamıyorsa disiplin yönetmeliği diye bişey yoksa eğitim diye biişey kalmamışsa ben hiç bir yerinde hayır görmüyorum.

3 ay tanımı bızım yıl sonu 15 ve yıl bası 15 ıde ıcerdıgı ıcın o sekılde yazıyorlar gıbıme geldı yanı o sureyıde kayıcaklar bı sekılde hızmet ıcı egıtım verırıler sanırım tabı ılk olarak onların tatıl gezı modundan da cıkarılması lazım olucak

ıscı gıbı grev yapabılıcez dusunsenıze 2 ay okulu kılıtleyın dıce :D (tamamen sacmalık bız işçi degiliz biz ögrencı yetıstıryoruz)

benım yerıme yukselmeyı babam amacam dayım dusunecek :D torpıl onları bulur artık :)

artık dayılarımızda bızımle beraber calısıcak gıbı duruyor hem arkamı hem onumu kollayacak

arkadaşlar siz neyin kafasını yaşıyosunuz yaaa, yok perfonmansı neyle belirleyecek miş, yok liyakat usulü yapılırsa olurmuşta, yok bilmemneymiş.

şunu herkes bilsinki öğretmen dedidiğin doğruları herzaman ve heryerde doğru bir şekilde kendi görüşleri yansıtmadan verebilen kişi ve kişiler olmalıdır. yani objektif makamdan konuşmalıdır. ha bunu yapmayanlar varmı var. ama bu düsturu bozmaz, o onlararın yanlışlığı. bu düstur ancak iş güvencesi ile olur. biz bugüne kadar öğretmen en çok maaşı almalı, öğretmenin geçim derdi olmamalı. işi gücü eğitim öğretim olamalı dedik dedik. ama gel gelelim maaşı boş ver, işin elinde kalması bile meçulleşti.

gelelim polise, o farklı mı, oda iş güvencesi, mali kaygısı olmayacak ki işini hakkaniyet noktasında en iyi bişekilde yapabilsin. günümüz ortada, beni fizana sürmesinler geometrik şekillere benzetmesinler diye işi görevi olamayan işlere kalkışıyorlar.

hakeza hakimler savcılar nasıl bağımsız olurlar iş güvencesi olmazsa, geçim derdi olursa.

işini düzgün yapmayanların dünyasında yaşıyoruz diyede gerçekleri göz ardı edip bağımsızlığı hakkaniyeti kaldıracak bu usulsüzlüğe sıcak bile bakmayın arkadaşlar. yoksa bugün şucu, o gün bucu olur, derste bilmem kimlerin probogandasını yapmak zorunda kalırız, bi düşünün. daha 1 hafta olmadı arkadaşın eşini sendikamıza geçmezsen o ilçeden bu ilçeye görevlendirmeni yapmayız dediler ve arkadaş geçmek zorunda kaldı. bugün bunu yapanlar yarın fırsat eline geçince neler yapmaz. madem işini doğru yapsıncılıksa derdiniz bu olayda olacağı varsa görevlendirmenin niye sendika derdine düştüler????????.

Etmeyin abiler ablalar. Biz yine çok çalışalım ama çalışmayanla da aynı almaya razıyım ben. Yoksa bırakın artık buralara olumsuz yazı yazmayı nete bile girecek paramız (hakkımız), çocuklarımızın geleceği olmayacak.

Tek istediğim ek göstergenin yükseltilmesi öğretmenler için.İstersen 40 sene çalış iş ek göstergede bitiyor.İkramiyeni ve alacağın maaşı belirler.Öğretmenlere 25 sene çalışmanın karşılığında istediği zaman emekli olma hakkı verilmeli ki bekleyenler de içeri girsin.Bu iş gerçekten stresli ve yorucu.Gider Bingölde meteor taşı toplarım.Adam toplamış satmış çekmiş altına arabayı. :mrgreen:

Buzkırıcı' Alıntı:
Tek istediğim ek göstergenin yükseltilmesi öğretmenler için.İstersen 40 sene çalış iş ek göstergede bitiyor.İkramiyeni ve alacağın maaşı belirler.Öğretmenlere 25 sene çalışmanın karşılığında istediği zaman emekli olma hakkı verilmeli ki bekleyenler de içeri girsin.Bu iş gerçekten stresli ve yorucu.Gider Bingölde meteor taşı toplarım.Adam toplamış satmış çekmiş altına arabayı. :mrgreen:

baksana bu gidişle bırak emekli olmayı, emekli maaşı almayı elimizdeki kazanılmış hakkımız olan işimizde sallantıda gibi duruyor. :verymad:

Müdür, müdür yardımcıları atamalarında gördük ne kadar hak edenleri göreve getirdiklerini. Mülakatlarda kendi adamları en yüksek puanları alırken diğerlerinin yerlerde süründürüldüğünü. Öğretmen görevlendirmeleri de aynı duruma düşecek. Birilerinin iki dudağı arasında olacak milyonlarca memurun işi.

Arkadaşlar 657 sayılı kanun yerine 453 sayılı kanun gelecekmiş. İşte Performans kriterleri:
1-Öğrenci notu %5
2-Veli değerlendirmesi %5
3-Diğer öğretmenlerin değerlendirmesi %5
4-öğrenci değerlendirmesi %5
5-Müdür değerlendirmesi %5
6-Eğitim birsen üyeliği %75

Notu % 50'den aşağı olanların iş akdi feshediliyor...

Srebrenica' Alıntı:
Müdür, müdür yardımcıları atamalarında gördük ne kadar hak edenleri göreve getirdiklerini. Mülakatlarda kendi adamları en yüksek puanları alırken diğerlerinin yerlerde süründürüldüğünü. Öğretmen görevlendirmeleri de aynı duruma düşecek. Birilerinin iki dudağı arasında olacak milyonlarca memurun işi.

aynen öyle ne kadar liyakata dikkat ettiklerini ve edeceklerini çok iyi biliyoruz.Batıda akpli memurlar doğuda da pkklı memurlar krallar gibi yaşar artık

only61' Alıntı:
Arkadaşlar 657 sayılı kanun yerine 453 sayılı kanun gelecekmiş. İşte Performans kriterleri:
1-Öğrenci notu %5
2-Veli değerlendirmesi %5
3-Diğer öğretmenlerin değerlendirmesi %5
4-öğrenci değerlendirmesi %5
5-Müdür değerlendirmesi %5
6-Eğitim birsen üyeliği %75

Notu % 50'den aşağı olanların iş akdi feshediliyor...

Aynen bu şekilde olacak paralel bahane daha sonra sıra eğitim-sen e ve sonra eğitim-iş e gelecek daha sonra kimse kalmayınca da türk eğitim sen'e

Hakim savcıların bile rahatı yok şuanki hükümet sayesinde istemedikleri bir karar verdiğin zaman doğru sürgüne. Benim partim çıkarıyor diye fanatik futbol taraftarı zihniyeti ile kendi hakkının elinden alınmasını savunan var bu ülkede.

hatırlarmısınız bilmem ama
.....
yıllarca okulu yönetenler müdürler(10000 den fazla)
yıllarca okulu yönetemediler. görevlerini yapamadılar.
........

17-25 aralık ta birilerini uyandırdı.
ve uyuyan kişiler
ve bir dakika içinde 10 binden fazla müdürün görevine son verdi....
....
ateş düştüğü yeri yakar
.....
durmak yok yola devam(1 kasım)
.....
100 binden fazla öğretmeninin iyi bir öğretmen olmadığına bir dakikada karar verecekler....

oyun34' Alıntı:
hatırlarmısınız bilmem ama
.....
yıllarca okulu yönetenler müdürler(10000 den fazla)
yıllarca okulu yönetemediler. görevlerini yapamadılar.
........

17-25 aralık ta birilerini uyandırdı.
ve uyuyan kişiler
ve bir dakika içinde 10 binden fazla müdürün görevine son verdi....
....
ateş düştüğü yeri yakar
.....
durmak yok yola devam(1 kasım)
.....
100 binden fazla öğretmeninin iyi bir öğretmen olmadığına bir dakikada karar verecekler....
aynen katılıyorum hocam.

Nazilerin esir kampında tuttuğu kişilere önce çukur kazdırıp sonra da aynı çukurlara gömmesini hatırlatan bir uygulama.
Bu işe çanak tutan memur ve sivil diğer vatandaşlar kazın ayağının öyle olmadığını kısa sürede anlayacak.

İş güvencesinin papaz olunan torpilli bir vatandaş ya da ters gidilen torpilli bir amirin iki dudağının arasında olması kimseye fayda sağlamaz.

Kamu dairelerinde normal vatandaşın işini bugün git yarın gel diye savuşturanlar zaten her devrin adamı onlara bir şey olmaz. Ufak bir şikayette işini düzgün yapan torpilsiz memurlar atılır. Yerlerine çok az ya da hiç iş bilmeyen torpilliler gelir. Onlar normal vatandaşın işini ne kadar uzatır artık orası bilinmez. Şikayet etseler de zaten torpil sağlam olduğu için o memura bir şey olmaz.

657 yi tümden değiştirmek yerine gerçekten kasıtlı olarak işini yapmayana daha caydırıcı bir kaç düzenleme yapılması yeterli.

Neyin değerlendirmesinden bahsediyorsun?Eğitimde değerlendirme uzun vadeli ve değişik okullarda olur.
Bana ver değerlendirmeyi.

》Öğrenciyi seçerim.iyi sınıf yaparım.
》elenmişlerden başka bir sınıf.
》derse giriş çıkışlarını nöbetlerini kollarım.
》İyi faaliyeti reddeder, hataları görmem yada abartırım.
》Fırsat kollarım.
İstediğin öğretmenin,
★En başarılıyı, başarısız
★En başarısını, başarılı
Olduğunu somut olarak evrak ile ispatlarım.Niyetim ne ise o olur.
Malesef mesajınıza katılıyorum...

Geri