64mb lık ram 256 ya yükseltme?

Kodla Büyü

ts0661

Aktif Üye
arkadaşlar okulda 64mb ramı olan 8 gb harddiski olan bir bilgisayar var ve bunun ramını yükseltmek ve ses kartı takmak istiyorlar, donanım hakkında bilgim yok, bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz, rami 256mb a yükseltme yapabilirmiyiz?ses kartı takmak için gerekli slot varmıdır sizce? bu alıp takma işlemini benden beklemezler umarım:S

Arkadaş senin yapacağın, eğer senden bunu isterlerse , bilgisayarın kasasını bir bilgisayarcıya götür ve en iyi güncellemenin ne olabileceğini sor.

Veya onları sıkıştır. kitapcıkları nerede bu bilgisayarın falan gibicesinden. Kitapcıkları olmadan ne tür bir güncelleme yapabileceğimi kestiremem falan dersin.

Sen yapmak istersen eğer önce anakartın marka, modelini öğren. Bunu kasayı açıp anakarta bakarak öğrenebilirsin. sonra internette anakart sitesine gir. bu modeli bul. ne kadara kadar ram güncellemesi yapılır öğren. ve hangi frekansta 100 MHz 133 MHz falan. Anladığım kadarıyla illakine 256 yapacam diyorsan bence o 64 MB rami çıkar. iki tane 128 lik tak. veya 64 lük ve 128 lik almak zorunda kalırsın. ram hızına gelince şu an takılı rame bak ütündeki etiketler düşmemişse 100 MHz veya 133 MHz olup olmadığını anlayabilirsin.

Ses kartına gelince eski bir PCI kartı bile işini görür. Bunu ise okulda eski kullnılmayan bir PC varsa ve bunun içindeki parçalar küflenmemişse bulabilirsin. Ben bizim okulda bulmuştum böyle bir kasa.

Sana kolay gelsin. Daha da fazla sıkıştırırlar ise, tavsiyem hiç kasa güncellemesi yapmadığını ve yapamayacağını söyle gitsin.

hocam bizim hocada BIOS ayarından degıstırdıgını soylemıstı ama işte ogrencılık dersi dınleneyınca boyle oluyor

ts0661 hocam hangi okulda çalışıyorsunuz
size yardımcı olabilirim
kap kasayı gel hemlaflarız hem işin halolur

hocam ses kartını takabileceğin bir PCI yuvası %100 vardır. Ram yükseltmesi içinse en iyi yol anakartın marka ve modelini söylemen. eğer kasa içini açtığında marka ve model ismi bulamıyorsan basit bir donanım kontrol programı önerelim onunla bak.

Geri