6000 TL Ödüllü E-İçerik Geliştirme Yarışması

Kodla Büyü

kamilozer

Üye
Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından e-içerik geliştirme yarışması düzenlenmektedir. Katılım, Başvuru şartları ve şartname için: http://ogmmateryal.meb.gov.tr/

Ekli dosyalar

• ogmmateryal.png
    ogmmateryal.png
    231.6 KB · Görüntüleme: 173
Sadece ortaöğretim olması gerçekte kötü olmuş. Bu alanda güzel eser çıkarabilecek öğretmenlerin yarısı ilköğretimde çalışıyor.

Bazı örneklere baktım. Bir sorum olacak. Bunlardan bazılarını hazır programlar yapabiliyor . acaba onlarla yapsak nolur.

Arkadaşlar bu yarışmanın duyurusu nasıl yapıldı ? Daha haberi olmayan okullar var.
Katılan yada okulundan katılanlar var mı ?

Bende aradım bulamadım bişey. etkileşimli kitaplara baktım hep soru çözümü var başka bişey bulamadım. Nasıl bişeyler istiyorlar acaba

biliim teknolojileri yok lise için bilgisayar bilimi var enterasan ..

Yarışmanın Konuları Madde-4

2017-2018 eğitim-öğretim yılında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca öğretim programı güncellenen ortaöğretim düzeyinde okutulan Almanca, Bilgisayar Bilimi, Beden Eğitimi ve Spor, Biyoloji, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi, Coğrafya, Felsefe, Fen Lisesi Biyoloji, Fen Lisesi Fizik, Fen Lisesi Kimya, Fen Lisesi Matematik, Fizik, Fransızca, Görsel Sanatlar, İngilizce, Kimya, Matematik, Müzik, Tarih, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Kültür ve Medeniyet Tarihi, Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü derslerinin kazanım/kazanımlarına uygun olarak geliştirilecek e-içeriklerden oluşmaktadır. (Güncellenen öğretim programları ve kazanımlarına http://mufredat.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.)

biliim teknolojileri yok lise için bilgisayar bilimi var enterasan ..

Yarışmanın Konuları Madde-4

2017-2018 eğitim-öğretim yılında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca öğretim programı güncellenen ortaöğretim düzeyinde okutulan Almanca, Bilgisayar Bilimi, Beden Eğitimi ve Spor, Biyoloji, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi, Coğrafya, Felsefe, Fen Lisesi Biyoloji, Fen Lisesi Fizik, Fen Lisesi Kimya, Fen Lisesi Matematik, Fizik, Fransızca, Görsel Sanatlar, İngilizce, Kimya, Matematik, Müzik, Tarih, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Kültür ve Medeniyet Tarihi, Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü derslerinin kazanım/kazanımlarına uygun olarak geliştirilecek e-içeriklerden oluşmaktadır. (Güncellenen öğretim programları ve kazanımlarına http://mufredat.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.)
Hocam yarışma lise öğretmenlerine yönelik olduğu için Bilgisayar Bilimi dersi var,ortaokul dersi olan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi olmaz.

"E içerik" çok geniş bir ifade değil mi? Etkileşimli kitap mı kastediliyor sadece?
Mesela powerpointte hazırlanan bir sunum da e içeriktir.

"E içerik" çok geniş bir ifade değil mi? Etkileşimli kitap mı kastediliyor sadece?
Mesela powerpointte hazırlanan bir sunum da e içeriktir.
Benim anladığım şu,
Benim branş coğrafya, örneğin gün içinde ve yıl boyunca gölge uzunluğunun değişimini bir etkileşimli animasyonla gösterme gibi.

Geri