6.sınıflarda ne işliyorsunuz?

Kodla Büyü

poseidonn

Site Gezgini
Arkadaşlar 6.sınıfların konuları 5.siniftakilerle aynı, geçen sene çoğunu işledik zaten. Bu sene yine aynı konular olunca öğrenciler sıkılıyor. Siz neler yapıyorsunuz derslerde?

başka bir konuya da yazmıştım.5 ve 6.sınıf müfredatında ilk dönem konularında yer yer değişiklik yaptım benzer konular var dediğiniz gibi.zümrede de belirttim hazırbulunuşluk öğrenci profili vs nedeniyle diye.5lerde yer alan sunum programını 6ya aldım.excelin kelime işlemci programının süresini uzattım vs.çünkü sözel konular fazla bi de önceden anlatılmışsa öğrenciler çok sıkılıyor.konularda tekrara düşmeden program ağırlıklı konuların sürelerini uzattım.

Bol bol etkinlik yapıyorum soru cevap vb ama çocukların eğleneceği tarzda çok güzel oluyor

Bana öyle geliyor ki 5 ve 6 ların 1. Dönem konuları sınıflar lab sız olduğu düşünülerek hazırlanmış. 2. Dönem konuları da tam tersi.

• Beğen
Tepkiler: bt^
5.sınıfta daha yüzeysel girdiğiniz bir konuya 6.sınıfta ayrıntı girebilirsiniz hocam.Örn bilgisayar ağlarında 5lere geniş ağ/yerel ağ vs gibi tanıtımlar yaparken 6.sınıflarda ağ oluşturma,yazıcıya bağlanma/çıktı alma gibi ayrıntılara girebilirsiniz.Teorik konulardan bunalmasınlar diye bu şekilde bilgisayar da kullandırarak ilerliyorum ben.

Arkadaşlar 6.sınıfların konuları 5.siniftakilerle aynı, geçen sene çoğunu işledik zaten. Bu sene yine aynı konular olunca öğrenciler sıkılıyor. Siz neler yapıyorsunuz derslerde?
Ben yavaştan kodlamaya girmeyi düşünüyorum hocam. Çünkü çoğu ortaokul için temel şeyleri (açma-kapama-ödev araştırma-donanım vb.) biliyorlar.
EBA'yı aktif kullanmalarını teşvik ediyorum, okul sitesini ziyaret etmeleri.. Tabi bunlar küçük şeyler.. Asıl istediğim kodlamada biraz mesafe katetmek.. tabi ilgi ve istekli olanlarla.. Çünkü halâ bebek giydirme oyunu oynamak isteyen 6.sınıf öğrencilerim var :)

Geri