6.sınıflara yeni müfredat kullanılabilir mi?

Kodla Büyü

aliu_71

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar anladığım kadarıyla zümre kararı alarak, 6.sınıflara bu yeni müfredatı uygulayabiliyoruz.

Yoksa eskisine mi devam edeceğiz bu sene

6. sınıflara programlamaya devam ediyorum.
hocam bence yeni müfredat konularını anlatsanız sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

kimin haberi olacak, farkedecek yada umursayacak. Meb kitap basmıyorsa, bu öğretmenine güveniyor demektir. Kim ne diyebilir.

Bu sene 5.sınıflarda uygulanacak önümüzdeki sene tüm sınıf düzeylerinde. Şahsen ben yeni programı uygulamayacağım ama eski programla çok bi farkı yok.sadece ikinci dönem komple kodlama oldu.

Eski program zaten öğretmeni serbest bırakıyordu, dolayısıyla 2-3 yıldır zaten hemen hemen yakın bir program uyguluyorduk. O yüzden 6. sınıflar içinde ister 1'e 1 isterseniz kısmi olarak yeni programı kullanabilirsiniz. Geçen sene gösterdiğiniz şeyleri tekrara düşmeyecekseniz uygulamanız daha iyi olur kanaatindeyim.

Merhaba ben de bu sene bir proje okulunda yalnızca 6. sınıfların derslerine gireceğim. Geçen sene bilişim sınıfları olmadığı için kelime işlemci programını kullanmayı öğrenmemişler. Ayrıca geçen sene bilişim teknolojileri öğretmeni olmadığından farklı branslarda öğretmenler derslere girmiş. Bu sene ben de onlara yeni müfredatı kullanmayı düşünüyorum. Bunu zümrede belirtmemiz mi gerekiyor?

Geri